sabotáš přetáčení na bříško

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
teereka
Zasloužilá kecalka 502 příspěvků 15.01.10 09:07
sabotáš přetáčení na bříško

Ahoj všem! Mám dotaz, od včera si s tím lámu hlavu. Náš prcek (včera 5 měsíců) se nechce přetáčet na bříško! Absolutně nemá žádnou snahu otáčet se, ani na bok. Přitom když mu pomůžu, tím, že mu dám nožku přes nožku a ukazuju mu hračku-učila mě dr., prostě když musí, tak se přetočí hravě, krásně se vzepře ručičkou. Je fakt, že na bříšku se mu moc nelíbí. Ale teď už se začal vzpřimovat na natažený ručky a i hračku si jednou podá, hlavičku taky drží krásně, tak nevím, kde je problém…Jen prostě nemá zájem otáčet se na bříško sám. Co s tím??? Kdy se začali přetáčet vaše děcka??? A kdy mám začít plašit??? Děkuju moct za odpovědi!!! Terka

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Baba
Nadpozemská drbna 29687 příspěvků 15.01.10 09:10

Tak to tady muzu sbirat rozumy taky, nas pucek se neotaci vubec. Ale jeste je cas, ne? Na otaceni i na plaseni.

barbanek
Kelišová 6153 příspěvků 15.01.10 09:16

Na otáčení má čas, ty na plašení taky, však nikde není psáno, že se v 5ti měsících MUSÍ dítě přetáčet. Ta moje brambora se přetočila poprvý už před víc než týdnem, ale od tý doby tak asi 3× a to ještě tak, že ruku nechá pod sebou a ječí, neumí ji vytáhnout. Plašit začnu tak asi za 2 měsíce, ale to už to snad bude hravě zvládat… 8-)

wingec
Závislačka 2945 příspěvků 15.01.10 09:19

holky, sorry, ale nemohly byste si dávat víc pozor na ty hrubky ?
já tu poránu kouknu a hned sabotáš :cert: , dyť to není možný !
nebo použijte jiné slovo, když nevíte , jak se to píše :nevim:
díky a omlouvám se , ale to fakt bije do očí

teereka
Zasloužilá kecalka 502 příspěvků 15.01.10 09:21

sorry, to slovo mě mrzí!!!všimla jsem si až když jsem to poslala…no snad to přežijete!!!

Ajjaa
Závislačka 3492 příspěvků 15.01.10 09:32

Hrubek už si tady nevšímám :lol:

Jinak má malý fakt čas. Syn se poprvé přetočil v 7 měsících i když tedy jeho vrstevníci se přetáčeli už dávno.

Ale už to tady na emimino píšu asi po dvacáté :roll:

Baba
Nadpozemská drbna 29687 příspěvků 15.01.10 09:33

Nahodou, Sabotas by bylo docela hezky jmeno :lol:

wingec
Závislačka 2945 příspěvků 15.01.10 10:05

taky mě to napadlo :lol:

Bersaba
Echt Kelišová 7664 příspěvků 15.01.10 10:07

Jája se poprvé sama bez dopomoci otočila, když jí bylo bez týdne pět měsíců. Už jsem to tady někde popisovala - byla jsem s ní na kontrole na neurologii a vykládala panu doktorovi, jak se sama nepřetáčí a jak na bříšku místo pasení dělá letadlo a kolíbá se na všechny strany. Pak jsem jí svlíkla, Jája sebou mrskla a jediným pohybem byla na břiše. Packy ukázkově srovnaný pod sebou, hlavičku předpisově a ve tvářičce takovej ten ubíženej výraz, jako že takový sprostý pomluvy si fakt nezaslouží… :lol:
Ale doktor při tý mý litanii taky říkal, že má ještě tak dva měsíce čas.

Lakyna
Zasloužilá kecalka 992 příspěvků 15.01.10 10:12

Holky já myslím, že máte čas a neplašte. Mě se Daneček teda přetočil sám už ve 3,5měsících a ve čtyřech měsících to vypiloval natolik, že mu stačila sekunda a byl na bříšku. Ale ségry malej se poprvé přetočil na přelomu pátého a šestého měsíce a vypiloval to až v šestém a sedmém měsíci a taky je to v pohodě :lol:

Galadwen
Kecalka 381 příspěvků 15.01.10 10:24

Holky, neplašte, co mám říkat já? Naše Markýska (6,5 měs.) točení sabotuje totálně, poprvé se přetočila dobrovolně na bříško o Vánocích, podruhé včera - a při tom si šprajcla nožičky mezi příčky postýlky, takže byl oheň na střeše. A vsadím se, že si to v hlavičce srovnala tak, že si s otáčením dá radši pokoj, aby se jí zas něco takového nepřihodilo :lol: . Přitom si krásně a ukázkově hraje na boku, skoro je přetočená a v poslední chvilce si asi řekne, co by na tom břiše dělala, a šup zpátky na záda. Ona je taková pohodářka (nechci říct lenoch), asi to nemá zapotřebí.
Přitom starší Zuzka se na bříško točila ve 3,5 měsících. A taky to nebyla žádná vášeň, protože neuměla zpátky a ječela kvůli tomu.

DonnaNoble
Neúnavná pisatelka 16291 příspěvků 15.01.10 10:24

My se přetáčíme teprve 3 dny, a to ještě ne pravidelně… Plně se přetočil na bříško 3× a asi 5× si jen přilehl ruku a vztekal se :) Však oni k tomu dojdou ;)

čičinka
Echt Kelišová 8297 příspěvků 15.01.10 11:17

Mates se poprvé otočil v cca 5m, ale nedokonale, nedokázal se zvednout na ruce, pak to ještě v průběhu měsíce udělal cca 2× a pak nic. Čekala jsem, vyšilovala, děsně se to ve mě pralo, řekla jsem si, dám mu čas do 7m, když to neotočí, jdeme zase na rehabky (cvičili jsme kvůli rotaci pánve, co měl z břicha).
A přesně v den , kdy měl 7m se otočil úplně s přehledem na břicho, pak s úplně stejným přehledem na záda… Od té doby to dělá, jakoby to dělal od narození, zkrátka fyzicky i technicky vypilované otáčení, akorát to nepiloval, jsem pořád s ním, věděla bych to.

Teď zase neleze, neplazí se, protože mu stačí se přemisťovat koulením. Myslím, že každé dítě má svůj čas a pokud dělá pokroky jinak, tak bych ho nechala, páč tabulky mě docela štvou, jedno dítě se otočí ve 3m, jedno v 8m a průměrně vychází, že se do 6m má otočit :evil:

Lakyna
Zasloužilá kecalka 992 příspěvků 15.01.10 11:30

Musím souhlasit s Čičinkou, že mě taky ty tabulky štvou. Já si nemyslím, že by byl můj malej nějak pomalej, ale naposledy u doktorky se mě ptali, co už malej umí. Tak jsem řekla, že kolínkujeme a plazíme se. A oni, zda už si umí sám sednout, já na to, že neumí. A sestra u doktorky mi předříkávala tabulku, kdy má co umět. Nasralo mě to neskutečně :evil: Vždyť ty naše dětičky se nedají zatabulkovat :pocitac: Jo a moje máma začala chodit v 19měsících a taky žije a není opožděná atd.

teereka
Zasloužilá kecalka 502 příspěvků 15.01.10 13:03

Tak koukám, že asi mám nechat prckovi volnost, ať si dělá co chce…nejlepší je, že se ještě nepřekulí na břicho, ale stá a sedět by už chtěl…vřdycky když si ho dám na klín, tak se vzepře nožičkama, ručičkama a stojí mi na kolenou…no mazec…:D když to ukázal u doktorky, tak se jen smála a řikala, že si to dělá ve svým pořadí…tak nevím :D

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Eben s Kostkovou původně do StarDance nechtěli! „Když Marek řekl ano, šla jsem!“

Taneční soutěž StarDance u nás patří k nejúspěšnějším televizním pořadům.... číst dále >

Bony a klid po 30 letech: Kde jsou dnes hlavní hrdinové vekslácké romance?

Kdo v té době žil, v tom snímek obyčejně probudí vzpomínku na minulý režim a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >