Samota na RD

Anonymní
2.5.17 15:54

samota na RD

Ahoj, už nevím, co dál se sebou a jak se z toho uplne nezbláznit. Jsem na RD s 15ti měsíčním chlapeckem. Ještě než se narodil, tak jsem byla od sedmého měsíce těhotenství na rizikovem. Už od te doby se cítím velmi sociální izolovana. Tenkrát jsem to tak neresila, byla jsem ráda, že dojedu na rychlý nákup. Mela jsem koliku ledviny. Když se pak malý o tři měsíce později narodil, dveře se u nás, co se tyče rodiny dveře netrhly. Ale po sestinedeli jak když utne. Partner pracuje krátký, dlouhy týden dvanáctky. Když je doma, pracujeme spolecne na baraku a chvíli dela něco ten, druhý hlídá malého. Není to tak dávno, co jsem jezdila jednou za týden k našim. Ovšem tyto návštěvy me spis ještě více vycerpavaly. Malého jsem jim sice dovezla, ale aby si ho aspoň na chvíli vzali, a ja mohla jít aspoň na hodinu nakoupit, bylo nerealne. Je to tři týdny, co jsem tyto návštěvy utnula. Moje mamka je pracující, vzdy hrála na city, že ji malého nedovezu. Vzdy jsem se nechala uchlacholit, přijela a ona pak přijela z prace třeba az v pět odpoledne a my o chvíli dele jeli domu. Bylo by toho spousty, co napsat. Z partnerovi strany je jeho maminka vazne nemocna, tatínek se o ni stara. Malého si ani nikdy nepochovala, protoze to nelze. Problém je, že nemám žádnou kamarádku. Už jsem tolikrát zvala k nám známe nebo kamarádky, co jsem si myslela, že jsou kamarádky. Vzdy jen slyším, az budeš mit po sestinedeli, az nebude sníh, az tohle, az tamhleto. Od deseti měsíců malého jsem chodila, alespoň jednou tydne na brigadu, abych se dostala mezi lidi, jenže ted brigáda padla a ja už nevím, jak dál. Jediny Můj kontakt je se synem a s partnerem. Jsem podrazdena a je mi smutno. Ani nevím, zda je pro mne nějaká ráda. Prosím neukamenujte mne zde. Prosím o zachování anonymu, je to pro me hodně citlive téma. Omlouvám se za chybějící diakritiku, píšu z mobilu.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2.5.17 15:58

Myslím, že tohle zná vysoké procento maminek. Prostě se dohodni s partnerem, ať jendou týdně pohlídá on a ty si můžeš někam dojít, vyspat se, prostě ať trochu odfrkneš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14479
2.5.17 16:01

A odkud jsi? Treba na nekoho narazis i tady. Je tu spousta maminek co to maj podobne. Ja sama sem taky porad s malym, chlap vecne v praci, kamaradky mimo mesto, nejvetsi vzruso je pro me jit jednou tydne nakoupit do obchodaku nebo tak jednou za mesic jedu na navstevu k rodicum. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.5.17 16:02

A odkud si? Třeba se najde nějaká maminka poblíž tebe, s kterou se můžeš začít přátelit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
411
2.5.17 16:06

Čtu příspěvek a zcela chápu. Z toho začíná člověku Fakt „hrabat“ a jak je psáno všichni mají vymluvu proč teď ne. Moc práce, moc zima, moc horko. A tak pořád do nekonečna. Já už jsem to vzdala. Už jsem sama rezignovala, že nemám čas pořád někam cestovat, nejsou na to ani peníze. Takže drepim na zadku a jediný s kym se stýkam je 24/7 moje dítě. Aspoň ten partner že u tebe je. Je to sice málo jak píšeš, ale i za to málo je někdy člověk šťastnej. A proto bych aspoň jeho „využila“ a poprosila o hlídání že si potřebuješ aspoň na chvíli odpočinout

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.5.17 16:06

Naprosto tě chápu… Mně nejvíc pomohlo vrátit se do původního zaměstnání. Sice jen na půl úvazku, ale šéf byl i tak nadšený a já mám konečně pocit, že zase žiju. Mám ovšem hlídací babičku, tak nevím, co poradit…? Cizímu bych

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.5.17 16:08

Cizímu bych mimino nesvěřila, jsem chtěla ještě dopsat, než se to odeslalo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6062
2.5.17 16:10

Znam presne to same. Kamaradky nemam skoro zadne, me byvale jsou bezdetne a o me jiz nejevi zajem, v soucasnosti mam dve kamaradky s detmi, ale obe uprednostnuji jine. Udelaji si nekdy cas, ale kontakt se svetem bych potrebovala rozhodne casteji :D. Radu nemam. Ja chodim aspon 3-4× tydne behat. S malou na brusle, na prochazky, do parku…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.5.17 16:14

Odkud jsi? Taky jsem porad sama s dětmi a je to na palici. Ja si aspoň povídám tady. Jinak mi dávno hráblo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
217
2.5.17 16:15

Já bych to tak černě neviděla. Lepší přeci než stereotyp v práci. Takhle si najdeš zachvíli nové kamarádky, co mají taky děti…Můžeš začít třeba chodit s malým cvičit, nebo sama…Co někdo z rodiny..? U nás taky nikdo nefunguje a jsem na vše sama, ale partner je teda zlatej, takže dost pomůže..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.5.17 16:24

Děkuji za mila slova. Jsem z vysočiny. Mé moc chybi kontakt s lidmi, s někým si popovidat. :,( chodila jsem i jednou tydne na hodku cvičit, jenže poslední dobou mám každou chvíli blokly záda. Malý ještě nechodí. Snažím se ted najít novou brigadu. Jinak me mrzí, kolik mamin je na tom stejne. 8o :( Zakladatelka

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
2.5.17 16:26
@Petussska píše:
Já bych to tak černě neviděla. Lepší přeci než stereotyp v práci. Takhle si najdeš zachvíli nové kamarádky, co mají taky děti…Můžeš začít třeba chodit s malým cvičit, nebo sama…Co někdo z rodiny..? U nás taky nikdo nefunguje a jsem na vše sama, ale partner je teda zlatej, takže dost pomůže..

Za celý rok a půl, co jsem doma, tu nikdo z kamarádů nebyl. Nove jsem za tu dobu taky nenašla. Zakl.

• Nahlásit
  • Citovat
2.5.17 16:26

Jak ja ti rozumím. :,(
můj muž jezdí s kamiónem je doma tak pět dní v měsíci. Ja se vždy těším az přijede ale když tu je tak se snažím dohnat resty uklidit vyzehlit atd. On mi pak vyčítá ze se mu nevěnují ale ja fakt nevím jak se rozpulit. Mladší syn je fakt čert v noci se stále k budí tak dvakrát a ve dne spí už jen 1,5 hodiny a je to hrozně hlídání všude vleze věčně ruce v šuplíku pořád za ním chodím a uklizim.
Starší syn ne naštěstí zlatý ale od září jde do školy tak to taky začne. Žádnou kamarádku tu nemám a nekdy je mi fakt pod psa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.5.17 16:30
@Anonymní píše:
Děkuji za mila slova. Jsem z vysočiny. Mé moc chybi kontakt s lidmi, s někým si popovidat. :,( chodila jsem i jednou tydne na hodku cvičit, jenže poslední dobou mám každou chvíli blokly záda. Malý ještě nechodí. Snažím se ted najít novou brigadu. Jinak me mrzí, kolik mamin je na tom stejne. 8o :( Zakladatelka

Tak to je moc z ruky :( Ja uz někdy ani nevim, co říci maminkam na hřišti, když uz tam někdo je. Jako bych ztrácela schopnost mluvit s lidmi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5406
2.5.17 16:32

S těma kamarádkama - ty bezdětný z tvého života v 80% zmizí (vlastní zkušenost). Nemůžeš jim to mít za zlé, prostě ty životní cesty se rozdělily a ony nejspíš nestojí chodit k někomu domů hrát si s dítětem. Píšu to asi drsně, ale nemyslím to zle, navíc je to vlastní zkušenost. Nezbývá nic jiného než si zkusit najít jiný kámošky, já poznala super holku tady na emiminu. :palec: A až bude malej větší, budeš s ním jezdit po vyletech atd., tak se taky víc zabavíš.
Důležitý je umět se i zabavit sama, až dokážeš být sama se sebou (a miminem), bude ti taky líp.
Jinak jsem moc nepochopila, co jste si s mámou udělaly? Evidentně malého vidět chce, tak proč jsi ty návštěvy osekala?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama