Rs viry

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
verapodra
Stálice 79 příspěvků 02.03.19 21:57
Rs viry

Je tu nejaka maminka co jeji miminko chytlo rs viry?

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
vaks
Kecalka 267 příspěvků 02.03.19 22:43

Ano,malá chytla RS viry jeste jako novorozenec(ve 3 tydnech)…bohuzel se to zvrtlo az v oboustranny zapal plic a zanet prudusek(bronchopneumonie) a nutnou hospitalizaci..

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.03.19 23:05

Ano, ve dvou týdnech (dítě donošené), týdenní hospitalizace, naštěstí žádné dramatické komplikace nenastaly, bez teplot, „jenom“ velmi špatné dýchání.

verapodra
Stálice 79 příspěvků 02.03.19 23:51

Ja mam mesicni miminko a dostal z toho zapal plic je na jipce a na intubaci jsem z toho hotova pred 4rokama mi zemrel syn a ja nemuzu ani spat

vaks
Kecalka 267 příspěvků 03.03.19 00:31

@verapodra mala taky lezela asi 5dni na Jipce,potom byla prelozena ke me na detske..v nemocnici jsme byli asi 8-10dnu,uz si nepamatuji presne…uplne dokazu pochopit,jak se citis,byly to pro me nejhorsi dny v zivote :,( nemysli na nejhorsi!!at to vypada u tak malych miminek desive,tak se z toho mala dostala pomerne rychle..nebyla sice zaintubovana,stacil kyslik(maska,pozdeji bryle),ale tech prvnich par dnu se bez nej neobesla,hned ji padala saturace i k 70%..at to vypada drasticky,tak ji na to zahleneni hodne pomohla ta elektricka odsavacka,i kdyz uz ty posledni dny ji nemohli odsavat,udelaly se ji polypy v nose a krvacelo to..dale mela inhalace a snazila jsem se ji davat co nejvice odstrikaneho mm(na prso se mi pres to zahleneni nedokazala prisat-stresem a nekojenim jsem o mliko stejne za chvili bohuzel prisla)…mela jsem obavy i o jeji srdce,narodila se vyvojovou vadou,ale nastesti tak vazne komplikace nenastaly..verim,ze to tvuj chlapecek zvladne!!! :kytka:

verapodra
Stálice 79 příspěvků 03.03.19 00:38

Malej zadnou vadu nemel ale narodil se ve 34 tt on byl taky na kysliku ale dr rikala ze ho potrebuje hodne tak ho daji na intubaci pry je stabilizovany pribral a pekne travi mlicko ale jw na um mlicko svoje nemam :? Vedle maleho lezi jeste jedno miminko s timto problemem ale maminku jsem nepotkala jeste tak se o tom nemam skym bavit

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.03.19 06:32

V roce a půl. Dítě kardiak. Bylo to dlouhých 5 dní na jirp pod kyslíkem (jako bonus mi v den nástupu do nemocnice zemřela babička) , pak 2 dny na oddělení a pak nás pustili domů. Jsem ráda, že to co o tom dnes vím, jsem si přečetla, až když jsem po návratu domů začala po tom pátrat. Držte se. :hug:
Předpokládám, že miminko je pod dozorem v nemocnici. Je to náročné, ale zvládnete to :hug: držím pěsti, ať jste brzy doma :hug:

verapodra
Stálice 79 příspěvků 03.03.19 08:02

Malinkej je na jednotce intenzivni pece :,( jsou tam dve miminka obe zaintubovany verim mu ale jsem uplne hotova kde to mohl chytit mozna u dr v cekarne zvala nas mezi nemocny misto do poradny :,(

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.03.19 21:33

@verapodra
U nás to bylo tak, že naše dr tam zrovna nebyla, od pondělí jsme ji léčili s její kolegyní, ve středu jsme si šli papír k hospitalizaci (ta noc byla fakt příšerná, horší jsme snad ještě nezazila a to máme za sebou ledacos.) Myslím, že naše dr. by nás hospitalizovala už v pondělí…
Ze středy na čvrttek se malá zhoršila, zařídili nám převoz do jiné nemocnice na JIRP. tam pak byla pod kyslíkem 5 dní. Naštěstí jí tamní zachutnal víc, jak ten v té první nemocnici, tak ventilátor nepotřebovala.
Naše dr. nás pak ještě hodně dlouho brala mimo ostaní děti i když byla nemocná…
Tak ať je brzy líp. :hug:

verapodra
Stálice 79 příspěvků 06.03.19 08:15

Ja s malym byla v nemocnici ale dr laxni ze mu nic neni az byl modry tak teprve zacali jednat prevezli ho ale uz v jakym stavu… Primarka v tehle nemocnici rekala ze se k tomu nebude vyjadrovat takze nevim jestlis e to dalo zjistit drive hlavne aby se maly z toho dostal

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.03.19 09:33

Jako fakt díky za naši dr. Přišla jsem tam s na pohled zdravým miminkem jen s tím, že mi přijde, že příliš rychle dýchá. Dr. mi dala za pravdu a že, zvlášť u takovýchhle drobečků, se to nesmí zanedbat, nás odeslala do nemocnice. Tam viděli novorozence, problémy s dechem, takže okamžitá hospitalizace. Asi i díky tomu jsme to chytli v začátku a nakonec se mimčo vyhnulo i intubaci, byť to bylo hodně na hraně. Kyslík pouštěli jen před obličej. Ale sranda to nebyla. Nejohroženější jsou právě nedonošeňata a děti se srdeční vadou, ale důležitý je, že je na správnm místě a doktoři to hlídaj.

vaks
Kecalka 267 příspěvků 06.03.19 11:48

U nas se to taky(troufam si rict) zanedbalo/podcenilo…zaclo to plizive rymou ve stredu,v patek vecer se pridal uz takovy nepekny sipavy kasel+dost silne zahleneni,v noci uz mela teplotu kolem 38,5..v sobotu jsme jeli na pohotovost,kde byla tak arogantni externi doktorka,ktera si sedela s nohou pres nohu a at ji teda ten"zavazny"prubeh povypravim…na malou se letmo podivala,konstatovala,ze ji malo kojim(do te doby plne)a moc s ni chodim ven(byli jsme asi 2× po 30min)..nedala ji nic,vse jsem si s jejim svolenim doordinovala sama(nasivin,hedelix,tobrex do oci,protoze uz je mela od te rymy zahnisane-jsem zdr.sestra,takze jsem se nenechala az tak odbyt..)dg.zdrave dite s pouhou rymou..nedele a noc byla ma nejhorsi v zivote,mala uz se nebudila ani na kojeni,jen sipala,byla uplne seda,schvacena…rano v pondeli jsme hned vyrazili k nasi Dr.,ktera slysela malou az z ordinace sestricky,jak sipe a hned vykrikla,jakto ze nejsme uz v nemocnici!!!!!poslechove katastrofa,ihned prevoz z ord.na Jip…saturace pri prijmu 60%,ale perfektne zareagovala hned na kyslik a odsati…pri hosp.ji zjistili defekt komoroveho septa a stenozu plicnice,takze dalsi hrozba…nakonec,jak jsem psala,vse dopadlo skvele a mala se rychle zotavila bez nasledku a komplikaci :palec:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.03.19 21:09

Jako zpětně po letech… ono se to na začátku tvářilo jako viroza a ta Dr. to prostě podcenila (mladá, nezkušená, podcenila toho u nás víc, uznávám, nemám ji ráda).
Kdyby dnera neměla srdeční vadu (nevím, jak moc koukala do karty, s dcerou tam vždy byl manžel, já byla doma se starší, taky nemocnou), tak ten postup byl v pořádku.
Nevím, co nám dala první den (v pondělí), myslím, že ventolin v sirupu, druhý den už foukaný, ale už se to nezachránilo… byla to fakt hrozná noc. Třetí ten tedy hospitalizace, Ventolinu jí foukali mnohem víc, než se dává běžná dávka, potvrdili zápal plic RTG. atb. od pondělka už konečně zabrala a dokonce se přes den zlepšila a na noc mi ji dali na pokoj.
Ráno v 6 jí měřili funkce a sestra za mnou přišla „paní X., nám se to nezdá, my ji dáme na JIP na kyslík“ . Už ani nevím, jak často jí ten ventolin foukali, jen si oamatuji, že po nafoukání měla chvilku 95 či maličko víc a pak to šlo rychle dolu. To už jsem tušila , že je to prostě blbě. V cca 11 hodin mi primář oznámil, že se pro mne snaží v okolních nemocnicích sehnat JIP vyššího řádu, kdyby byla potřeba ventilace. Problém byl, že v tu chvíli byla všechna oddělení plná, čekalo se se na to, až bude po vizitách a budou přesuny. To se naštěstí povedlo a kolem 11:45 jsem dostala echo, že za chvíli je tam rychlá a budou nás převážet. Sestra mi pomohla rychle zabalit, malou připravili a pod kyslíkem ji převáželi. Mne pak čekaly dlouhé 4 hodiny, než jsem za ní mohla. Naštěstí jí ale tamní kyslík chutnal víc, jak v té druhé nemocnici a ventilátor nepotřebovala…
S tím, co vím dnes, jsem ráda, že to dopadlo tak jak to dopadlo. I naši Dr si oddechla, že nebyla ventilovaná… RS viry jsou totiž pěkný svinstvo. Dokážou složit i zdravého jedince, natož odslabeného …
Mám pocit, že starší to ustála dokonce bez atb., „jen“ s rýmou, u mladší to tedy bylo výrazně horší. Nejspíš jí to i zhoršilo její VVV, takže se musela řešit dřív, než se původně plánovalo.

Je to už řadu let a doufám, že máme na dlouho vybráno… (máme totiž nahoře 2 anděly strážné. Ten jeden nastoupil do skužby v den, kdy my v rámci výše popisovaného příběhu nastupovaly do nemocnice. To proto, že ten první nestíhal… stále mají co dělat… :andel: )

vaks
Kecalka 267 příspěvků 06.03.19 23:34

Jedna se o RS VIRY…na ty atb nezabiraji,nejde o bakterialni infekci..mala je mrla ihned pri prijmu take nasazeny protoze na vysledky se nejakou chvili ceka(asi 2 dny),tak at je necim kryta,ale byly ji nakonec k nicemu,kdyz se zjistil puvodce…dobrat je uz samozrejme musela…takze Vam spis pomohli ti andelicci ;)

verapodra
Stálice 79 příspěvků 07.03.19 07:49

Nas malý uz posledni noc take nejedl podotykam ze uz sem snim byla hospitalizovana a nic snim nedelali… Kdyz se mi maly uz vubec nelibil tak jsem si vydupala zadanku do nemocnice… Tam pri prijmu mi rekli ze ma zapal plic ale nechali ho bez lecby… Kdyz sem se porad ptala proc mu nic nedavaji rekli ze cekaji co z toho bude vecer mi dokonce doktorka rekla ze je to brany jak lehky zanet prudusek… Maly celou noc nejedl a sestra na me rvala ze to do nej mam nacpat. :poblion: rano jsem sla do koupelny a kdyz sem se vratila tak byl malej modrej a dusil se a to u nej bylo chvilku pred tim 5doktoru na vizite… Utikala jsem snim za sestrama ani jedna nevedela co ma delat nastesti prisel dr ktery nas mel po porodu okamzite maleho nechal prevest ale uz v hroznem stavu zkoncil na ventilaci v umelem spanku :,( nastesti vcera prisli pozitivni zpravy ze ho dnes odpoji ze uz si dycha zkoro sam… A ja si porad rikam jestli je normalni tahle zanedbat miminko

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama