Poradna očního lékaře
MUDr. Vladimír Korda Ph.D.
@Anonymní píše:
Ahoj, sháním radu nějakého odborníka nebo i někoho s podobnou zkušeností. Většinou se řeší jak zhubnout, já bych potřebovala přibrat a vůbec to nejde. V minulosti jsem udělala několik chyb a možná je to teď důsledek. Vždycky jsem byla hubená a kdyz jsem chtěla být ještě hubenejsi, šlo to lehce, ale nikdy jsem nešla pod 47kg/161cm.
Zkrátka zkusila jsem pusty, syrovou stravu, bezmasou a jednu dobu byl i náběh na bulumii. Nijak moc jsem u toho nehubla, byl to spis takový „styl“. Jenže po čase a po návratu k normální stravě už nešlo ani pribrat a tak je to dodnes. Vytáhnu to max na 52kg a konec. I po dětech vypadám sama jako dítě a hlavně mám pořád hlad, krutý až bolestivý, někdy musím jist i v noci. Snažím se jakž takž vyvážene, ale někde asi dělam chybu, dostat se třeba na 60kg bych klidně brala, ale jak? Vyšetření, která by s tím mohla souviset mám v pořádku. Teď jsem navíc znovu v jiném stavu, jim co to jde, ale často zvracim, takže žaludek bolavy, křeče, nadýmání, no je to velky úkol, chci se už hodit do pohody, protože psychika taky dělá svoje.
Lékař?
@Uslava
Už jsem psala, že nic nezjistili. Dr mi řekla máte rychlý metabolismus a behate kolem děti, co ha bych za to dala, kdybych neprbirala.. Takže asi tak
@Anonymní píše:
@Uslava
Už jsem psala, že nic nezjistili. Dr mi řekla máte rychlý metabolismus a behate kolem děti, co ha bych za to dala, kdybych neprbirala.. Takže asi tak
Pak nutriční terapeut, ale opravdu odborník. Bývají třeba v nemocnici v jídelnách nebo se k nim dá do nemocnice objednat. Když to doktorka neřeší, tak by ti mohla aspoň napsat žádanku. Ale asi uspějes i bez ní.
To asi spíš psycholog, než dietolog. Ale jinak si myslím, že 52 na 161cm je celkem v pořádku
Já mám 45 na 157cm a nijak vyzáble se necítím. Bude to psychického rázu, když si to srovnáš v hlavě, zlepší se ti i zažívací potíže.
@Anonymní píše:
@Uslava
Už jsem psala, že nic nezjistili. Dr mi řekla máte rychlý metabolismus a behate kolem děti, co ha bych za to dala, kdybych neprbirala.. Takže asi tak
Takže dětí máš více. Hm. Můžeš poslat fotku sebe a dětí bez hlav, ať tě nikdo nepozná?
@Uslava píše:
Přijde mi, že je to vymyšlené.
Jakože že ženská s více dětma nemůže bejt hubená a nemůže se jí dařit přibrat?
Zakladatelko, šla bych k nějaké nutriční poradkyni a nechala si sestavit jídelníček. Ale 52kg na 161cm mi taky přijde docela v pohodě ![]()
@Uslava
Jo a fotka bez hlav má dokázat, že je to pravda. Aha.
Hele já nemám potřebu ti nic dokazovat. Pokud ti to přijde neuveritelne, tak ať.. ![]()
@Anonymní píše:
@Jitul.kaaa9
Spíš řešim kde se pořád bere ten hlad..
No, je potřeba vybrat jídlo, které tě opravdu zasytí a na delší dobu. A pokud jsi těhotná, tak je možné, že tělo potřebuje víc.
@P4ja
Asi jo, prostě mi to připadá, že co mi dřív prošlo, tomu se teď tělo brání hned. S detm nemám moc prostor sledovat, jestli si dávám správný poměr sacharidů, bílkovin, tuků, atd. Aspoň už vím, že není dobré vynechavat snídani, ale když se ráno budím už s křečí hladu, tak to ani nejde vynechat.
Nějaký nutriční specialista by možná pomohl no..
Takhle, neřeším ani tak, že by moje váha byla nějak neumerna mě výšce a bylo to málo, ale ti, že když mám příjem větší jak výdej a nepribiram, naopak mám neustále hlad, tak mi to nedává logiku. Buď je výdej přece jen pořád velký a nevím proč a nebo by se muselo jednat o nějaký zdravotní problém, což se neprokazalo..
@Anonymní píše:
Takhle, neřeším ani tak, že by moje váha byla nějak neumerna mě výšce a bylo to málo, ale ti, že když mám příjem větší jak výdej a nepribiram, naopak mám neustále hlad, tak mi to nedává logiku. Buď je výdej přece jen pořád velký a nevím proč a nebo by se muselo jednat o nějaký zdravotní problém, což se neprokazalo..
Když máš hlad, tak se najez. Kolik kalorií denně sníš?
Ahoj, sháním radu nějakého odborníka nebo i někoho s podobnou zkušeností. Většinou se řeší jak zhubnout, já bych potřebovala přibrat a vůbec to nejde. V minulosti jsem udělala několik chyb a možná je to teď důsledek. Vždycky jsem byla hubená a kdyz jsem chtěla být ještě hubenejsi, šlo to lehce, ale nikdy jsem nešla pod 47kg/161cm.
Zkrátka zkusila jsem pusty, syrovou stravu, bezmasou a jednu dobu byl i náběh na bulumii. Nijak moc jsem u toho nehubla, byl to spis takový „styl“. Jenže po čase a po návratu k normální stravě už nešlo ani pribrat a tak je to dodnes. Vytáhnu to max na 52kg a konec. I po dětech vypadám sama jako dítě a hlavně mám pořád hlad, krutý až bolestivý, někdy musím jist i v noci. Snažím se jakž takž vyvážene, ale někde asi dělam chybu, dostat se třeba na 60kg bych klidně brala, ale jak? Vyšetření, která by s tím mohla souviset mám v pořádku. Teď jsem navíc znovu v jiném stavu, jim co to jde, ale často zvracim, takže žaludek bolavy, křeče, nadýmání, no je to velky úkol, chci se už hodit do pohody, protože psychika taky dělá svoje.