Sestavení šetřícího jídelníčku
- Fotoalbum (0)
- Sledovat e-mailem
- Přidat k oblíbeným
- Zapnout podpisy
- Hledání v tématu
- Sledovat eMimino.cz
@luckaa85 píše:
ted jsem na netu našla recept na domácí máslo,jsou k tomu potřeba jen dvě smetany a je to hotové za chvíli,takže taky takový šetřící když vezmu cenu másla.
jinak kuskus super @suwari kde kupuješ kilo za 46? já vidím všude půl kila za 40 kč
Kilový kuskus kupuju v Globusu na Č.Mostu,jinak jsem ale dříve taky kupovala ten malý.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Tak skusim vzorku...
Neviem ci ti to pomoze, ale skusim dat priklad toho co sme mali minuly tyzden, sme 2 dospeli, jedno 4-rocne dieta a mrnus, ktory je povacsine este na MM. Jahody sa nam teraz vo velkom rodia v zahrade, tak zato ich je tam tolko a marhul som tiez kupila kopec v akcii
Nie je to uplne presne co sme jedli, lebo si nepamatam, ale tak priblizne…
Pondelok
Ranajky: biely jogurt 500 ml, domaci dzem
Desiata: banan
Obed: cuketova kremova polievka, zeleninove rizoto so syrom
Olovrant: kalerab, mrkva
Vecera: chlieb so sunkouvou penou, zelenina
Utorok
Ranajky: rohlik s rybacou natierkou, zelenina
Desiata: jogurt
Obed: cuketova kremova polievka, perky s makom
Olovrant: jahody
Vecera: spenat s vajickom, zemiakmi
Streda:
Ranajky: chlieb so syrom, zelenina
Desiata: jahody, marhule
Obed: paradajkova polievka, hrachova kasa, pecena klobasa, chlieb
Olovrant: bananove muffiny, kakao
Vecera: zemiakove placky
Stvrtok:
Ranajky: cerealie s mliekom
Desiata: jablkovo-mrkvovy salat
Obed: zemiakove pyre s pecenou rybou, hlavkovy salat
Olovrant: rohlik s vajickovou natierkou, zelenina
Vecera: paradajkova polievka so syrom
Piatok
Ranajky: acidko, rohlik
Desiata: jahody, marhule
Obed: hribova polievka, gulas s knedlou
Olovrant: domaci pribinak
Vecera: langose
Sobota
Ranajky: Hrianky s cesnakom
Desiata: ryza v mlieku so skoricou
Obed: slepaci vyvar, francuzske zemiaky
Olovrant: marhulovy kolac
Vecera: hribova polievka, chlieb
Nedela
Ranajky: chlieb vo vajicku, zelenina
Desiata: puding s piskotami a ribezlovym kompotom
Obed: slepaci vyvar, pecene kura, ryza, obloha
Olovrant: jahody, marhule
Vecera: kuskus so zeleninou a syrom
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Este ma napadli lacne a zdrave jedla ktore u nas idu:
- paradajkova kapusta (moze byt len s chlebom alebo k tomu nejake maso na stave)
- stavelovy privarok s vajickom, ten je skoro zadarmo, stavel rastie ako burina kdekade…
- zapekany baklazan alebo cukina plnena tofu
- nove zemiaky na cibulke s acidkom
- kremova cesnakova polievka s krustami
- borsc
- kapustnica
- grilovana zelenina s olejovo cesnakovym dipom (grilujem cibulu, papriku, paradajky, cuketu, baklazan)
- zapekana syrom plnena paprika
- plnena paprika v paradajkovej omacke
- halaszle…
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@luckaa85 píše:
ted jsem na netu našla recept na domácí máslo,jsou k tomu potřeba jen dvě smetany a je to hotové za chvíli,takže taky takový šetřící když vezmu cenu másla.
jinak kuskus super @suwari kde kupuješ kilo za 46? já vidím všude půl kila za 40 kč
Můžeš dát prosím odkaz na to máslo? Přeci ze dvou smetan neuděláš 1/4 kg másla, nebo jo?
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Recept na výrobu másla mám už dlouho uložený, ale ještě jsem ho nezkoušela (chci na to použít domácí pekárnu) :
http://recepty.vareni.cz/…aci-pekarny/
Jen vzhledem k tématu mi nepřijde domácí máslo moc extra cenově výhodné oproti kupovanému. Vždyť kolik dneska stojí smetana? Minimálně 15 Kč (a to jsem myslím ještě z levného kraje).
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@jarka2011 No, já teda, ale fakt pro srandu, dělala párkrát doma máslo ze smetany, kluci to chtěli vidět. Rozhodně se normální výrobou (odstředěním) neušetří. Z jedné smetany je pár lžic másla. Nějaký chyták by mě fakt zajímal, ale moc tomu nevěřim. Teď se tedy chystáme udělat máslo z domácího kozího mléka, už nám teče i ušima, tak sbíráme smetanu a už se těšíme ![]()
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@Paoloska díky za info, samotnou mě zajímalo, kolik z jedné smetany může být množství másla ![]()
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Mám kozu v chlívku, dělám jogurt, sýr, ale máslo to mne nenapadlo. Jak to děláš prosímtě?
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@ady01 Psala jsem, že se chystáme
Předpokládám, že to udělám stejně jako z kravské smetany. Sesbíranou smetanu pokojové teploty odstředím mixérem na máslo a podmáslí.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Uz rostou hribky
,tak sup, sup do lesa a hezky nasusit i na zimu ![]()
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Po a na 250g Masla potřebujete 4 smetany, domaci maslo je o hodne drazsi, ale je to moc dobre.
K šetření je to celkem jednoduche, aspon jak to funguje u nas, v nedeli si projedem svoje recepty a řekneme si co si dobreho udelame, 2× do tydne maso,1× ryba 1× sladke jidlo, zbytek polivky nebo bezmasa jidla, vařime vždy 4 porce,2 snime na večeři a další 2 mame na druhy den na obed ( v praci se to velmi vyplati menicka mame tak za 80) rohliky kupujeme minimalně, koupime chleba 1200g v Albertu za 24, a zbytek si rozplanovat, rači si dam meně šunky ale kvalitnější, přitelkyně je těhotná a tak vždy nakoupim ji sladkosti na tyden, třeba perniky, horalky… Idealni je fakt se k tomu i zdravě živit, to znamena jist menši davky 5-6 denně, nemate furt hlad a nepřežirate se na večer a pak v te lednici i něco zbude ![]()
- Citovat
- Upravit
Ahoj holky, jak skladujete pres zimu nasusene houby?
bojim se ze splesnivi.
dekuju
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Já je mám ve skleničce většinou od kávy jako jacobs
a normálně ve skřínce v kuchyni ale nesmí tam být vlko
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@DanielkaC píše:
Ahoj holky, jak skladujete pres zimu nasusene houby?
bojim se ze splesnivi.
dekuju
Jestli jsou pořádně usušený, tak nezplesniví. A ideální je skladovat v uzavřené nádobě (mám velkou lékárenskou láhev), pokud možno tmavé, nebo na tmavém místě.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@Milli píše:
Jestli jsou pořádně usušený, tak nezplesniví. A ideální je skladovat v uzavřené nádobě (mám velkou lékárenskou láhev), pokud možno tmavé, nebo na tmavém místě.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit