Šílený pláč u přebalování

14
8.11.20 20:56

Šílený pláč u přebalování

Holky máme doma 1,5 měsíční miminko, kterému se od počátku nelíbí přebalování a dává nám to hlasitě najevo.

Bohužel nyní je to ale ještě mnohem horší, v momentě, kdy ho položíme na přebalovák a začneme pomale rozepínat, nastává šílený řev a slzy. Kolikrát to jsou doslova záchvaty, u kterých trvá cca 4 vteřiny, než se vůbec nadechne, aby mohl dál brečet.

Není to teplotou v místnosti (máme ozkoušené), studenými rukami, na hračky zatím nereaguje, na mluvení mě a manžela v takovém breku také ne, držení za ruce nepomáhá, před nebo po kojení nemá žádný vliv, dudlík nechce, hudba a zvuky vysavače nepomáhají…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
329
8.11.20 21:04

Naše taky takhle řvala a kroutila se, pro mě jako prvorodicku a zároveň prvopřebalovačku (nikdy jsem žádné mimino neprebalovala) jako super stres. Časem začneš být řevu imuní. A ještě chvili potom s tím přestane neboj ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1962
8.11.20 21:11

Zkuste chvíli prebalovat na jiném místě… Ja zezacatku uspavala mimčo v kočárku.. A pak když jsme chtěli jet ven položila jsem ji do kočárku okamžitě řev… Myslela si že ji budu uspavat a nutit spát… Začala jsem uspavat jinak a kočárek už nebojkotuje… Takže třeba přebalovací podložku na gauč… A nesvitite třeba velkým světlem které by svítilo přímo do očí…?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5592
8.11.20 21:21

Radu nemám, spíš si to užívej dokud je tzv ležák. Neotaci se, nezveda se, neseda si, nezdrha.. :) :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1787
8.11.20 21:23

Co studený prebalovak? Máš tam nějakou podložku? Mě rvala dcera, když pidnic nic nebylo. Zkusila bych prebalit jinde :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
8.11.20 21:32

Já vlastně ani radu nehledala :) Vím, že na to, žádná univerzální rada neexistuje, spíš jsem si asi jen chtěla postěžovat :) ale děkuji moc.

Na přebalováku mám podložku a na ní deku, takže ani tím by to být nemělo. Zkusím to ještě na jiném místě jak říkáte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12116
8.11.20 21:41

@Sonina45 Dcerka takhle taky brečela. Nevím už, jak dlouho, v šestinedělí stopro. Nesnášela svlékání, být nahá, jakoukoliv manipulaci spojenou s oblekáním, do toho já nervózní, že to určitě dělám blbě, nějak bolestivě ji kroutím… a jednu dobu se jako vrchol všeho vždycky počurala přesně v tu vteřinu, co jsem měnila plínu, takže jsem ji musela kompet převléct! :roll: Pak si zvykla, dlouho byla v pohodě… a teď je to zase horor, zdrhá, odmítá ležet, je jak pytel blech, a když ji pevněji přidržím, řve, jak když ji na nože berou. kdy se mimino může absolutně nejdřív odplenkovat? :mrgreen: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9.11.20 19:36

Ahoj,
mému dítku je sedm měsíců a při přebalování řve jak tur. Některé děti to prostě nemají rádi.
To je vše.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
302
10.11.20 09:55

Syn nám taky plakal - je to v měsíci a půl ještě malinký miminko. Časem si zvykne.. Ale úplně vás chápu, u nás to bylo to samé, pláč, já nervni, bála jsem se, ze mu něco zlomim, určitě že mě i nervozitu cítil, tim padem já ještě víc na nervy.. :lol: Ale patří to k začátkům a člověk se tomu časem už bude jen nostalgicky usmívat :) Bude to lepší a lepší! :srdce: Zkuste to jiné místo nebo zapnout fen - syn na vysavač nereagoval, na zvuk fenu ano. Můžete vyzkoušet i jiné druhy bílých šumů, ségry kluk třeba miloval splouchani vln - poustela mu to z mobilu, u moře fakt nežije :lol: Nebo zpivejte. Nebo zkuste, abyste měla prebalovak u okna a maličká se z něj pak mohla dívat, to syna taky bavilo. Ale jen pozor, ať nekouká za sebe nahoru, ať nezaklaní hlavu. My máme prebalovak z boku u okna, takže kouká nalevo dolů. Ale nechte ji tam jen chvíli, ať pak nemáte problém s tím, že ma nějakou predilekci hlavičky (tim jak by koukala dlouho dolů doleva, ale určitě to bude v poradku). Držím palce!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat