Sháníme pronájem domu – Jičínsko, Mladoboleslavsko, Nymbursko

Napsat příspěvek
Velikost písma:
14678
9.1.26 20:08

Nemyslím si, že za tyhle peníze seženete… Proč chcete nutně do poměrně velkého domu? Vzala bych jako provizorium byt 2+1, jeden pokoj vy, druhý rodiče, společná kuchyň a sociálka. Jo, bude to náročné, ale holt se musíte všichni trochu kousnout. A pokud rodiče nepotřebují dohled a pomoc 24/7, tak co nejdřív zobytnit jednu místnost na baráku s koupelnou, vy se nastěhujte do domu a rodiče do garsonky, ať stáhnete náklady na minimum.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.1.26 00:01

Takže jste 2 pracující dospělí + 2 starší invalidní dospělí? V této situaci by vám podle mě 2+1 mělo stačit… Jako je mi jasný, že jestli potřebujete dělat novou střechu, tak to ani na dočasné nastěhování moc není. Ale uplatit hypotéku, rekonstrukci a ještě vysoký nájem? Uf…

My máme za sebou totální rekonstrukci starého baráku, kde jsme si dělali všechno svépomocí (jen krov firma, ale zbytek střechy a všechno ostatní sami), je to přízemí plus obytné podkroví a upřímně řečeno, že to stihnete do příštího léta vidím jako velmi optimistické. My jsme na tom strávili skoro 4 roky, tedy i včetně úředničení, a to to podkroví ještě nemá dodělané vnitřky, o venku - fasádě nebo zahradě, už vůbec nemluvím.

Samozřejmě záleží, co všechno budete předělávat, jak moc zasahovat do nosných konstrukcí, co příčky, podlahy, hydroizolace, topení, rozvody vody, elektřiny, vnitřní omítky, štuky, stropy, okna a dveře, koupelna, kuchyň… Jakože upřímně, dokud se do toho člověk sám nepustí, nemá šajna, co to všechno vlastně obnáší…

  • Citovat
  • Upravit
4
10.1.26 00:20
@Anonymní píše: Více

Ano, 2 vydělávající a 2 starší invalidní dospělí. Prvotní co nás napadlo tak bylo samozřejmě rychle nějakou část opravit, ale dům je uvnitř ve fázi hrubé stavby, tj, bez elektriky, bez topení, vesměs jen obouchané stěny na cihlu a nové betonové podlahy s izolací. Maká se tam každý den, ale jak píšete, není to hned, s nekonečnou prací počítám, ale sanáz se to samozřejmě bude dělat když člověk nebude mít starosti ohledně bydlení.

Aktuálně v domě bydlíme, také pronajatý, ale bohužel pronajímatel plánuje na jaře dům letos prodávat, jinak by nebyl vůbec žádný problém se s ním domlvit, že by nám to o další třeba ty 2 roky prodloužil, ale tlačí ho v rodině k prodeji :,(
My jsme jej kupovat nechtěli, jelikož velikostně pro potřeby dvougeneračního bydlení vůbec není, proto jsme kupovali loni dům jiný s vidinou, že právě ten zhruba rok nám na ty vitřky bude stačit, dokud se nepřišlo na ty závady a ještě k tomu nenarazily na ty fušaře :,(
Je mi jasné že shánění pronájmu nebude aktuálně jednoduché, tak snad se usměje alespoň trochu štěstí, takto po večerech, když přijedu z domu, tak se budu snažit stále hledat.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

1.2 Spray Max mop box

  • (4.8) + 25 recenzí

Turbo 3v1

  • (4.8) + 10 recenzí

Roborock S5 Max

  • (5) + 1 recenze

Breno poradna - podlahové krytiny

Ikona - Jiří Novotný

Jiří Novotný