Co všechno umí sedmi měsíční miminko?

434
18.8.21 19:13

Sedmiměsíční mimčo

Ahoj holky, mám holčičku - 7,5 měsíce, chci se zeptat, co v tomto věku umí/uměly vaše dítka? Vaneska se otáčí ze zad na bříško - zpět to ještě neumí, teď začala s 2. vzpřímením, hopská mi na klíně (vždy jen chvíli)-někde jsem četla že je to příprava na plazení?, nepivotuje, neplazí se, neleze, nejspíš by chtěla, jelikož se po chvíli začne vztekat a řvát, tak ji otočím zpět nebo pochovám. Kamaradky stejně starý syn se otáčí tam i zpět, pivotuje, začal se plazit…vím že se nema porovnávat, ale však víte…jen konstatuji, že V. je narozená o 5 týdnů dříve…Jo a, stále je kojená, zatím jsme nahradili dvě kojení denně příkrmem, kolik ml vody/čaje vám deti za takových podmínek vypijí? Moji holčičce se totiž neco jiného k pití než mlicko moc nepozdává:) nebo ze by to bylo flaskou…diky a ahoj :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
434
18.8.21 19:17

A jen doplním, že Vanes je i větší mimčo-má už 10kg, myslíte, že i to by mohl být problém v tom pohybu?:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2596
18.8.21 19:21

Syn seděl, plazil se. Kamarádky syn se otočí, nic víc. To fakt nejde porovnávat, každé dítě je jiné. Neboj, myslím, že lékařka by ti řekla, kdyby bylo něco v nepořádku. Jinak já vždy sledovala toto, jen tak pro zajímavost. https://www.maminkam.cz/…vyvoj-ditete :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
949
18.8.21 19:24

A když ti napíšu, že moje malá v 7.5 měsících přes den odmítala mléko. Statečně obcházela nábytek a vypila cca 500 ml vody, pomůže ti to?

Asi ne, že…

Nech ji žít, ona si k tomu všemu dojde. Pokud pije mléko, tak té vody tolik nepotřebuje. Nicméně u nás byl boj najít flašku, ze které to šlo. Pak jsem si všimla, že i z láhve na mléko tahá jako by tam byla slámka. Dostala flašku se slamkou a bylo.

Jenže moje malá by nejradši ochutnala všechno, co dáváme do pusy my. Takže to bylo a je snazší. Stačí ukázat mňam mňam, dobrota a hned chce taky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
434
18.8.21 19:24

@alena1995 doktorka ji teď na kontrole zkusila posadit, jestli se chvíli udrží sama - to ano, pak ji zvedala za ručičky, otočila na bříško, zeptala se zda se přetáčí a to bylo vše no :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
434
18.8.21 19:27

@KeckaJ samozřejmě, že nepomůže, jen tak zjistuju, jak bych ji případně mohla pomoct :) syn totiž v tomhle věku už lítal po 4 jak torpédo :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34458
18.8.21 19:41
@robatko23 píše:
@KeckaJ samozřejmě, že nepomůže, jen tak zjistuju, jak bych ji případně mohla pomoct :) syn totiž v tomhle věku už lítal po 4 jak torpédo :D

Hlavně ji nestav na nohy a podobné békárny. Nech ji na podložce na zemi, ona si na vše přijde sama. Syn mi na 8 měsících stál a deset kilo zdaleka neměl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
311
18.8.21 19:47

@robatko23 a proč ji vůbec chceš pomáhat? Nechápu s čím…každé dítě je jiné… A fakt mi tečou nervy z matek, které to porovnávají, natřásaj se jak páv a křivě čumí na „neschopné matky“ protože jejich děti něco ještě neumí…zatím co jejich Mařka v 5 měsících dávno chodila a navíc bez plínek :zed: a to mám dítě, které je ve svých 7m pohybově hooodně dopředu a s ničím jsem mu nikdy nepomáhala… Chápu, že třeba z okolí můžeš cítit tlak, proč dítě dávno neumí to a ono a už by vlastně mělo…ale posílala bych to všechno do hajz#u… Kvůli „chlubení se“ ji snad neodděláš klouby :)…Nejlepší na tom celém je fakt, že ony se o nic z toho nezasloužili…

Příspěvek upraven 18.08.21 v 19:48

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1289
18.8.21 19:47

Každé dítě je jiné, tvoje holčička je úplně v normě. Do 6m by měla zvládnout to otáčení ze zad na bříško, to zvládá. Možná bych čekala, že už se ti otočí někdy na záda, nebo alespoň na bok. Já mám teda děti urychlené.

Syn v 6m lezl (neplazil se nikdy), v 7m stál u nábytku a nějak v průběhu dalších týdnů začal s obcházením, Mám totiž fotku, kdy mu bylo přesně 8m, a to už ho obcházel. V té době se otáčel na bříšku i na záda (ale na bříško to zvládnul už, když mu byly 2m). A zvládal šikmý sed. Mimochodem, kdy se otočil na záda, to nějak nevím. Moc jsem konkrétně tohle nesledovala. Nikdy neválel sudy nebo něco takového.

Zároveň mám kamarádku, a její děti lezly až v 1,5 roce. A jsou úplně zdravé :nevim: Myslím, že je běžné, když děti začnou v 9m lézt, ale některé až v roce.

Jinak příkrmy kojení nenahrazují a určitě ne tak brzy. Do 9m děti v podstatě nepijí, sice se k jídlu voda a čaj dává, ale spíš na lžičku, aby si zvykly na tekutiny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1289
18.8.21 19:49

@Rosary Ano, to mi vadí, když se dětem „pomáhá“. Podle mě by si teda na všechno měly přijít samy. Je to k ničemu, pokud se třeba dítě začne předčasně posazovat nebo postaví za ruku, jen si oddělá páteř.

Pravdou je, že když mi syn ještě neseděl napřímo v 10m, tak už jsem ho po poradě u fyzio posadila do židličky, odmítala jsem ho ještě v 10m krmit v autosedačce. Ale on se beztak do tří dnů posadil sám :nevim: Tak snad by to udělal tak jako tak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
434
18.8.21 19:55

Nenee, to já ji opravdu na nožky nestavím ani neposazuji, to vím že nee. Myslela jsem spíš třeba jestli nejsou nějaké cviky na podporu toho přetočení zpět nebo toho pivotování apod. :)

Jako jedna moje známá se chlubila, jak už ji synek v 8 m chodí, já koukala s otevřenou pusou, říkám no to ta naše se ještě ani neplazí a ona že ten jejich klučík taky ne, ani neleze, ani se netočí, že ho dali do chodítka protože se chtěl stavět na nožky a vodí ho za ručky..a sedí prý už od 4 m, protože se přitahoval do sedu a chtěl už prý Chudák sedět :mrgreen: achjo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
447
18.8.21 20:00

@robatko23 prosimte hlavně nesrovnavej a neříkej si, co už by měla umět… Káže dítě je jiné. Já mám dvojčata… První mi ve dvou měsících začal past, po týdnu se otočil na bok, pak i z paseni na záda… Druhý pasl až ve čtyřech měsících, teď v necelých pěti měsících se ten druhý umí z pasení otočit na záda a zpět na bříško… Oba se natáhnout po hračce. Manžel když byl miminko, tak se prý poprvé otočil až v sedmi měsících… Takže srovnávat opravdu nejde…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
311
18.8.21 20:01

@robatko23 jestli to chceš jenom nějak nenásilně podpořit, tak my máme doma třeba míček, který když se kutálí, tak vydává zvuky…nebo máme takové ty umělé kuličky do kuličkového bazénku…takže je honí po baráku a kutálí si :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1153
18.8.21 20:22
@robatko23 píše:
@KeckaJ samozřejmě, že nepomůže, jen tak zjistuju, jak bych ji případně mohla pomoct :) syn totiž v tomhle věku už lítal po 4 jak torpédo :D

Nepomahej jí ničím. Její tělíčko ví, na co je připravené a na co ne. Až bude chtít a cítit se, udělá další pokrok. Dcerka dělala pokroky stylem, že měsíc i dva žádná změna a pak během 14 dní lezla a za týden si stoupla. Nic jsem nedělala, nechávala ji být. Těsně před prvními narozeninámi začla chodit. Vše jak má být, vše si řídila sama tak, jak cítila. Nic bych neudělala jinak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14719
18.8.21 20:52

Každé dítě má svoje tempo, pokud se pediatrovi zdá v pořádku, měla by být a nebo se zkus podívat na cvíčení Vojtova metoda.
První dcera byla opožděnější, nechtěla se plazit, přetáčela se jen na jednu stranu, tak jsme šli po 7.měsíci na Vojtovku a v 8.měsíci si najednou sedla přes šikmý sed, pak najednou lezla a v 9.m obcházela nábytek :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat