Poradna dětského psychologa
PhDr. Václav Mertin
@Aglája75 nevím, jestli reaguješ na toho, koho jsi chtěla. Já o rozmazlenosti nic nepíšu. A ani nepíšu, že má malé dítě jezdit skrz Prahu. Zakladatelka píše o pár zastávkách tramvaji. Nepíše nic o tom, že by cesta byla v nějakém blbem městě. To je pak samozřejmě diametrálni rozdíl.
@mokkk píše: Více
To dělá kolegyně. Má dvě dcery na vs, dělá jim svačiny a po práci vaří oběd na další den, aby holčičky měly teplé jídlo…
@Liberalissima píše: Více
A ty starší děti se na nějakou svačinu vykašlou a buď pak nejí nic nebo si koupí čokoládu a energeťák ![]()
Mně přijde pro děti důležité, aby byly samostatné. A nevnímám to tak, že se rodiče nestarali - naopak je dovedli k té samostatnosti. Takové děti si lépe vědí řady v různých situacích
.
@Magical-eyes píše: Více
Klukovi udělám svačinu, když je doma. Je na VS:). Samostatný je. To spolu vůbec nesouvisí..
@jkra píše: Více
Mícháš 2 moje příspěvky dohromady.
Dcery kolegyně nesamostatné jsou a ty svačiny jsou jen jeden z dílků..
A ten druhý příspěvek byl o samostatnosti dětí - o svačině tam nebylo vůbec nic.
Podle rozsáhlé norské studie mají nejstarší děti v rodině v průměru vyšší IQ než jejich mladší sourozenci. Důvod? Najdete na Instagramu.