Sešití hlavy u dětí

21.3.21 13:59

Sešití hlavy u dětí

Ahoj, mám na Vás prosbu.. Mám 4 letou dceru, která včera běžela, zakopla a hlavičkou si dala o dveře. Má tržnou ránu (2cm).Má to přímo nad očičkem od obočí do půlky čela.. :,( :,( Doktor jí udělal 2 stehy a zalepil.. Ani mi neřekl jestli jí to mám ošetřovat nebo co s tím.. Nebyl ochoten ani odpovědět.. Proto se chci zeptat na pár otázek, jestli by my mohl někdo poradit..Jsem z toho hrozně nešťastná.. :,( :,(
Má se to něčím mazat, nebo přelepovat? Bude mít jizvu už nafurt? Nebo dá se tomu nějak pomoct aby měla co nejmenší popřípadě vůbec žádnou jizvu? Děkuji moc

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5131
21.3.21 14:05

Max zaťupnout Betadine, jinak klidně nechat volně. Hlavně, ať si to neškrábe. Po týdnu nejspíš jdete na kontrolu a vytáhnou stehy. Jizvu mít zpočátku bude, ale časem zmizí a bude téměř neviditelná. Žádnou extra péči nepotřebuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2095
21.3.21 14:06

Nic bych s tim ted nedelala, jen bych se to snazila nenamocit a zitra zavolej normalne pediatrovi, jestli se muzes s dcerou zastavit, at se na to mrkne, nebo aspon po telefonu, at ti poradi. Je mozne, ze ji tam jizvicka zustane, ale tak az se rana zahoji, tak to muzes mazat, i treba obycejnym sadlem, a pak pro starsi jsou ruzne kosmeticke metody, laesery apod..ja mela jako dite rozbitou hlavu 3×, zadnou jizvu nemam..nejdyl jsem nakonec mela jizvu po nestovicich na cele a i ta nakonec zmizela…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25021
21.3.21 14:13

Určitě ničím nemazat, ať jí do toho něco nezaneseš. Po týdnu půjdete na stehy a tam ti řeknou čím mazat a jak masírovat. To pak dělej a uvidíš, že jizva za chvíli nebude vidět. V létě to bude chtít nosit kšilt, aby jizva nechytla špatnou pigmentaci, ale stačí tak první rok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21.3.21 14:18

Děkuji

Děkuji všem. Měla jsem hrozny strach..Opravdu jste mě uklidnily :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.3.21 14:27

Dcera taky ve dvou letech byla “Šikovná” skákala na posteli, ze které spadla hlavou na šuplík. Teď po dvou letech to jde sotva vidět, malá jizvička tam je, ale opravdu maličká. Skoro nejde vidět

• Citovat
  • Nahlásit
1003
21.3.21 14:32

Ja bych po zahojeni (ale fakt po tom co to bude zahojeni) mazala https://www.drmax.cz/bi-oil-60ml

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.3.21 14:32

Když si fotku přiblížíš na očíčko, tak to je ještě trochu vidět.. ale nic hrozného

• Citovat
  • Nahlásit
1272
21.3.21 14:59

Až bude jizvicka zahojena masírovat ricinovym olejem. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
795
21.3.21 17:24

Já synovi mazala jizvy v obličeji mastí Contratubex, u rtů to pomohlo, vítám jizva vidět není, v obočí to vidět je, jelikož mu v místě šití neroste nové. Jinak až se jizva zatáhne i se stehy, doporučuji změkčovat, jelikož to pomůže ke snazšímu vyndání stehů. Doporučil nám to dr.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.3.21 13:26

Laser

Ahoj, dnes nás doktorka začala laserovat, máte s tím někdo zkušenosti? Říkala že jí to jinak bude hodně vidět

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat