Školka - jak to zvládne citlivé dítě?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Taby22
Povídálka 26 příspěvků 27.04.18 21:51
Školka, jak to zvládne citlivé dítě?

Ahoj holky, malému je sice 21 měsíců teprve, ale už teť přemýšlím jak vůbec zvládne školku. Od narození není úplně standartní, pořád jen pláče, je přecitlivělí, úzkostný, bojí se hlučných dětí atd atd. Kvůli každému bebínku neskutečný pláč. Už jsme i uvažovaly, jestli nebude mit nějakou diagnózu :( každopádně nevím nevím jak o školky, když půl dne prořve a je strašný cíťa. Holky myslíte, že je normální, že tam ty děti ve školkách brečí, a mají čas učitelky utěšovat? Bojím se aby tam chudák nebil celý den někde v rohu schovaných před dětma a neplakal. Možná to zní trochu paranoidně a je to i předčasné, ale kdyby jste zažili našeho prcka, tak pochopíte :(

Reakce:
Cuddy
Neúnavná pisatelka 15916 příspěvků 27.04.18 21:53

@Taby22 V tom pripade bych hledala dobrou sokromou skolku s malym poctem deti a seznamila bych ucitele s problemem ditete, zda takove dite u nich v klidu zvladnou.

Sára 1
Echt Kelišová 8976 příspěvků 27.04.18 22:07

@Taby22 Já poslouchám od našich učitelek, že je to normální, že děti brečí. Dokonce mi někdo říkal, že je lepší, když brečí a nebojí se projevit emoce, že horší je, když to drží dítě v sobě. Začínáme se školkou a není to nic moc. Odhadnout se to úplně nedá, jak bude dítě reagovat. Zatím se dost lidí v mém okolí seklo. Kolikrát si mysleli, jak to bude v pohodě a nebylo - dítě tam brečelo a nechtělo skoro celé tři roky. Naopak občas některé děti překvapí a celou dobu chodí do školky s nadšením. Jedno dítě plakalo několik měsíců každý den. Ale to byla opravdu velká výjimka. Učitelka ho měla pořád u sebe.

Lewisa
Stálice 95 příspěvků 27.04.18 22:22

Bohužel ve školkách zkraje brečí kolikrát i děti, které jsou jinak v pohodě, přátelské, zvyklé na děti i na to nebýt neustále rodiči na krku. Většinou to přejde a pak si dítě vytvoří je školce i pěkný vztah. A nebo to nepřejde, dítě sice nebrečí, ale nechce tam, je tam nerado. To je hrozně individuální. Asi se poradit nedá. Každopádně já mám dobrou zkušenost dávat dítě tak v roce a půl do miniškolky, jen 2-3× týdně, mám štěstí na jednu, kde si fakt vyhrají s tím, že tam dítě je podle potřeby v adaptačním režimu (třeba na hodinu), dokud nezačne být v pohodě.
Jestli je ale syn takhle citlivý pořád, tak je možné, že ještě nemá dostatečně vyvinutou nervovou soustavu, a pak by to asi chtělo ještě počkat. A kdyby se to nelepšilo a bylo už potřeba ho do té školky dát, tak navštívit neurologa, ten může udělat obraz mozku a uvidí mozkovou aktivitu a zhodnotí, jestli je standardní. Určitě bych nenechala dítě nějak dlouhodobě plakat ve školce.

Motýlice
Kelišová 5043 příspěvků 27.04.18 23:07

Mám taky cíťu, začátky nebyly vůbec lehké, ale postupně z toho vyrůstá. Určitě doporučuji dobrou soukromou školku. Dali jsme tam i druhé dítě, byť podstatně otrlejší. Na start je to lepší, státní školka je masakr. 1-2 učitelky na 25 dětí, nemají na ně čas. Byl to šok i při přechodu že soukromé. Nedovedu si představit tam začínat.

Terezxx
Ukecaná baba ;) 1707 příspěvků 28.04.18 06:30

Synkovi budou v květnu 3 a je tedy úplně stejný. Stačí, když se někde ťukne a už běží s pláčem si nechat to místo pofoukat. Dokáže ho rozbrečet i vyhrnutý rukáv nebo nohavice, když mu cokoliv spadne, když pláče mladší sourozenec, když je něco smutného v televizi, když se mu nepovede trefit míč, atd. Je strašně citlivý, přijde mi i docela nešikovný :oops: pořád zakopává a padá. Do toho vzteklina, detailita a tvrdohlavec. Neustále se tváří jako raněná srna, jak tomu říkám :lol: Všeho se bojí. Bojí se průlezek, bojí se odrážedla a to minulý rok jezdil jak ďas, bojí se jít ven, bojí se chodit domu, bojí se jídla, všeho :think: Nesnáší, když má drobek na ruce, když si ušpiní boty, když má špinavou pusu od jídla, z toho taky dokáže dostat záchvat pláče. Taky se bojí lidí, šíleně doktorů, atd. Je toho spousta. Třeba včera jsme byli na procházce a viděl brouka, tak říkám, ať ho nechá, že leze do domečku a že se ho bojí. No a pak jsme se blížili domů a on se zase tvářil…byl nešťastný a pak z něj vypadlo, že se bojí toho brouka, protože šel k nám domů a že tam teď nechce :lol: Mladší je opak, doslova tank. Jsou mu 2 a normálně dělá ze sedačky na zem kotrmelce, :roll: :mrgreen: všude se věší i hlavou dolů, všechno rozdupe, proběhne, že všeho seskočí, všude vyleze, nebojí se výšek, to starší šíleně, ve všem se vyválí, často se vracíme z prochajdy a on má celý obličej od bláta :lol: Jsem z prvního synka docela nešťastná a mám taky strach, že není ještě zralý na školku.

Billi
Nadpozemská drbna 26002 příspěvků 28.04.18 08:21

Mám stejného 3,5letého. Školku dává s přehledem, ale doma ječí stále.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Mějte plně pod kontrolou, jaká videa sleduje vaše dítě na YouTube

YouTube sledují děti již od předškolního věku a snadno se mohou dostat k... číst dále >

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Odeberte jí děti, zní hlasy na poslední Výměnu! Co se dělo pak? Potrat a stěhování do ciziny

Česko má za sebou jednu z nejskandálnějších Výměn manželek. Diváci nestačili... číst dále >

Kadeřávková účtuje se svými ex: Byla jsem vaše nejlepší, nechci vás ani za milion!

Mladá herečka Anna Kadeřávková (21), která září v nekonečném seriálu Ulice,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >