SAB Simplex

17
8.7.05 12:47

SAB Simplex

Ahoj,
mám chlapečka 7t a pravidelně se budí cca po hodině po kojení a pláče. Je vidět, že urputně tlačí, ale nic z toho. Zakoupila jsem kapičky SAB. Máte někdo zkušenost, jak a kolik mu mám dát, aby mu bylo dobře? Před kojením, či po a kolik kapek pro 7t miminko?
Díky. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

685
8.7.05 12:51

Ahoj Susan,
tyhle kapičky jsme ze začátku používali taky. Podle doktorky 5 kapek 3× denně, ale vzhledem k tomu, že rozpouštějí jakousi pěnu v žaludku, která jinak způsobuje prdíky a ta se tvoří samozřejmě po každém jídle, dávali jsme je těch 5 kapek těsně před každým kojením. Zabíralo to perfektně a předávkovaná nebyla.

Jitka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
474
8.7.05 12:54

Ahoj Susan,
sabik se dava urcite pred kojenim, jidlem! Taky jsme ho davali, nase mala hodne trpela na prdiky, docela pomahal, navic detem chutna, je sladkej :D

Simona&Kristy (rok)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
327
8.7.05 12:57

Ahoj Susan,
taky jsem ho používala - zabere pěkně. Musíš si ale dávkování přečíst v příbalovém letáku - už si nepamatuju množství. Já jsem ho dávala hlavně na noc před kojením a potom byla pohoda… :lol: Přes den jsem masírovala bříško a trošku cvičila s nožičkama a prdíky odcházely samy. Samozřejmě pokud to bylo akutní, tak jsem ho dala i přes den a zase před kojením.

Dokonce jsem jednou měla problém s nadmutým břichem i já a taky mi bezva pomohl......... :wink:
Pavla

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
152
8.7.05 13:03

Ahoj Susan,

měli jsme s naším chlapečkem úplně stejný problém /ti kluci jsou prostě uprdění/, se Sabem jsme začli už po návratu z porodnice, prostě nám to nedalo, dívat se, jak se trápí. A to jsem dodržovala všechna další opatření - dietu /je kojený/, pila jsem fenyklový čaj 3× denně, mazali jsme bříško gelem… Prostě to nezabíralo. Teprve kapky nám opravud pomohly. Dává se 3× denně 15 kapek, ale v krizi se dají podat i 5 x denně. Zpočátku jsem je dávala jenom podle potřeby, ať malého nezatěžuju, takže jsem dávala tak 1-2× denně, potom okolo 2-3 měsíců se to zhoršilo, takže od té doby dávám pravidelně 3×denně těch 15 kapek a koliky jsou minimálně. Pokud se jedná o dítko, které pije z lahvičky, doporučuje se dát kapky do pití, ale nikde není uvedeno, jak se mají podávat u kojenéo /jestli před nebo po pití/, osobně si myslím, že je to jedno.
Tak ať vás trápení to brzy přejde!

Viťka+ Pavlíček 4m

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
461
8.7.05 13:03

Ahoj,

taky jsme dávali SAB Simplex, je perfektní. Určitě jak holky psali před jídlem. Dle naší Dr. se to předávkovat nemůže. Ale prý se to nemá přehánět, aby se mimi učilo se těch prdíků zbavovat samo (to ale až bude větší). My jsme dávali 10 kapek ob jedno kojení, druhý den každé 3 a potom podle stavu „prdíků“ když dobrý tak jsme zase ubrali, když blbý, tak přidali.

Sendy

PS:Doufám, že to není zmatený :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
461
8.7.05 13:06

Před jídlem je to prý lepší, než po. Hrozí ublinknutí. Nevím tedy jestli ublinkáváte, jestli ne, tak je to asi opravdu fuk.
Sendy

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1230
8.7.05 13:25

Takze predavkovanie NAOZAJ NEHROZI, latka, ktoru SAB obsahuje sa vobec nevstrebava, prejde crevom a babo ju vykaka.Takze 15kvapiek v pohode.My davame 2× denne 20(maly ma 8t). Ucinok je taky, ze sa male bublinky(pena, ktora sa z MM v brusku vytvori) spoja do velkych a tie sa lahsie vyprdia.
Vela bezprdikovych noci zela kaktus

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
300
8.7.05 13:33

Ahoj,

tak my jsme taky Sabík používali a to 3× denně 15 kapek. Takže ráno v poledne a večer před spinkáním. Má se ale prý užívat při obtížích opravdu 3× denně, jinak ten efekt není takový. Vy:,–(ila jsem ho až byli malému 3měsíce. Jinak nevím jestli víš, že je na předpis, tudíž ho máš zadarmo a dávkování píše dr.
Tak ať už bříško nebolí!!! :)

Iriss + 2svišti

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
132
8.7.05 13:41

Ahoj taky jsme prošli tímto obdobím, kluci jsou asi na tom všichni stejně. Dávali jsem tyhle kapičky, snad to pomáhalo, ale později jsem radši cvičila s nožičkama, aby se bříško uvolnilo pak jsem taky měla polštářek z DM, plněný třeš. peckama, ten jsem nahřála v mikrovlnce a dávala na bříško… pak najednou se vše zlepšilo, bylo to v době, kdy se začal hýbat sám :lol: tak vydrž, vše se časem zlepší

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7799
8.7.05 13:55

Ahoj,
dle ordinací lékařů u nás v nemocnici jsme mimčům dávali většinou 10 kapek až 5×denně (nejlépe střídat jednou jo, jednou ne), a to těsně před kojením. Ale může se i během kojení.
Ale nečekej, že dáš jednou kapky, a bude po problému. To chvíli trvá, chce to na začátku při těch akutních problémech pravidelnost.
Alenka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
932
8.7.05 13:59

SAB Simplex

Ahoj Susan,

na koliku trpí i holčičky - moje Anička od příchodu z porodnice. Doktorka jí Sabíka na:,–(ila hned po 1. návštěvě, zpočátku 3× denně 8 kapek 10 min před kojením, teď to zvýšila na 5× 8 kapek denně (Aničce je 9 týdnů a 2 dny). Mám je podávat na lžičce s troškou vymačkaného mateřského mléka, ale dítě lžičku rádo olízne i bez mléka - jak už holky psaly, Sabík mimčům moc chutná.

Jak vidíš, každý dr. dává dávkování jinak - no snad si z našich příspěvků vybereš.

Světlana + Anička

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17
8.7.05 14:45

Maminky,
moc děkuju. Nechala bych si kapky napsat od Dr.,ale má 14 dní dovolenou, tak se s ní poradím až za týden. Prdíky doteď odcházely samy, když si malý párkrát zakopal a my jsme mu pomohli s nožičkama, ale teď to fakt nějak nešlo. Měla jsem pocit, že ho bolí bříško, pořád plakal a žádné prdíky nešly :? Byl pěkně nevyspalý a unavený.Nechtěla jsem ho nechat chudáka trápit, tak jsem raději kapičky koupila sama.Všem ještě jednou moc díky.

Zuzka a Jiřík 7t

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
143
8.7.05 16:01

Ahoj, my taky kapeme Sabík - Koblížek 6t - prdíky nás trápí. Prý je možné i 15 kapek přek každým jídlem.Nám se ještě osvědčil olejíček od Weledy na masáž bříška kojenců a gel z lékárny Flatulin s medvídkem, masíruje se bříško po směru hod. ručiček.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
129
8.7.05 20:43

Ahoj Susan a ostatní maminky,
sabík u nás byl jako druhé jídlo. Jak ostatní maminky už psaly, dávali jsme před jídlem, deset až patnáct kapek. Myslím, že 2×-3× denně, ale to jsem psát nechtěla.
Musím říct, že nám moc nepomáhal, prdíky nás trápily určitě tak čtyři měsíce, byly to noci pláče. Chjo, nerada na to vzpomínám.
Tak doufám, že vám sabík pomůže a bříško nebude bolet.
Alča a Petřík 14 měs.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama