Rozvedení rodiče

7170
7.11.20 17:48

Rozvedení rodiče

Dnes jsem se dozvěděla, že se mí rodiče rozvádějí. Asi rok jsou od sebe, proč to neřekli dřív, nevím. Kdykoli jsme se viděli, přijeli spolu. Odjížděli spolu. 8o
Jak se funguje v takových rodinách? Oslavy jsme dělali společně i s rodiči manžela. Na Vánoce jsme byli sami a další dny jsme se navštěvovali.
Já prostě nevím, jak se v takové situaci zachovat.
Je jim přes 60.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
23682
7.11.20 17:53

To si musí říct hlavně oni dva. Jestli dokázali rok před váma dělat jakoby nic, tak možná proběhne rozvod, ale nemusí to znamenat, že se nemůžou potkat na společných rodinných akcích. Uvidíte, ono se to vyvrbí…naší se rozvedli, když mi bylo patnáct, rodiče se nemusí, takže akce jsou rozdělené, třeba synovy narozeniny prostě slavíme nadvakrát, ono stejně bysme se najednou nevešli :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7.11.20 17:54

Naši rozvedeni - nesnesou se. Bylo tam násilí, takže nemám co řešit.

U známého zas vycházejí perfektně, jeho matka zůstala sama, je tak spokojená a otec má novou rodinu - oslavy společně, společně se baví i ex s novou ženou - pohoda.

Pokud spolu nežili, jde už jen o formalitu a na vztahy to vliv mít nebude - teda pokud tam není nějaký skrytá konflikt, o kterém nic nevíš - to by byla jiná… :think:

A v rodině máme ještě dva bratry, kteří se nesnesou - rodina dělá vždy oslavu 2× - v sobotu jeden, v neděli druhej přijede s rodinou. Děsný divadlo :zed:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2974
7.11.20 17:55
@bublinek píše:
Dnes jsem se dozvěděla, že se mí rodiče rozvádějí. Asi rok jsou od sebe, proč to neřekli dřív, nevím. Kdykoli jsme se viděli, přijeli spolu. Odjížděli spolu. 8o
Jak se funguje v takových rodinách? Oslavy jsme dělali společně i s rodiči manžela. Na Vánoce jsme byli sami a další dny jsme se navštěvovali.
Je jim přes 60.

Tak se zeptej jich. jak si to do budoucna představují :-)

Třeba něco jako jedny vánoce táta. druhé máma, nebo jestli to bylo přátelské rozloučení a zvládnou se vídat na oslavách :kytka: Pokud to tak dělali delší dobu, tak bych předpokládala, že s tím problém mít nebudou…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2701
7.11.20 18:00

Buď ráda, že spolu vycházejí. Já když to kolikrát vidím v okolí, tak se mi chce brečet nebo zvracet. Nejhorší bylo, když si kamarádka nesměla na svatbu pozvat mámu, protože táta by to nepřekousl :? Takhle by vám to ani nemuselo nic zkomplikovat :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24220
7.11.20 18:04

Uvidíš jak se budou snášet. Pokud to přes tebou dokázali rok skrývat, tak by asi nebyl problém, aby dál jezdili na oslavy atd. společně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7170
7.11.20 18:06

@Mar__tanka1983 @Kazimíra Olejovka @welovefashion
Díky, byl to pro mě šok. Řešila jsem s otcem darky, které jsem slíbila koupit a on mi řekl: no a abys věděla…
a že vůbec neví, jak to bude vypadat.
Na začátku prosince má manžel narozeniny, tam bychom se měli asi sejít, ale kdo ví?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
57452
7.11.20 18:18
@bublinek píše:
Je jim přes 60.

Většinou to probíhá s každým zvlášť… Ale nejdou se i vysoce tolerantní výjimky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15954
7.11.20 18:30
@bublinek píše:
Je jim přes 60.

Jsi dospělá, máš manžela (a možná i děti).

Jediná přijatelná varianta, jak se v té situaci zachovat, je „jako dospělá“…tzn. žádné výčitky, obviňování, útočení, ublížené postoje alá „proč jste mi to neřekli“.

Tvoji rodiče jsou dospělí lidé a rozhodli se, že se jejich cesty rozejdou - to se stává. Jak budou probíhat budoucí společné akce, to se dá těžko odhadnout, to je velmi individuální. Pokud se rozešli v dobrém (a třeba dokonce i čekali, až budou děti dospělé a oni to budou moci udělat), nemusel by být žádný problém… budete se prostě stýkat společně, časem i třeba s jejich případnými novými partnery.

Jak si v tomto směru budoucnost představují, to Ti každopádně musejí říci oni sami - určitě to nepřijde hned, je to zjevně čerstvé… takže tomu prostě nech čas a volný průběh.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7170
7.11.20 20:53
@BohunkaP píše:
Jsi dospělá, máš manžela (a možná i děti).

Jediná přijatelná varianta, jak se v té situaci zachovat, je „jako dospělá“…tzn. žádné výčitky, obviňování, útočení, ublížené postoje alá „proč jste mi to neřekli“.

Tvoji rodiče jsou dospělí lidé a rozhodli se, že se jejich cesty rozejdou - to se stává. Jak budou probíhat budoucí společné akce, to se dá těžko odhadnout, to je velmi individuální. Pokud se rozešli v dobrém (a třeba dokonce i čekali, až budou děti dospělé a oni to budou moci udělat), nemusel by být žádný problém… budete se prostě stýkat společně, časem i třeba s jejich případnými novými partnery.

Jak si v tomto směru budoucnost představují, to Ti každopádně musejí říci oni sami - určitě to nepřijde hned, je to zjevně čerstvé… takže tomu prostě nech čas a volný průběh.

já nic nevyčítám, zatím to trávím, jen se ptám na zkušenosti; a asi mám kliku, že se snáší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15892
7.11.20 20:56
@bublinek píše:
Je jim přes 60.

Vypadá to, že spolu vycházejí :palec: oslavy hromadne a na svatého Štěpána střídat rok nebo s druhým rodičem domluvit silvestra. Jo je to kolikrát dost nepohodlný, kor jestli se třeba jeden odstěhuje do pidi bytu v paneláku… Určitě nějaký režim najdete :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15892
7.11.20 21:01

@bublinek každopádně letos při nejhorším do toho může hodit vidle jakože nachlazení /covid a můžeš mít od všech klid. Nedá mi to, já teda stejně koukám, že všichni takhle stále držíte ty velké oslavy, švagr takhle chytil na oslavě 10 lidí covid :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8427
7.11.20 21:19

Mám kamarádku, kde se setkávají všichni normálně hromadně. Dokonce spolu chodí i na rodinné výlety, jednou za čas. Ale od rozvodu už je to dlouho a jsou myslím výjimka.

Normálně se rodičů zeptej.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7170
7.11.20 21:50
@Bubla Bůčková píše:
@bublinek každopádně letos při nejhorším do toho může hodit vidle jakože nachlazení /covid a můžeš mít od všech klid. Nedá mi to, já teda stejně koukám, že všichni takhle stále držíte ty velké oslavy, švagr takhle chytil na oslavě 10 lidí covid :nevim:

držím to, protože je to pro mě pohodlné :-)
jedna oslava pro všechny, jeden dort, jeden den a jindy se jako celek nesejdeme. Pokecají si i rodiče navzájem.
Je nás my 4 a rodiče taky 4, takže se sejdeme v 8 lidech, v podstatě 4× za rok.
Vánoce se slaví v podstatě na 3×.
Jak to děláte vy? Více oslav?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7.11.20 22:03

Já bych především společné fungování nechala na nich, vy se přizpůsobíte. Je to především jejich věc a svobodná vůle.

Takže vyčkávej a nenech se strhnout k nějakým žabomyším válkám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama