Autosedačky

43
7.7.05 20:47

Autosedačky

Ahojky,
měla bych dotaz. Máme 9,5 měsíční Lucinku a doteď jezdila s námi v autosedačce - vajíčko. Přijde mi, že už je jí tato autosedačka malá, koukají jí nožičky.
Poraďte mi prosím, od kdy máme začít používat větší autosedačku? Může už jezdit takto malé dítě po směru jízdy? Nebo máme čekat do 1 roku?

Adriana + Luciška

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

88
7.7.05 20:59

Ahoj,
my jsme přesně v tomhle věku taky přecházeli na větší. Ta další kategorie je sice psaná jako 9-18 kg, což holka ještě neměla, ale ve vajíčku už jí přesahovala hlava a tak mi to přišlo bezpečnější. Kupovali jsme Maxi Cosi Priori.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10410
7.7.05 21:00

Ahoj,
naše Anetka nám taky z „vajíčka“ brzy vyrostla, takže asi od 8,5 měsíce jezdí vzadu ve velké autosedačce. Do roka určitě čekat nemusíte, podmínkou je snad jen to, aby mimi už umělo samo sedět.
Silvie

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
327
7.7.05 21:43

Ahoj Adri,
určitě nečekej na 1 rok. Jestliže Lucince už koukají nožičky je nejvyšší čas „přesedlat“ na větší - „vajíčko“ totiž přestává plnit svoji ochrannou funkci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
595
7.7.05 21:44

Ahoj Adriano,
my jsme asi kolem 10tého měsíce koupili sedačku 9-18kg. Lucy už seděla a přes 9kg už měla taky. Ta sedačka by do roka měla být otočená proti směru jízdy. Je to prý bezpečnější kvůli krční páteři při nárazu. Prostě se upevní obráceně a navíc je polohovatelná, takže v ní pololežela. Teď je už upevněná dopředu a když Lucy usne, tak jí můžu trochu položit, aby to měla pohodlnější. U autosedačky hlavně rozhoduje to, aby hlavička byla minimálně 2 cm pod okrajem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
853
7.7.05 22:28

Ahojka,

náš Vojtíšek má 8,5 měsíce a ve vajíčku už byl moc nacpaný, tak jsme mu koupili autosedačku Neonato MOnza je od 0-18 kil, je polohovací a dá se upevnit do obou směru:-) Koupila jsem jí přes www.promi.cz , kdyztak se tam koukni, jsem s ni spokojena, malý ještě nesedí, takže jí máme v nejnižší poloze a ta je jako by byl ve vajíčku:-)
pa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
43
7.7.05 22:34

Ahojky,
děkuji za odpvědi. Větší autosedačku už taky máme a je polohovací, takže ji asi upevníme ještě proti směru jízdy.
Ale jak to mám udělat až pojedeme na nákup? Na nákupní košík jsme vždycky dávali vajíčko…

Adriana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12466
7.7.05 22:41

Na nakupu sedime uz od 10mesicu v sedatku v kosiku :) Akorat pozor protoze tak ma dite mnohem vetsi „manevrovaci“ schopnosti-vyndava veci z regalu, stoupa si atd. :) Jana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
130
8.7.05 00:25

Ahoj, proti směru jízdy se dají dát pouze vajíčka a nebo kat 0-18 kg. Ty autosedačky od 9 kg už jsou jen po směru jízdy. My teď už taky musíme koupit tu větší (máme vybranou Maxi cosi priori XP) i když Luky má zatím sotva 8,5 kg (v 10,5m), ale nožičky už má dávno přes a hlavičku už skoro zároveň, tak ta větší už bude asi bezpečnější. Na nákupech ho dávám do těch spešl košíků co mají sedačky pro děti, nebo ho mám v šátku. Když jsem ho totiž dala do koše i s vajíčkem, tak už se mi tam zase nevešel nákup.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
595
8.7.05 07:06

Možná máme 0-18. Musela bych se jít podívat do auta a to se mi v tom dešti fakt nechce. :lol: :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
354
8.7.05 08:10

Ahoj Adriano,
v 9,5 měsících už Lucinka určitě sama sedí, takže ji klidně můžeš posazovat do nákupních vozíků. Ale jak už bylo řečeno, mimča pak rádi „nakupují“ taky, takže je ideální nějaká bašta do ruky a máš klid:-) Jinak pokud někde nemají vozíky, tak doporučuju šátek, my jsme takhle občas nakupovali do takových 18 měsíců k oboustranné spokojenosti.

Šárka & Tedýsek (26 m)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
763
8.7.05 08:29

Před pár dny jsem poslouchala v rádiu relaci o autosedačkách. Povídali si tam výrobci, prodejci a lékaři. Všichni se shodli na tom, že dítě by mělo sedět proti směru jízdy nejlépe do tří let :! , minimálně však do 1 roku. Hlavu mají děti v poměru k tělu větší a těžkou, při nárazu tudíž vyletí velkou silou, krční svaly a vazy jsou elastické, mají schopnost se „natáhnout“ až do délky 5-ti cm, přičemž páteř se vytáhne jen do 0,5 cm :! a může tudíž dojít k velice vážným poraněním a dokonce k doslovnému přerušení páteře :! .
Já už Vilíkovi taky pořídila větší autosedačku od 9 kg a po vyslyšení onoho pořadu jsem honem rychle zase vytahovala vajíčko, do kterého se naštěstí ještě vleze :D a minimálně do roku budeme jezdit v něm.

Lucie a Vilda (9,5měsíce)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
474
8.7.05 08:50

Ahoj Adri,
my jsme zacali vozit nasi malou v autosedacce od 9 kg (a to je jeste ani ted nema) od 11 mesice. Uz ji taky moc koukaly nohy a nechtela ve vajicku byt. Takhle sedi po smeru jizdy, kouka na nas a je vetsinu jizdy hodna. Mame Maxi Cosi Priory XP, je to jedna z nejlepsich autosedacek.

Simona&Kristy(rok v nedeli)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
420
8.7.05 13:47

Ahojky,
nozicky muzou lezt z vajicka klidne az po kolinka, ptala jsem se na to prodejce, nesmi presahovat hlavicka. Vajicko je nejbezpecnejsi, kvuli pateri, mimi by tam melo byt co nejdyl.
My uz mame taky koupenou druhou sedacku, Romer Isofix, mala ma 9m a jeste jezdi ve vajicku. Je to preci jen bezpecnejsi.
Na nakupy berem vetsinou golfky.
Pa
Lucka+Klarka 9m

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
657
8.7.05 21:18

Ahoj.

Není důležité, jestli čouhají nožičky, ale zá:,–(ně důležité je jestli je hlavička minimálně 2 cm pod krajem sedačky. To, že by měli děti minimálně do jednoho roku jezdit ve vajíčku je asi fakt, ale když máte doma macíka, kterému čouhá hlavička přes okraj sedačky už několik měsíců před jedním rokem, tak je rozhodně potřeba vajíčko vyměnit za větší sedačku. Jinak totiž to vajíčko ztrácí na bezpečnosti. Pokračovací sedačky se, jak už tu holky psaly, vozí po směru jízdy. My už máme taky další velikost a to asi dva měsíce(+-), máme totiž právě toho macíka a máme taky Romera Kinga. Manžel porovnal výsledky všech testů a vyhrála tahle. Jsme s ní moc spokojení.

Hlavně, ať nikdo z nás nemusí bezpečnost sedaček vyzkoušet v terénu!

CIBULKA+ ŠIMONEK 11,5m

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama