Rozumí tu někdo pevným diskům k PC?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Elilen
Neúnavná pisatelka 15977 příspěvků 02.11.14 12:19
Rozumí tu někdo pevným diskům?

Prosím pomoc.
Chlap se zmínil, že by potřeboval pevný disk. A já bych mu ho chtěla koupit k Vánocům. On má z elektroniky vždycky největší radost.
Nenápadně jsem z něj dostala, že by měl mít MLC paměť, značka asi OCZ a velikost stačí menší. My ten počítač moc nepoužíváme…
Jaký byste tedy doporučili? A vejdu se do dvou a půl tisíc? Max lehce nad?

Reakce:
Teruna000
Ukecaná baba ;) 2344 příspěvků 02.11.14 12:29

@Elilen http://www. czc. cz/search? q-fulltext=ocz+#q-fulltext=ocz%20&q-order=PRICE&q-c-0-productType=sPev­n%C3%A9%20dis­ky&q-direction=ASC

V popisku hledej MLC neboli Multi-level cell.

Teruna000
Ukecaná baba ;) 2344 příspěvků 02.11.14 12:30

Odkaz ješště jednou tady

kotyk
Echt Kelišová 7964 příspěvků 02.11.14 12:32

Což o to, do dvojky se vejdeš, ale ty rychlejší menší kapacity jsou tak kolem tří nebo čtyř tisíc. Kdyby stačil Kingston, tak tam je malý rychlejší disk kolem těch dvou až tří.

LindaPraha
Extra třída :D 14732 příspěvků 02.11.14 12:41

@Elilen podivej se na alza.cz na SSD disky, najdi si znacku OCZ a uvidis. MLC tam bude napsane

Elilen
Neúnavná pisatelka 15977 příspěvků 02.11.14 15:15

Děkuju všem. Večer si to proctu a zkusím na ně kouknout. :)

Elilen
Neúnavná pisatelka 15977 příspěvků 02.11.14 20:03

Tohle jsem našla. http://www.czc.cz/…6630/produkt?…

Co myslíte? :think: Je to použitelné?

Pajaxxx
Zasloužilá kecalka 600 příspěvků 10.11.14 13:47

Každý ssd co má nad 150MB/s čtení a zápis je použitelný. Zvlášť jestli přechází z mechanického disku, ten rozdíl je fakt znát… na systém. Ale považuji za nutnost mít k tomu nějaký vedlejší disk na data nebo NAS. SSD disky se nesmí příliš zaplňovat. Nevím jaké jsou moderní opravné mechanismy, ale MLC mělo tuším 10 000 překlopení sektoru než došlo k chybě. SLC vydrží asi tak 10× víc, je rychlejší, ale taky dražší. Takže tak:) Malý ssd disk je sám o sobě celkem nanic. V kombinaci třeba s WD red je to luxus. ale záleží na co to potřebujete, na fb, internet a podobné kraviny to stačí.

Elilen
Neúnavná pisatelka 15977 příspěvků 10.11.14 13:50

@Pajaxxx my už nějakou krabici na paměť máme. Nebo si aspoň myslím, že je to to, co píšeš. :)

Elilen
Neúnavná pisatelka 15977 příspěvků 10.11.14 13:52

@Pajaxxx To je ta krabice. Myslím, že v ní máme všechny filmy, písničky, fotky… Přímo v PC nemáme nic. Z té krabice se to prý neztratí. Aspoň to jednou říkal.

Elilen
Neúnavná pisatelka 15977 příspěvků 10.11.14 13:56

On má rád dobrou elektroniku, ale u toho pevného disku říkal, že mu stačí to, co jsem psala.

Pajaxxx
Zasloužilá kecalka 600 příspěvků 10.11.14 14:16

Jo synology je naj. A určo to má v raidu 1, tohle je nejlepší řešení. pak stačí malý rychlý ssd disk. Možná bych zvážil vyčištění toho NAS od prachu :D Nebo se mi to možno zdá, ale ta mřížka už není to co bývala. Že nestratí… No brouka do hlavy by mu určo nasadila možnost průrazu zdroje. A shoření všech disků naráz:D Pochybuji, že má jištěný přepěťovkou každý zvlášť. Náhoda je blbec. Ale pak stejně většinou pomůže výměna elektroniky, když sežene identický… Osobně zálohuji občas na úplně odpojený disk, hlavně teda fotky… jsem na mobilu nemůžu bohužel moc surfovat a podívat se co jsem kupoval… ale když naznačil ocz, kup mu ocz, jinak nebude spokojený, když si tu značku vybral:). 120 Gb na winy stačí a rychlost kup největší podle fin. možností.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Každá ponožka jiná na podporu lidí s Downovým syndromem

21. března je Světový den Downova syndromu, který bývá označován také jako... číst dále >

Články z Expres.cz

Matka utýraného chlapečka Simona je opět těhotná. Informaci potvrdila tyranova sestra

V sobotu to byl přesně měsíc od chvíle, co byl v Lounech utýrán ani ne... číst dále >

Nevlastní sestra Aťky Janouškové na jejím pohřbu: Měla bych po ní dědit!

Poslední rozloučení s Aťkou Janouškovou přineslo jedno překvapení. Do... číst dále >