Silné deprese v těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
CarmenHa
Kecalka 387 příspěvků 11.03.19 13:48
Silné deprese v těhotenství

Čau, potřebuju radu, co dělat dál, už mi to moc normální nepřijde.
Přítel si asi 10 měsíců strašně přál druhé mimino, když jsem mu na to kývla, tak jsem hned otěhotněla. Nejdřív jsem měla radost, pak jsem ale k miminu začala cítit odpor. Teď se to změnilo, jak mi přestalo být špatně, ale pořád se netěším, je mi to celkem fuk. Jsem v 7.měsíci a do výbavy nemám nic. To by nebylo to nejhorší. Dost často brečím, někdy ani nevím proč, jsem hrozně nepříjemná, hlavně na chlapa, když přijde z práce, nemám chuť se s ním bavit, když mi píše zprávu z práce, ani se mi nechce odpovídat. S rodiči jsem taky skoro přestala komunikovat a to jsem tam dřív byla každý den, měli jsme krásný vztah. Kamarádku žádnou nemám, ani nechci. Jsem uzavřený člověk a nesnáším společnost a lidi.
No a to nejhorší. Mám syna 2,5r. Už i ten mě začal štvat. Špatně spí, skoro nic nejí, neposlouchá a poslední dny dost brečí, když není po jeho. Když mu něco nedovolím, začne řvát a vydrží i hodinu. Nedá se s ním jít ani do obchodu, pořád všude běhá a neposlechne. Vždycky jsem nesnášela ty nevychovaný spratky a teď mám jednoho doma. Mám pocit, že mi začíná "skákat " po hlavě.
Dnes už mě to všechno naštvalo a zbila jsem ho po zadku, že mě i ruka bolela. Pak mi to přišlo všechno líto.
Jsem pořád hrozně negativní, naštvaná, nic mě nebaví, ani hrát si se synem. Ptám se sama sebe "Co to se mnou je?!!! "
Přejde to samo nebo už je potřeba to nějak řešit?
Díky a omlouvám se za sloh. ????

Reakce:
Hadumi
Extra třída :D 13729 příspěvků 11.03.19 14:18

Řešila bych to dřív, než jedno z dětí (byť neúmyslně) zabiješ, v lepším případě přizabiješ. V pořádku mi to nepřijde.

CarmenHa
Kecalka 387 příspěvků 11.03.19 14:27

Já ale nikde nepíšu, že je to v pořádku. Řešit to chci, ale nevím kde, s kým, koho vyhledat.
A to že neposlouchá, za to si asi můžu sama, i chlapa už to štve, že malýmu pořád všechno říkám 20× a nikdy nedostane (až na dnešek). :zed:

Ou
Kelišová 6905 příspěvků 11.03.19 14:30

Trpíš depresí. To je nemoc. Pokud se neléčí, tak může končit smrtí - sebevraždou.

Je potřeba si to přiznat a začít se léčit. Léčba spočívá v medikaci od psychiatra a v psychoterapii. POtřebuješ obojí a když s tím začneš teď, tak je docela slušná šance, že porod ti nerozjede laktační psychozu a neskončíš v léčebně.

Psychiatra potřebuješ už jen kvůli tomu, aby ti vybral léky, které budou zabírat a zároveň je možné je užívat v těhotenství. Takové léky existují, neškodí dítěti a mohou ti pomoci. Jen léky ti ale srovnají rozhozenou chemii v mozku, ale nenaučí tě jak fungovat aby se to nevracelo - od toho je psychoterapie. Potřebuješ obojí kombinovat.

pro základní porozumění pro tebe i tvého muže si pořiď tuhle knihu

https://obchod.portal.cz/…-ji-zvladat/

Držím palce ať je líp.

pedigka
Ukecaná baba ;) 1956 příspěvků 11.03.19 14:39

Co se týká výchovy dítěte, doporučuji přednášky paní Lidmily Pekařové.

Netopirek
Echt Kelišová 9044 příspěvků 11.03.19 14:39

Jestli máš depresi už teď, tak poporodní tě nejspíš nemine. Řekni to doktorovi. Buď gynekolog nebo praktik, oni tě pošlou dál.

S.Berankinová
Kecalka 379 příspěvků 11.03.19 15:19

Tady by tě každý zase hned hnal na psychiatrii :roll: Každý, kdo tu není usměvavá dokonalá supermatka, si hned musí běžet pro prášky. Rozházené hormony v těhotenství je známá věc. Na každého to působí jinak. Já jsem v depresi celou zimu. Bude jaro, bude líp. Malej je určitě podrážděnej z tebe. Tvoji blbou náladu cítí a taky na to reaguje svým způsobem. Tak si mu jednou nasekala na zadek, no bóže. Však on to přežije. Vem si z toho ponaučení a nastavuj mu jasné hranice tak, aby už příště nemusel takhle dostat. Hele mě to taky několikrát ulítlo. Na rozdíl od zdejších superžen mám taky negativní myšlenky a reakce a občas se s nimi člověk vypořádává jen těžko. Výbavičku můžeš shánět klidně na poslední chvíli a i kdyby ne, tak mamka nebo přítel určitě pomůžou až budeš ležet v porodnici a budeš mít v ruce uzlíček a budeš do něj totálně zamilovaná :kytka: Okolo výbavičky se nadělá povyku a nakonec zjistíš, že nutně potřebuješ jen pár bodýček a plíny. Všechno koupíš na první dobrou v krámě klidně v neděli v osum večer. Přeju, až se cítíš brzy líp :mavam:

Váš příspěvek
Reklama