RECEPTY Z DROŽDÍ

808
11.9.05 23:03

RECEPTY Z DROŽDÍ

Ahoj holky

moje 18m dcerka potřebuje vitamím B - obsahuje droždí. Nevíte nějaké recepty, ve kterém je droždí obsažené - tedy kromě kynutých těst.
Děkuji

Věra + Lukáš 33, Lucie 18m, Jonáš 4,5m

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

125
11.9.05 23:47

Ahoj,
drožďové recepty moc oblíbené asi nejsou, ale nejznámější jsou knedlíčky do polévky (droždí rozpustit na trošce másla, zahustit třeba strouhankou, osolit dochutit, zavařit), nebo to občas přimíchám do míchaných vajíček, ale moc bych to v tomhle věku s vejcema nepřeháněla. jinak se to rozpuštěné droždí může přihodit do jakékoliv pomazánky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
12.9.05 07:59

Co třeba drož'dová polévka? Zpěníš trošku cibulku na oleji nebo na sádle, přidáš a a rozpustíš na tom droždí, zaliješ vodou a povaříš s oblíbeným kořením. Je potřeba to dosolit, ale děti si na tom pochutnají i bez soli. Je to o zvyku. Pomazánka je to samé, jenom to droždí na cibulce vysmaháváš tak dlouho dokud nězačne houstnout, pak to necháš vychladnout a smícháš s máslem. Nebo to nenecháš vychladnout a dáš do toho vajíčko. Můžeš ho udělat na sladko - namixuj banán v mlíku (obyčejný koktejl) a přidej droždí. Tohle má naše mládě moc rádo. Ještě je jedna varianta, ale z toho já mívám velké špatně: prostě necháš droždí rozpustit ve vlažném mléce nebo ve vodě a pak se to pije. Hlavně na noc je to dobré na osídlení střev těmi správnými bakteriemi. Možná se to dítě naučí když nemá předsudky, ale já je mám a tohle do sebe nedostanu a tak to nedělám ani dětem. No a nakonec syrové kvasnice uždibáváme všechny ženské u nás doma =o)))
Radina

• Nahlásit
  • Citovat
3321
12.9.05 08:11

Ahoj dobrá je taky ,,pomazánka,,–na cibuli rozpustit droždí a přidat rozmíchaná vejce(podobné jako vaječina)já to miluju-dávat na chleba či topinky,nebo tousty.
Gabka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama