S nervama v koncích

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
xixi
Povídálka 18 příspěvků 31.07.09 13:25
S nervama v koncích

Ahojte, musím se vypovídat, protože už fakt nemůžu. Mám dvě dcery, 2,5 roku a necelých 8 měsíců. Jsem z nich už úplně vyřízená. Čím jsou starší, tím je to horší. Skoro pořád některá z nich ječí či brečí. Od té doby, co malinká začala lozit a teď se i stavět, tak je to úplná katastrofa. Vůbec nic nestíhám. Pořád ji jen musím hlídat kam leze, a jestli zrovna nepadá. Nebo ji musím mít pořád na rukou, ať si neublíží. Když ji položím a nehraju si s ní, tak řve, jako bych ji zabíjela. Starší se samozřejmě cítí odstrčená a tak řve také, dělá naschvály, neposlouchá, už jsem z nich na prášky. Menší jí bere hračky, občas ji štípne, nebo se o ni opírá, jak se snaží vstát. Tak ta větší řve, že ji nechce, občas má úplný záchvat. Nevím, jak dlouho to ještě vydržím. Už po nich občas řvu, ale efekt to samozřejmě nemá žádný, jen si navíc ještě připadám jako děsná matka, a pak brečím. Tak se omlouvám za výlev, ale nemám si komu postěžovat.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
adka007
Ukecaná baba ;) 2284 příspěvků 31.07.09 13:49

Asi neporadím, ale věř, že může být hůř ;-) Mám to dvojitě a k tomu permanentní nemoci moje nebo dětí, čímž se snaha o režim nebo program míjí účinkem. Vydrž, časem bude líp ;-)

katty
Echt Kelišová 7927 příspěvků 31.07.09 13:53

ahoj to bude dobré uvidíš :-) nemá ti kdo třeba na chvíli pohlídat starší a co manža či přítel pomůže nebo jsi na vše úplně sama?

Lacenka
Neúnavná pisatelka 18631 příspěvků 31.07.09 14:04

úplně živě si to období pamatuju!!! No vydrž holka, vydrž!!! Občas jsem je prostě nechala řvát a šla na balkón se vydýchat a dělala že je neslyším… Pohlídat mě neměl kdo, bydleli jsme v 1+1 daleko od babiček, dům těsně před dokončením a manžel 12hod. denně v práci, někdy víkendy… CO to šlo byla jsem s nima venku, na písku, na hřišti v oboře, prostě venku a doma fakt jen na jídlo někdy ani to ne… Jak to vypadalo s úklidem ti ani říkat nemusím, prala sem denně 2 pračky a myla nádobí, jinak nic!!! Nebyl čas… ALe teď už je to fakt lepší, tak si dej mokrej hadr na hlavu, zatni zuby a šlapej brázdu bo stejně to za tebe nikdo jinek nevybojuje…

Paradise
Závislačka 3529 příspěvků 31.07.09 14:04

xixi asi ti nijak nepomůžu,ale snad alespoň trochu uklidním,já mám dítko jen jedno (rok a dva měsíce) a občas z něj taky šílím,ujíždějí nervy a pak toho lituji.Na druhou stranu se snažím využívat každé příležitosti,kdy je někdo ochotný si malýho vzít a pohlídat i třeba jen na hodinu a pořádně si to užít a odpočinout si.Ty to máš o to horší,že máš cácorky dvě,nemáš třeba možnost,že každý týden bys měla pár hodin pro sebe na odreagování,že by pohlídala babička nebo tatínek?Určitě by se ti moc ulevilo.A nezou­fej,takových mamin,kterým ujeli nervy a pak toho litovali tu bude víc :lol: Hodně sil

Judycum
Kelišová 5009 příspěvků 31.07.09 14:13

Zkušenost přímo nemám, děti mám od sebe sedm let, ale myslím, že teď to máš nejnáročnější (starší období vzdoru, mladší než se rozběhá), tak vydrž, říkej si, že to bude už jen lepší a lepší (ono bude), brzy nastane den, že si spolu holky začnou hrát.Přeju pevné nervy a nic si nevyčítej, taky občas vybouchnu a pak se stydím. :wink:

Lacenka
Neúnavná pisatelka 18631 příspěvků 31.07.09 14:23

Judy dneska slavíte???? Všechno dvojitě nejlepší!!!!!

Judycum
Kelišová 5009 příspěvků 31.07.09 14:26

Lacenko , děkujeme moc… :wink:

Len-til-kah
Extra třída :D 13986 příspěvků 31.07.09 14:34

xixi - opět tu trapně budu podstrkovat svou rodičovskou filosofii, ale neuvažovalas, že bys mladší nosila? Já bych se totiž jinak zbláznila, mám tentýž věkový rozdíl, mladší syn mívá období, kdy se skoro nedá odložit (dá, ale řve, to je něco na moje nervy), přitom když si ho uvážu, tak a) neřve, b) nemůžou se porvat/nemůže si nikde ublížit (to je zá:,–(ní!). Já zarytě šátkuju, ale ty bys ani nemusela, máš už dítě relativně velké, mohla bys mít jenom nosítko, které se pouze zapne. Staršího syna jsem nosila jaksi z vášně a nadšení, tentokrát je to opravdu nutnost, jsem nervák a asi bych zůstala trvale psychicky poškozena :lol: .

Taky posílám dvojitou gratulaci k Judycum :srdce: (dva dorty 8) ?).

Judycum
Kelišová 5009 příspěvků 31.07.09 14:42

Lentilko , díky moc, jedna oslava, tři dorty… 8)

Len-til-kah
Extra třída :D 13986 příspěvků 31.07.09 14:47
Judycum píše:
Lentilko , díky moc, jedna oslava, tři dorty… 8)

Ale kurnikšopa, jsi lepší, než jsem myslela :lol: . My to motáme celý červenec a srpen a ještě trapně na střídačku se švagrovcema, že se to nedá ani pořádně pospojovat :roll: . Ale tři dorty, to bych se na to mohla… :lol: :lol: :lol:

katty
Echt Kelišová 7927 příspěvků 31.07.09 14:48

Judycum sice to sem nepatří ale tedy 3× gratuluji :o) :-) :-) :-)

handulina
Kecalka 189 příspěvků 31.07.09 15:01

Asi ti moc neporadím. Jen Ti chci říct ať vydržíš, určitě bude líp. Já mám holky 14m po sobě a až teď tak poslední měsíc si můžu sednout ke kafi a ony se neporvou, neječí,… Ale musím si to kafe uvařit ve světlé mezichvilce… Ale zčíná to už být lepší. Holky se už spolu domluví ( tím myslím, že ta mladší rozumí slovům starší, nikoli, že je akceptuje :-) ) Samozřejmě jsou hádky a pláč, ale snažím se přistupovat k oběma stejně a začíná to nést ovoce (když zlobí, plácnu obě, když něco rozbijou, nevyšetřuju kdo to byl, nechci aby na sebe žalovaly, chci aby byly tým, i za cenu toho, že občas budou proti nám). Ale taky jsem z nich velmi často na prášky, ale nic nepomáhá líp, než se chvilku někam zavřít a vydýchat to. Řvaní a takové ty zoufalé plácance nikam nevedou, ony ty potvůrky nechápou, že jsme z nich zoufalé…

handulina
Kecalka 189 příspěvků 31.07.09 15:03

Jo a ještě jsem přišla na to, že čím víc jsem rozhozená já, tím jsou zlobivější.

Katty
Kecalka 266 příspěvků 31.07.09 16:05

Ahoj xixi,
možná tě potěším, nejsi v tom sama. Já mám sice rozdíl mezi dětma 4,5roku (záměrně), ale jinak… u nás ječí pořád ten starší a to už od narození a nemíní nějak přestat. Momentálně jsem už 6 týdnů nevyšla skoro z bytu, protože se oba vystřídali s neštovicema, a když už jsem myslela, že bude líp, starší dostal 40horečku.Afty v puse, celý týden skoro nejí.Dneska ráno přišel s doubrou náladou :) , ovšem při pohledu do postýlky na menšího mě zamrazilo, horečku má taky.
Jinak o slušným vyspání si mohu nechat jen zdát, takže jsem to již několikrát nabrala hlavou o zeď či skříň.

No a korunu tomu na:,–(í tatínek,jakmile přijde z práce a diví se, proč je tu takový binec (hračky po celém bytě) a jestli jsou čerstvé rohlíky.Pak si konečně za celý den ulevím velmi hlasitým smíchem.

Vím, že bude líp, ale těžko říct,kdy :lol: .
Je to na palici, ale furt ještě nejde o život. (i když občas to tak vypadá)

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Nový chlap Celeste Buckingham: Zcestovalý fešák, který miluje slevy

Vyplatilo se počkat! Po týpcích z branže Celeste Buckingham (23) zalovila... číst dále >

Šíp se pustil do Krause: Řeknu vám, proč k němu nikdy nepůjdu já ani Gott

Osobně se prakticky nikdy nepotkali. Když se tak náhodou stalo, dělal prý Jan... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >