sauna

22.2.08 08:08

sauna

Mám takový dotaz-jak to probíhá, když jde člověk do sauny? Chtěla bych to zkusit, ale nikdy jsem tam nebyla, tak abych se nějak neztrapnila :oops:
Nejsou tam ženské nahaté, že ne? Mají nějakou osušku, nebo prostěradlo-dávají to tam, nebo si každý přinese svoje??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2318
22.2.08 08:26

Ahoj,

my chodíme do sauny společné u bazénu, takže máme všichni plavky, nebo si někteří chlapi plavky sundávaj a berou si kolem beder ručník. Každej si fasuje erární ručník, na kterej si v sauně sedne nebo lehne. Probíhá to tak, že vlezeš dovnitř, obrátíš si přesýpací hodiny na stěně (pokud jsi sama), abys věděla, jak dlouho jsi uvnitř. Po 20 minutách (ještě nikdy jsem to nevydržela) vyjdeš ven, dáš si studenou sprchu a jdeš si zaplavat do bazénu (na chvilku) a jdeš znovu dovnitř na 20 minut. Takhle se to opakuje 3× za sebou a pak po posledním ochlazení si lehneš na lehátko, přikryješ se a relaxuješ. Je to paráda.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
TehotnaTerezka
22.2.08 09:42

ja chodila do sauny vetsinou u nejakyho bazenu, treba po plavani jsem si dala sprchu a hupsla do sauny - nahata - bud jsme mela svuj rucnik, ale v tech centrech urcite davaji prosteradlo, a to je spis na to, aby jsi na tom sedela, tam se fakt tak potis, ze mit kolem sebe jeste neco omotaneho bych nezvladla, ale to je individulani, kdyz je nekomu lip v prosteradle, tak to urcite neni zadny problem, do toho prosteradla se pak muzes zabalit az kdyz vylezes, aby jsi treba u baru nebo tak nesedela nahata
vzdycky jsem tedy ale byla jen v saune pro zensky, nikdy ne spolecny, tak nevim, jak to chodi tam
jinak doporucuju sundat si pred tim retizek, kor kdyz ho mas treba s vetsim priveskem, pac to pak neskutecne pali,
no a v saune jsem tak dlouho, jak to zvladam, treba 5-10 minut, pac kdyz clovek neni zvykly, tak to nema cenu prehanet, ale zase je potreba nechat to telo opravdu prohrat, no a ze sauny se leze bud do bazenku s ledovou vodou - na to ja nemam :) nebo jen do studene sprchy
no a tento postup se muze nekolikrat opakovat - zahrat, zchladit, zahrat, zchladit
tak si to uzij, je to parada :)

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
14.2.09 11:18

V každé sauně to je trochu jinak

Jsou sauny, kde je ručník i prostěradlo v ceně a jsou sauny, kde si zato připlatíte. Informace jsou většinou na webu dané sauny. Navíc Vám jistě v každé sauně rádi poradí.

Ideálně byste měla být nahá - pod sebou měla prostěradlo a jinak nechala tělo volně dýchat.

Před vstupem do prohřívárny se osprchujte a jde-li o suchou (finskou) saunu, důkladně se osušte do ručníku, abyste nezvyšovala vlhkost vzduchu.

Po prohřátí se vždy nejprve osprchujte, i kdyby byl v dosahu ochlazovaci bazenek - nikdo se rád nekoupe v potu druhého.

Postup ohřátí - ochlazení opakujte ideálně 3×. Doba prohřívání je individuální (15 - 20 minut… nejde o výdrž, ale o to, aby se stačila v těle zvýšit teplota), dýchejte pusou.

Pokud se stydíte, pak je nejlepší zvolit nějakou malou saunu, kterou si pronajmete jen pro sebe - nebudu tu jmenovat svou saunu - ale rezervace celé sauny na hodinu u mne stoji 400 Kč - nevim, jak jinde, ale u nás v Plzni najdete levnější i dražší.

Nebo jdete do sauny v dobe, kdy je vyhrazena jen zenam, je-li to pro Vás schůdnější varianta.

• Nahlásit
  • Citovat
1356
16.12.16 17:47

Ja chodim do sauny kdyz jdu plavat do bazenu a mam plavky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
126
19.12.16 15:12

Chodím často do sauny i s dětma:) Saunuji se jedině nahá, jinak to moc nemá význam, takže odhodit stud a zkuste to:)) Ale chodí i ženský zamotaný v prostěradle.. V plavkách bych se saunovat nedoporučovala, myslím, že i v nějakých saunách by vás nemuseli pustit.. Chce to alespoň tři kolečka, dát se mezi nima cca 20 minut pauzu, hodně pít a než půjdete na další kolo, chce to, abyste opravdu vychladla:) A co je nejdůležitější ihned po tom, co vylezete ze sauny, zažít ten ledový „šok“:) Nejlepší jsou ochlazovací bazénky, sprchy v podstatě ztrácí význam, není to pro tělo dostatečně velký ochlazení a o to celé jde. takže já chodím jen tam, kde je ochlazovací bazének, to je pro mě priorita:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
119
20.12.16 16:31

@Pavlaskaa já se do bazénku nikdy neodvážila :D Ale manžel mi taky říká, že je to nutnost, tak se jednou třeba kousnu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12722
20.12.16 16:43

Ja do bazenku taky nejdu, ten teplotni rozdil je na mne az prilis. Jednou me ukecal manzel, abych to zkusila a byl to masakr. Nejen, ze mi byla neuveritelna zima (rika se, ze spravne by to clovek nemel citit, protoze je tak vyhraty z te sauny), ale udelalo se mi v tom bazenku divne od srdce (mam obcas lehkou arythmii) no a z bazenka mi uz pomahali ven manzel a kamarad.

Sprcha je taky fajn. Nejdrive si ji nastavim na vlazne studenou, aby to nebyl takovy tepelny sok a postupne zvysuju podil studene vody. Kdyz se dostatecne schladim, lehnu si na lehatko, na chvilinku si odpocinu a pak si jdu zaplavat do normalniho bazenu, kde se schladim uplne.

Do sauny chodim moc rada, ale ted nemohu, mam po cisari. Ale jeste neni vsem dnum konec, po novem roce mi konci sestinedeli, tak potom uvidim, co rekne muj gynekolog. Ovsem, mam doma ted miminko, takze s manzelem uz do sauny chodit nebudu, ledaze by nam nekdo ditko pohlidal. Takze nevim, samotne se mi tam nechce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
67
29.12.16 13:06

Jdu hned po novým roce, už se těším :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.1.19 10:16

Ahojky, doporučí mi někdo, kde je v Brně dobrá sauna?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4705
8.1.19 10:37

@marulka3 Byla jsem ve společné sauně měla jsem plavky ostatní též.Vydrzela jsem tam max 5min dýl to nejde…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama