Poraďte mi prosím, jak má 6měsíční správně sedět

6.8.13 15:57

sezeni podle Dr.

Holky potrebuju poradit,
Mam 6 mesicni dceru a kdyz ji mam na sobe v pololehu tak si seda a sedi na me stabilne a ma pevny zada vsude ctu ze nemam posazovat ale kdyz uz si takhle seda sama tak ji mam nechavat, kdyz ji dam aby se pritahla za ruce tak se taky posadi ale musim ji pridrzovat neni to ze bych ji poadila na zem a sedela by sama. Je mi 20 snazim se byt dobra mama ale v hodne vecech jsem bezradna moc dekuju za odpovedi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

12867
6.8.13 16:00

Správný sed je z pozice na čtyřech, kdy přes nožičku jde do sedu. To dítě si sedne prostě samo, bez pomoci.
Takhle ji přetěžuješ páteř. Nemá ještě posílené svaly na zádech, aby to udržely. Dej ji na zem, ať posiluje ;-)

Příspěvek upraven 06.08.13 v 16:01

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6787

Dokud se neposadí úplně sama, to jakože leží na břicho, zvedne se v kolenou a posadí se zešikma a pak narovná nohy před sebe (tak nějak je správný první sed), tak neposazovat vůbec a zabránit tomu „přitahování“ doo sedu, rukama to třeba zvládne, ale páteř na to ještě není připravená

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11527

Tohle to mi dcera delala take a neni to ten pravy sed ;) jeste si pockej a zkus dceru co nejvic,,drzet pri zemi"
sed poznas, az kdyz si sama z lehu sedne (zadna sedacka, houpacka ani pritahovani za tve ruce ;) )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31603
6.8.13 16:02

Samostatný sed je, když dítě položíš na zem a ono si bez tvé pomoci sedne, správně by to mělo být tak, že si nejdřív klekne, pak si sedne přes nožičku do překážkového sedu, kdy je jedna noha natažená a druhá pokrčená a pak ve finále natáhne obě nohy, nějakou dobu ještě může balanc dorovnávat rukama opřenýma o zem.

Takže tebou výše popisované není samostatný sed a nepodporovala bych to a nedělala. Moje děti si sedají pozdě (11m a 13m, u třetího stále čekám), bylo by to fajn, kdyby seděli dřív, je to nepraktické, ale co nadělám, za pár měsíců bude dítě tak jako tak sedět a já snížím riziko skoliozy tím, že nic neudělám

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.8.13 16:03

@Kamčí1
Když se sama „posadí“ z toho polosedu, tak jí třeba minutku nebo dvě nech - děti to milujou. Ale samotou jí tak nedávej, a vyčkej, až začne lézt po 4 - lezením po 4 si zpevní záda, a pak si sedne, a až tohle bude ten pravý nefalšovaný sed.

• Citovat
  • Upravit
15672
6.8.13 16:03

Ahoj. Tím, že si dítě samo sedne, je myšleno z polohy na čtyřech, ne z polosedu. Posazovat dítě do polosedu je špatně, dokud si dítě samo nesedne z polohy na čtyřech. V půl roce to umí málokteré dítě, ale určitě to není nemožné. Ortopedi říkají, že nejčastěji si takto dítě sedne kolem 10. měsíce.

Aby si dítě samo sedlo, potřebuje mít posílené správné svaly. Pokud je dítě posazováno (třeba jen do polosedu), posiluje si jiné svaly a tím může dojít ke špatnému držení těla při pozdější chůzi. Dalším negativem posazování (i do polosedu) je to, že dítě ztrácí motivaci si sednout samo správně, protože z polosedu je to jednodušší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12867
6.8.13 16:06

@Gladys malý si taky sedl docela pozdě, chvíli před 12m

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.8.13 16:14

@hkac
Možná je tím „pololehem“ myšlena poloha jako v autosedčce :think:. Malou jsem si tak dávala na břicho, a taky se přitahovala, pochopitelně jsem jí dávala zpátky, ale co znám matky, tak to ty děti dělaj a milujou to. Člověk musí být tvrdej, aby odolal, a nenechal dítě takto sedět :D.

• Citovat
  • Upravit
6.8.13 16:14

Diky moc byla jsem z toho docela zmatena protoze Dr.ji uz od 5 mesice pritahovala za ruce jestli uz si seda a od babicek posloucham jak nas obkladali polstarema aby jsme sedeli a kdyz mala ma pri sedu uz krasne pevny zada tak ji mam nechavat ale vim ze driv to bylo jinak :-).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15672
6.8.13 16:17

@Syringa Nevidím rozdíl na klíně a v autosedačce. Já jsem zastáncem toho, že autosedačka se má používat pouze na jízdu autem, kdy je dítě pevně připoutáno, takže si nesedne. Pokud dcery samy neseděly, tak jsem si je ani na klín nebrala do polosedu. Nosila jsem je v klubíčku, nejčastěji byly na zemi nebo v kočárku na bříšku. Jedna dcera si sedla v 10 měsících, druhá v roce, obě do té doby jezdily v hluboké korbě vleže (na zádech nebo na břiše) a s nějakým sedáním z pololehu jsem se nesetkala :think:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.8.13 16:19
@Kamčí1 píše:
Diky moc byla jsem z toho docela zmatena protoze Dr.ji uz od 5 mesice pritahovala za ruce jestli uz si seda a od babicek posloucham jak nas obkladali polstarema aby jsme sedeli a kdyz mala ma pri sedu uz krasne pevny zada tak ji mam nechavat ale vim ze driv to bylo jinak :-).

Naše DR to dělala od 14dní. Ale oni to nedělají, že by zkoušeli sed, ale zkouší svalový tonus. Naše DR mi dokonce říkala, ať to doma nedělám!

• Citovat
  • Upravit

Nevim jak to napsat mam ji na sobe kdyz sedim a ona se treba pritahne za leginy a sedne si:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15672
@Kamčí1 píše:
Diky moc byla jsem z toho docela zmatena protoze Dr.ji uz od 5 mesice pritahovala za ruce jestli uz si seda a od babicek posloucham jak nas obkladali polstarema aby jsme sedeli a kdyz mala ma pri sedu uz krasne pevny zada tak ji mam nechavat ale vim ze driv to bylo jinak :-).

Doktorka to dělá kvůli tomu, aby zjistila, jak drží hlavičku, ne? Aspoň ta naše mi při každém takovém „cvičení“ říkala, že já to doma dělat nemám. Co se týká babiček :cert: tak to je kapitola sama o sobě, tam jsem taky narážela. Nejčastější reakce na moji odpověď byla „asi jsem vás tři vychovávala špatně“ :roll: :lol:. Pak jsem tu na emiminu narazila na odkaz, kde je to všechno krásně zdůvodněno a popsáno (i to, že naši rodiče to neřešili a my taky vyrostli), poslala to mamce a od té doby mám jakžtakž klid.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.8.13 16:23

Prave ze doktorka ji vzdycky posadila a rikala jak uz krasne sedi ale je uz starsi tak si jede ve svych kolejich a babicky ji maji casto na hlidani tak jim porad drepi na kline :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama