Ryma...???

2114
11.9.05 23:08

Ryma...???

Ahoj mamky (a nejen maminy),

potrebuji nutne poradit :( Moje 7m dcerka chytla od starsi sestry rymu. Ale opravdu „hustou“ rymu. Pusa dokoran, skleneny oci, teplota, vyraz totalne znicenyho mimca :cry: Na noc sem ji dala Paralen na teplotu a rymu odsavam ale to odsavani je DRAMA :! Hystericky rve a hrozne se brani takze ji s manzou drzime a ja odsavam ale je to peklo sem z toho nestastna :( Prosim poradte co na rymu u 7m :?: Diky. Sany.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

319
11.9.05 23:14

Ahoj Sany,jak vždycky říkal náš pediatr na zdrávce-léčená rýma trvá týden a neléčená sedm dní.Takže smrkat,smrkat a smrkat…Každopádně Ti můžu poradit Targezin-ale jsou to dělaný kapičky,takže nevím,jestli Ti je dají bez receptu a pak existuje Nasivin pro mimi,zeptej se v lékárně.
Pevné nervy při odsávání-Martínek má taky rýmu jako trám,takže čekám,kdy to chytne Terezka… :roll:
Ahoj Lenka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
420
11.9.05 23:34

Nasivin pro mimi jsme měly od paní doktorky a fungoval dobře, jenže ne na moc dlouho (za hodinku dvě byla rýma zpátky). Když si s mimčem sedneš do vany, aby se nadýchalo páry, taky se mu uleví. Není od věci taky zvednout postýlku, aby byla hodně nakloněná a miminko neleželo na rovnu… A rozvěsit nad postýlkou vlhké hadry. Pak jsou prý ještě nejaká homeopatika, ale nevím co by se dalo ještě dělat víc? Jak zpříjemnit odsávání, to tedy opravdu nevím… :(
Tak ať se ti mimísek brzo uzdraví!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
379
12.9.05 08:01

ahoj,
kdyz mel malej rymu,tak jsem taky pouzivala Nasivin pro deti.ale on mel normalni rymu,ktera mu sama tekla,nebyla to nejaka husta a bila.takze bych urcite zasla k doktorce na vyter,jestli tam nema bakterii.jo,a neodsavala jsem,ale jenom cistila nos vatickou namocenou do kapicek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
152
12.9.05 08:22

Ahoj Sany,

zrovna jsem o léčbě rýmy u mimi mluvila s naší pediatričkou - doporučovala vytírat nosík Nasivinem /smotkem buničité vaty, která se prodává jako čtverečky v takové roli ve zdr.potřebách/. V případě, že je rýma hnisavá, vytřít nasivinem a pak nakapat antibiotické kapky /pamycon- ale ty jsou bohužel jen na recept/. Na noc je dobré dát něco na oplasknutí sliznice - tj. Fenistil kapky /taky jen na předpis/. Jinak jsem slyšela o dorých účncích Vncentky do nosu či spreje Mar, ty jsou k dostání volně.

Brzké uzdravení!!!

Viťka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1077
12.9.05 08:25

Malá měla už dvě rýmy. Pokud měla nosík „zabetonovaný“, tak jsme použili Vincentku, ale potom jsem přiěla na lepší nápad a tak 5 minut před odsáváním jsem ji kápla do každé dírky nosíku tak 2 kapky oleje (používáme dětský olej od NIVEA) a potom odsála. Žádné kapky jsme nedávali. Bylo to s nima stejné, tak jsme ji raději nedávali nic. Rýma byla do 10 dnů úplně pryč.
Hodně štěstí a trpělivost. Ono se nikomu nelíbí, když mu dáváte hadičku do nosu, ale jo to to nejlepší.

Iva + Eliška 5,5m

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
377
12.9.05 09:58

Ahojky,

my jsme si rýmu užili jen jednou a stačilo.Niki byly necelé 4m,takže se ještě odsávání tolik nebránila,ale stejně mě jí bylo líto.Používáme hadičkovou odsávačku,přijde mi nejlepší a nejúčinější.Pak jsem hodně zvlčovala vzduch v místnosti,kde Niki spinkala/obložená postýlka mokrýma plenkama/ a naklonila postýlku,aby se jí rýma zpouštěla ven.Nám tedy moc pomohl taky Nasivim pro kojence do 1roku.Má kapátko,takže se s ním pěkně zajelo do nosánku a bylo to.Ještě se prý hodně doporučuje Vincentka.Buď je přímo roztok,nebo i stačí koupit minerálku Vincentku,ale nechat vyprchat bublinky.
Tak ať se brzy uzdravíte.
Ahoj Naďa a Niki

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama