Šance najít práci - Invalida

Anonymní
10.2.21 22:06

Šance najít práci - Invalida

Ahoj, mám jen dotaz. Mám Id - druhého stupně, protože třetí by mi vrátili leda, kdybych si asi uřízla hlavu :mrgreen:

To jen tak pro odlehčení, když nás ještě zvali, tak před 10-ti lety mi říkala madam u komise, ať si najdu práci na doma - škoda, že to nenapsalo do papírů, stále mám II. stupeň a teď mám napsáno, že nejsem schopna dělat nic, něco v tom smyslu.

Ve zkratce: dalo mi dost práce udělat střední školu, takže jich mám nedokončených víc, co se týče práce, tak práce v pekárnách jako praxe, pak při studiu ve skladech, tiskárnách, doplňování zboží, později hosteska, skončla jsem v roce 2009, ted půl roku dělám vyplňování dotazníků, to není na smlouvu a je to jen takové… No přijde a za 20 minut 20kč, teď moc nechodí.
Vlastně nic neumím, někdo umí účto, programovat, jazyky, nebo tak, takže teď studuji kombinovaně a mám hodně uznáno, abych to dávala, chtěla bych se věnovat alespoň jazyku, ale to je na dlouhé lokte. Je mi 37.

Zajímalo by mne, kdyby se mi zlepšil stav, jak by na tohle koukali někde u pohovoru? Třeba kamarádky se ptali, ať o sobě něco poví? Druhé po Vš, co za život dokázala? No mě vždy napadne: šikana, anorexie, deprese, zhroucení, druhý zhroucení, ožralej fotřík… Dny, kdy se nedokážu ani vykoupat…
Nějak mě nenapadá nic moc pozitivního, krom toho, že mám ráda zvířata, přírodu, podporujeme holčičku z Bangladéše… a věci, co s prací nesouvisí…
Kouknu na životopis, je plný škol (hlavně nedokončených) a pár kurzů, ale nic z toho, přijdu si tak nějak zbytečně :nevim:
Jinak už to bude 10 let, co nemám placené soc. pojištění, takže tohle mě někdy taky trápilo, ale už to pomalu vypouštím…
Přemýšlím, kdybych se naučila jazyk, jak to pak využít v omezené míře, člověk to musí umět téměř dokonale a to se bojím, že nikdy nedokážu a v téhle době někdo čeká na invalidku heh :think:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1699
10.2.21 22:10

A co zkusit chráněnou dílnu? Placená není špatně na to, že se tam moc nenapracuješ

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
893
10.2.21 22:21

A proč chceš hledat práci? Kvůli penězům nebo aby ses nenudila?
Do životopisu bych nepsala všechny neukončené školy.

Můžeš zkusit něco na sebe. Venčení psů, pochůzky pro seniory, pomocnici v domácnosti, vyzvedávání dětí ze školky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.2.21 22:24

@smajlik345

@smajlik345 píše:
A co zkusit chráněnou dílnu? Placená není špatně na to, že se tam moc nenapracuješ

Já jen uvažuji do budoucna, co kdyby. Ale chráněná dílna je většinou fyzická práce, na plný úvazek a dost si lidé stěžují na nedobré zacházení :think:

• Citovat
  • Nahlásit
4356
10.2.21 22:24

Záleží na jaké zdravotní potíže máš ID.
Ale z tvého příspěvku mě přijde že se jen lituješ.
Proč si nedokončila X škol?
Bude znít hnusně ale bylo by na čase se přestat litovat a začít něco dělat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1699
10.2.21 22:27
@Anonymní píše:
Já jen uvažuji do budoucna, co kdyby. Ale chráněná dílna je většinou fyzická práce, na plný úvazek a dost si lidé stěžují na nedobré zacházení :think:

Podle mě, ale nechci se tě dotknout, máš zkušenosti jen jedná paní říkala. Neříkám, ale že to tak nemusí být, možna ano, ale ne všude.
Jednu znám a občas co čtu prac. nabídky i jinde, nesetkala jsem se s plným úvazkem, vždy krátký okolo 6 hod denně.
A právě, že je to chráněná dílna a nějakým způsobem nemocný lidé, tak není a ani nesmí být fyzický náročná.
Jistě vím jen o dvou, v obou se pracuje rukami, ale nic těžkého to není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.2.21 22:30

@Anix

@Anix píše:
Záleží na jaké zdravotní potíže máš ID.
Ale z tvého příspěvku mě přijde že se jen lituješ.
Proč si nedokončila X škol?
Bude znít hnusně ale bylo by na čase se přestat litovat a začít něco dělat.

Ano, teď jsi na to kápla, to bude ten problém! :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
52217
10.2.21 22:48

Nedokoncena studia v zivotopisu nepusobi dobre.
To bych vymazala.
Neco mi na celem pribehu a odpovedi nesedi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.2.21 22:51

@smajlik345

@smajlik345 píše:
Podle mě, ale nechci se tě dotknout, máš zkušenosti jen jedná paní říkala. Neříkám, ale že to tak nemusí být, možna ano, ale ne všude.
Jednu znám a občas co čtu prac. nabídky i jinde, nesetkala jsem se s plným úvazkem, vždy krátký okolo 6 hod denně.
A právě, že je to chráněná dílna a nějakým způsobem nemocný lidé, tak není a ani nesmí být fyzický náročná.
Jistě vím jen o dvou, v obou se pracuje rukami, ale nic těžkého to není.

No jedna se mnou právě do školy chodila, byla pak i v Tv, když to řešili a hodně lidí píše panu Krásovi své zkušenosti a žádají od něj rady…

Mám bývalou spolužačku, ta je tedy normálně zdravá, má manžela a pětiletou dcerku a hledá práci cca na 15 hodin, o tu přišla, dělala z domova, tak asi něco tak…

Mě i hodně zajímalo, jak by probíhal pohovor, nedovedu si to prostě představit.
Jediný, kdo to měl docela dobré, je kamarádka učitelka, těch je málo, ta šla na jeden a hned jí vzali…
Samozřejmostí je otázka: kde se vidíte za pět let atd.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
10.2.21 22:52

@Kelsey**

@Kelsey píše:
Nedokoncena studia v zivotopisu nepusobi dobre.
To bych vymazala.
Neco mi na celem pribehu a odpovedi nesedi.

Co Ti nesedí?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
10.2.21 22:57

@Kelsey

Nedokončená studia tedy vymažu, říkala jsem si, že to nemusí působit dobře. Třeba o zdr. stavu tam nic nemám. Protože se negace nemají uvádět…

• Citovat
  • Nahlásit
3094
10.2.21 23:36
@Anonymní píše:
Já jen uvažuji do budoucna, co kdyby. Ale chráněná dílna je většinou fyzická práce, na plný úvazek a dost si lidé stěžují na nedobré zacházení :think:

A na co máš teda ID? Jinak ono ti nic jiného než fyzická práce nezbyde, když nemáš žádnou školu, žádnou praxi a žádné pracovní návyky, tak tě prostě na administrativní nebo manažerskou pozici nikam nevezmou. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1358
10.2.21 23:40

Pokud máš invaliditu II. stupně, do CV to naopak uveď.
Pokud má tvůj potencionální zaměstnavatel víc jak 25 zaměstnanců, může tím (částečně) naplnit povinnost podporovat lidi se zdravotním postižením.

Při hledání práce buď realista.
Praxi nemáš žádnou, převratné ideje, které vydělají firmě balík asi taky ne, takže neočekávej závratný plat.

Podívej se po manuální práci, kterou bys mohla vykonávat (třeba tiskařské dílny, krejčovské dílny, pekárny) nebo pokud se díváš po administrativě, pak juniorská pozice.
V administrativě bývá přetlak, spíš najdeš manuální práci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23621
10.2.21 23:43
@Anonymní píše:

Ono se ti hlavně nechce a to je horší, než když to nejde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9323
10.2.21 23:47
@Anonymní píše:

Proč podporuješ dítě v Bangladéši, když si neplatíš sociální pojištění? Nebo tomu nějak nerozumím.
Měla bys myslet na svůj důchod a abys neměla dluhy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat