Rozjezdy na benzínu

190
30.1.16 17:30

Rozjezdy na benzínu

Ahojte :) byla jsem v autoskole zvykla jezdit na naftu. Nedavno jsem se chtela projet v aute s benzinem a ne a ne se rozjet, pokazdy mi to chciplo. Jasne, jinaci rozjizdeni oproti dieselu kde se pousti spojka a pak prida plyn. Ted jsem dala plyn a poustela spojku a zas pridavala plyn, i tak mi to chcipalo, jen 2× jsem to dokazala dat do pohybu. Jde treba jen o zvyk? A jezdite nekdo s autem ktere nema servo/posilovac rizeni?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

7385
30.1.16 17:34

Ja ti nevim, kde nebo jak jsi to slysela, ale ucila jsem se na benzinu a jezdim s dieslem a nenasla jsem zadny rozdil.. maximalne nove auto melo silnejsi a citlivejsi brzdu.. zvednes spojku do zaberu, sekundu podrzis, primacknes plyn, pomalu pustis spojku a jedes…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13638
30.1.16 17:35

@valetyna co to máš za auto?? 8o Novější auta tenhle rozdíl dávno nepoznají. Tím myslím auta staré min. 10 let a mladší. Nebo ti absolutně chybí cit pro auto :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7385
30.1.16 17:37
@neila píše:
@valetyna co to máš za auto?? 8o Novější auta tenhle rozdíl dávno nepoznají. Tím myslím auta staré min. 10 let a mladší. Nebo ti absolutně chybí cit pro auto :nevim:

to tak byva u lidi, co maji autoskolu cerstvou a nebo nemaji nic najete

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Tunrida
30.1.16 17:38
@valetyna píše:
Ahojte :) byla jsem v autoskole zvykla jezdit na naftu. Nedavno jsem se chtela projet v aute s benzinem a ne a ne se rozjet, pokazdy mi to chciplo. Jasne, jinaci rozjizdeni oproti dieselu kde se pousti spojka a pak prida plyn. Ted jsem dala plyn a poustela spojku a zas pridavala plyn, i tak mi to chcipalo, jen 2× jsem to dokazala dat do pohybu. Jde treba jen o zvyk? A jezdite nekdo s autem ktere nema servo/posilovac rizeni?

Tak to se nedivím, když tě v autoškole naučili hovadinu :lol: Ne že by to u dieslu nefungovalo, ale nenaučili tě celkem velkej základ :lol: Tě vlastně ani nenaučili řídit :think:
Já jsem se v autoškole učila s benzinem a dělala jsem to tak, že jsem šlápla na plyn na cca 10000 otáček a pak jsem začala pouštět pomalu spojku. Až jsem ji pustila, tak jsem teprve přidávala plyn.
Jak dlouho řídíš?

• Nahlásit
  • Citovat
4471

To je spíš o zvyku, kde zabírá spojka a kolik přidávat plynu. Moc ani málo. V okamžiku záběru spojky trochu plynu, pak už víc.

Jednu dobu nám víc zdechalo auto a cosi tomu bylo, ale co, to už nevím.

Bez posilovače starší ročníky jezdily asi všechny :-), já ve 120 a favoritu. Je to makačka pro ženskou třeba při parkování. Pro mě teda byla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
190
@neila píše:
@valetyna co to máš za auto?? 8o Novější auta tenhle rozdíl dávno nepoznají. Tím myslím auta staré min. 10 let a mladší. Nebo ti absolutně chybí cit pro auto :nevim:

To je auto zname, ja se chtela jen projet. je to myslim rok 2001.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7385

Jedine, co jsem zjistila je, ze na benzinu se da delsi dobu jet jen na spojku, ale to by mohlo byt i typem vozu nez rozdilem paliva (- konstrukce motoru)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Tunrida
30.1.16 17:40

A vyloženě bez posilovače jsem autem jela, ale řídit by se mi to nechtělo :lol: Ne že by to nešlo, ale pohodlnost je sviňa :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
7385
30.1.16 17:40
@LucaLuca píše:
To je spíš o zvyku, kde zabírá spojka a kolik přidávat plynu. Moc ani málo. V okamžiku záběru spojky trochu plynu, pak už víc.

Jednu dobu nám víc zdechalo auto a cosi tomu bylo, ale co, to už nevím.

Bez posilovače starší ročníky jezdily asi všechny :-), já ve 120 a favoritu. Je to makačka pro ženskou třeba při parkování. Pro mě teda byla.

vzpominam se starsi felicii se mi smal manzel, ze jak bylo pustene topeni, tak mi chcipalo auto pri startovani:D v lete nikdy… :D je to o zkusenosti ridite, taky jsem mela ze zacatku pocit, ze mi to nepujde a ejhle, jezdim dva roky pilne porad a uz se nebojim a mam jistotu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7385
30.1.16 17:41

Jo a naposledy mi to chciplo pri couvani do kopce…:D :zed: :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7385
@Tunrida píše:
A vyloženě bez posilovače jsem autem jela, ale řídit by se mi to nechtělo :lol: Ne že by to nešlo, ale pohodlnost je sviňa :mrgreen:

jo no, viz parkovani a otaceni kol na miste:D s feldou jsem mela svaly jak arnie

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13638
@MarieOVMUC píše:
to tak byva u lidi, co maji autoskolu cerstvou a nebo nemaji nic najete

asi jsem divná, ale tenhle problém mě minul. Autoškolu jsem dělala s dieslem, jezdila pak s benzínem. A jediný rozdíl, který jsem kdy zaznamenala byl jiný zvuk motoru a u starších motorů výkon. Jinak naprosto nic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7385
30.1.16 17:42
@neila píše:
asi jsem divná, ale tenhle problém mě minul. Autoškolu jsem dělala s dieslem, jezdila pak s benzínem. A jediný rozdíl, který jsem kdy zaznamenala byl jiný zvuk motoru a u starších motorů výkon. Jinak naprosto nic.

nekdo muze byt i talent, ze? :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13638
30.1.16 17:43
@valetyna píše:
To je auto zname, ja se chtela jen projet. je to myslim rok 2001.
řekla bych, že je to o zvyku. Druhá věc je, že to nemusela mat zrovna dobře seřízené. U tak starého auta by mě to nepřekvapilo ;)
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama