Poradna gynekologa
MUDr. Jiří Škultéty
Ahoj holky, nestíhám už pročítat všechno na tahle témata, ale bylo tu spousta příspěvků, že vyšly sporně testy, že se chystáte na odběr plodovky nebo na velký ultrazvuk atd. …tak jak to všechno dopadlo?? Před časem jsem sem psala, zda jít na plodovku kvůli věku (35), pak mi vyšla trošku snížená hodnota AFP v testu ze 16. týdne, ale můj dr. byl v pohodě a dohodli jsme se - i po konzultaci na genetice - že na vodu nepůjdu a že půjdu radši na velký ultrazvuk kolem toho 20. týdne. Čeká mě to příští týden! Už jsem trošku nervozní, ale zároveň hrozně zvědavá, jestli se ukáže, jestli je tam holka a nebo druhý kluk!
A co vy? jak jste pokročily?
@JankaF
Já jsem podstoupila odběr plodovky, moje dr.mi to doporučila, vyšli hůř testy, ale když jsem dojela na prenatalní tam mi řekli, že nevidí, zas tak velký důvod, ale já to stejně podstoupila. Výsledky vyšli tedy dobře. Nemůžu říct, že kdyby bylo něco špatně nenechala bych si mimčo, ale určitě by se moje příprava v těhotenství odvíjela trochu jiným směrem. Já jsem ráda, že jsem ji podstoupila.
Ahoj první screening v 16tt 1:6 Downův syndrom - podstoupila jsem plodovku a vše bylo ok. Mám zdravého chlapečka.
Při druhém 1:2 NTD (rozštěp) plodovku jsem odmítla, byla jsem 3× na utz v Gennetu, mám holčičku sice jsem porodila předčasně ale to nemělo z diagnozou nic společného, žádný rozštěp nemá. ![]()
Hlavně žes to dobře zvládla a hlavně, že to dopadlo OK!!!
to je super!!!a nechala sis říct, co to bude? ![]()
Screening v poradku, triply spatne (pry) nevim hodnoty jsem nevidela, odber plodovky jsem podstoupila a narodil se zdravy chlapecek ![]()
@JankaF Jo u prvního jsem to vědět nechtěla, ale když jsem volala do Gennetu tak slečna na drátě byla rychlejší a řekla : Jo výsledky tu ještě nejsou, ale bude to chlapeček!
Myslela jsem že jí zabiju, protože jsem vědět pohlaví nechtěla dokuď nebudu vědět, že je zdravé. Hlavně protože jsme byli rozhodnuti pro přerušení pokuď by se Down potvrdil
Klárka dělala vše proto abych nevěděla že je to holčička a to jsem kvůli problémům chodila na utz skoro každý týden…ale já prostě věděla, že to bude holka ![]()