Konec rodičovské x nové zaměstnání

253
28.4.17 17:36

konec rodičovské x nové zaměstnání

Dobrý den všem,
prosím o radu, v červnu (14.6.) mi končí rodičovská dovolená a firma přestala fungovat, kdyby se mi do té doby nepodařilo najít nové zaměstnání, tak musím nastoupit na úřad práce, že? A to tam mám nastoupit přesně toho 14? nebo dřív? Budu k tomu něco potřebovat ze sociálky a z bývalé práce? Když se mi podaří najít něco nového, jak mám postupovat, když mi firma skončila a ještě mi neposlali výpověď nebo ta se posílá až rodičovská skončí? Zajímají mne ty postupy, co kde a kdy vyzvednout, donést, odnést, podat, nebo to mám jít řešit k paní na sociálku, ke které docházím apod.
Možná Vám to připadá hloupě, ale věřte, čím víc nad tím přemýšlím, tak tím víc mi to není jasné… :zed:
Děkuji všem kdo to ví nebo řešili něco podobného…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Huk
614
28.4.17 18:11

Já bych zašla k paní na sociálku (po předchozí telefonické dohodě, kdy má trochu volněji). Od toho tam jsou ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70109
28.4.17 18:30

@Huk A co má s koncem zaměstnání a hledáním nové sociálka?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70109
28.4.17 18:32

@Iveta 23 No, já bych se hlavně připomněla v práci, protože jestli končí celá firma, tak od nich potřebuješ výpověď a teoreticky i odstupné (pokud tedy na něj mají peníze), to se dá případně dostat od UP… ale každopádně je potřeba to řešit, protože pokud na tebe zapomenou a firma už nebude, tak budeš mít problém, neb nebudeš mít ukončený pracovní poměr a tedy nebudeš moct ani na UP.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
839
28.4.17 18:42

Firma skončila v průběhu mé rodičovské, mám tu zkušenost. 2 měsíce dopředu ti v tomto případě musí dát výpověď z pracovního poměru, ty ho nedávej, přišla bys tak o odstupné, které ti náleží, pokud máš odpracované náležité roky. Pokud to neudělají, ty musíš 15.6. vykázat snahu o nastoupení do práce, na místo pracoviště ve smlouvě. Klidně se tam nech před svědky vyfotit, že jsi na určené místo 15.6.opravdu šla. Pak ti oni musí dát výpově´d, běží ti 2měsíční výpovědní doba, s výplatou a následně odstupné, pokud splňuješ nárok. Ukončení pracovního poměru lze i dohodou k datu konce rodičovské nebo později nebo dřív, ale poraď se dopředu s nějakým právníkem, aby to nesepsali tak, že ztratíš nárok na odstupné. Musí tam být uvedeno, že překážka je na jejich straně a že oni už tě nechtějí/nemůžou dál zaměstnávat. K nástupu do nového zaměstnání musíš mít prokazatelně ukončen původní pracovní poměr a pak ti musí vystavit zápočtový list.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
253
28.4.17 18:59

Děkuji moc :) hned příští týden na to vlítnu :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.4.17 19:26

Odkud jsi? Jestli jsi z Prahy a máš maturitu, zaměstnám Tě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Huk
614
28.4.17 19:31

@j.a.n.i1
OK, špatně jsem se vyjádřila - sociální odbor ÚP. Stejná paní, se kterou řeším rodičák.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70109
28.4.17 19:37
@Huk píše:
@j.a.n.i1
OK, špatně jsem se vyjádřila - sociální odbor ÚP. Stejná paní, se kterou řeším rodičák.

Já to pochopila, nicméně stejně nevím co by ona měla mít společného s koncem zaměstnání zakladatelky a hledáním práce a co by s ní tedy měla řešit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
253
28.4.17 21:22
@zuzana35 píše:
Odkud jsi? Jestli jsi z Prahy a máš maturitu, zaměstnám Tě.

Děkuji za nabídku, ráda bych, ale jsem z druhého konce republiky :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama