Reklama

Skříně Ikea systém Pax - poraďte

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

quinny
Neúnavná pisatelka 16370 příspěvků 30.06.11 14:29
Skříně Ikea systém Pax- poraďte

Hezký den všem.
Pokládáme novou podlahu v ložnici a s tím přijde i pořádná nová skříň.
Zakoukala jsem se do Ikea systému Pax…našla plánovač…a tady začíná můj problém…nejsem zřejmě dost šikovná, ale nechápu jak mám z toho malého nákresu pochopit jak daleko dát od sebe poličky, aby to bylo tak akorát..poradíte?
Taky bych chtěla 2 šatní tyče pod sebe (v Ikee to tak běžně mívají)..no v plánovači mi to nejde :oops: že jsem totálně nemožná už s výběrem barvy (podlaha bude tmavá, hoodně tmavá, postel a komody jsou dub- série Hopen už se nevyrábí) pominu :lol: když poradíte i s tím budu šťastná :dance:
A určitě je tu hodně lidiček co Pax mají- jste spokojení??
Díky za každou radu :srdce:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

quinny
Neúnavná pisatelka 16370 příspěvků 30.06.11 14:37

ještě jeden dotaz- co věšák na kalhoty?
http://www.ikea.com/…cts/40141140
vlastníte? nevejde se víc na klasickou tyč s ramínky?

Januliiik
Vesmírná mluvilka 30426 příspěvků 30.06.11 14:48

ahojky, máme pax skříň a jsme hooodně spokojeni :-) měli jsme i věšák na gatě, ale ten jsme pak vytáhli a leží nám ve sklepě, ale jinak :palec: :palec:

Wiolla
Echt Kelišová 8912 příspěvků 30.06.11 14:59

Tak já to vezmu postupně:

• PAX mám a dost jsem se s ním natrápila, než jsem to vymyslela jak to chcu :mrgreen:
  • poličky jsem v plánovači nastřílela „by oko“, tak i nakoupila a pak počítala dírky v korpusu a rozvrhovala na místě, kam je asi dám. A taky podle úložných krabic, aby se mi tam vešly akorát. Když jsem polic měla málo, jela jsem přikopuit, když moc, do Ikey je vrátila - no problem (tohle je super systém s tím vracením, který nadchl i manžela :lol: )
  • dvě šatní tyče nad sebe ti tam nepůjdou asi proto, že ten plánovač tak nějak bere v úvahu délku saka plus ještě nějakou vůli. Takže jestli tam máš nahoře jeden řádek police a dole, tak se to pak nevejde.
  • věšák na kalhoty nemáme, protože manžel tam ty sklady nemá rád (na oblekových kalhotech). Raději je věší. Takže já mám jednu dlouhou tyč přes celou šířku skříně a pak takovou tu závěšnou na ni, čímž to rozdělí skříň na část, kde jsou 2 tyče nad sebou a část, kde je jen ta jedna (a tam vysí kalhoty). Na těch 2 tyčích nad sebou má nahoře košile a dole saka. Ale ty košile jsou dole maličko ohnuté, protože se to tam fakt nevejde. :mrgreen: Ale nám to neva, je to asi posledních 3 cm, nijak zvlášť se to nemačká a i kdyby, tak se to stejně strká do kalhot.
  • spokojená jsem moc. V podstatě jiné velké skříně než tyto nemáme. Jsou v ložnici, dětském pokoji (2-metrovky) a i v předsíni (3-metrovka, ale ta zúžená hloubka).

chaarleene
Echt Kelišová 7932 příspěvků 30.06.11 15:01

my máme pax teď nedávno zakoupený, zatím max. spokojenost :) poličky jsem v plánovači nafrkala od oka a pak jsem si je rozmísťovala až „naživo“ - když je nerozbalíš a nepoužiješ, tak je můžeš do 90 dnů vrátit, takže pohoda :wink:
držák na kalhoty má manžel - ale ten druhý (levnější) a je to fajn, je s tím spokojený :)

beruska9
Extra třída :D 10629 příspěvků 30.06.11 15:04

ahoj, mame taky, policky jsme odhadovali, nakonec jsem dokupovala, nastesti to nemame daleko. K tmave podlaze bych dala svetlou skrin, maji klasicky dub nebo pak svetly.
Jinak mame tyc + vesak na kalhoty, nam vyhovuje. A planovac tam ma nejake rozmery prednastavene, jestli chces 2 tyce tak na planovac kasli a kup si je :wink:

quinny
Neúnavná pisatelka 16370 příspěvků 30.06.11 15:05
Januliiik píše:
ahojky, máme pax skříň a jsme hooodně spokojeni :-) měli jsme i věšák na gatě, ale ten jsme pak vytáhli a leží nám ve sklepě, ale jinak :palec: :palec:

a co máte místo toho? tyč? nebo kalhoty skládáte?

Januliiik
Vesmírná mluvilka 30426 příspěvků 30.06.11 15:07
máme tam volný prostor, gatě normálně skládáme do poličky a dycky tam naskládám veci od malé, které už ma mále a pak odnáším naráz do sklepa
quinny píše:
Januliiik píše:
ahojky, máme pax skříň a jsme hooodně spokojeni :-) měli jsme i věšák na gatě, ale ten jsme pak vytáhli a leží nám ve sklepě, ale jinak :palec: :palec:

Januliiik
Vesmírná mluvilka 30426 příspěvků 30.06.11 15:08

ale my jsme měli ten levnější věšák a gatě, ale jak říkám, teď nám leží ve sklepě

quinny
Neúnavná pisatelka 16370 příspěvků 30.06.11 15:11

Wiolla

• evidentně se taky dost natrápím a nakonec to budu mít jakžtakž a pak už budu vědět naprosto přesně!! jak to mělo být jinak :mrgreen: já se znám :lol:
  • přikoupení i vrácení je super věc, ale já se tak často do Ikei nedostanu, máme dost z ruky, takže koupím radši míň než víc
  • dvě šatní tyče už mi jdou, jsem pakíno, samo to chtělo jen posunout :oops:
  • ještě řešit sklady na kalhotech, sakriš, takovou šanci manželovi asi nedám, budou dvě tyče dost daleko od sebe…on zase děsně nerad, když má ty košile dole ohnuté (to má teď…a tím končí s vymýšlením a basta :lol: )
  • v ložnici máte jak velkou? My máme v předsíni na míru (už bych to neudělala, a vzala taky Pax) a v té ložnici 2m ideál, ale vešla by se těsně i 2,5m…nevím no, ale říkám si, čím víc tím líp ne :roll:

quinny
Neúnavná pisatelka 16370 příspěvků 30.06.11 15:13
chaarleene píše:
my máme pax teď nedávno zakoupený, zatím max. spokojenost :) poličky jsem v plánovači nafrkala od oka a pak jsem si je rozmísťovala až „naživo“ - když je nerozbalíš a nepoužiješ, tak je můžeš do 90 dnů vrátit, takže pohoda :wink:
držák na kalhoty má manžel - ale ten druhý (levnější) a je to fajn, je s tím spokojený :)

hihi jsi mě nahlodala s tím věšákem zase..
ale moc děkuju za názory.
Nejvíc mě těší, že jste zatím všechny spokojené :hug: snad budeme taky :palec:

quinny
Neúnavná pisatelka 16370 příspěvků 30.06.11 15:15
beruska9 píše:
ahoj, mame taky, policky jsme odhadovali, nakonec jsem dokupovala, nastesti to nemame daleko. K tmave podlaze bych dala svetlou skrin, maji klasicky dub nebo pak svetly.
Jinak mame tyc + vesak na kalhoty, nam vyhovuje. A planovac tam ma nejake rozmery prednastavene, jestli chces 2 tyce tak na planovac kasli a kup si je :wink:

bylo by to nejlepší, kdyby to byl dub jako ten ostatní nábytek..budu na to muset kouknout přímo tam, jestli ten dub je podobný tomu co máme, z fotek se to těžko poznává :wink:
druhá spokojená s věšákem na kalhoty, asi do něj taky půjdu :think:

quinny
Neúnavná pisatelka 16370 příspěvků 30.06.11 15:17
Januliiik píše:
máme tam volný prostor, gatě normálně skládáme do poličky a dycky tam naskládám veci od malé, které už ma mále a pak odnáším naráz do sklepa
quinny píše:
Januliiik píše:

aha no já se právě těším na to, že gatě budou konečně viset, skládání do poliček už mám za dobu staré skříně dost 8-)

quinny
Neúnavná pisatelka 16370 příspěvků 30.06.11 15:17

ale řeknu vám cena tedy pěkně naskakuje s tím vnitřním vybavením, se to původně nezdálo :oops: :oops:

Angua
Hvězda diskuse 50730 příspěvků 30.06.11 16:35

Čtu se zájmem a chci se zeptat - ty 2 metry, to je jako skříň pro oba dva? Je to v pohodě? Nám by se vešla 3 m a furt jsem trpěla utvělým pocitem, že to bude hrozně málo :mrgreen:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Bojovníci a haldy mrtvol: První fotografie z natáčení Jana Žižky jsou samá krev!

Bude to půlmiliardový projekt, nejdražší snímek v historii české... číst dále >

Stodůlková ve StarDance: Zažila výhru, rodinnou tragédii i zázračnou proměnu

Tanečnice Alice Stodůlková (31) se od doby, kdy se s Pavlem Křížem protančila... číst dále >

Články z Ona Dnes

První dáma Svobodová přišla o syna, podpořila vznik SOS dětských vesniček

Bylo to poprvé od časů Hany Benešové, co byla první dáma opět oblíbená u... číst dále >

Superpotravina mák v hlavní roli. Upečte si bábovku, makovník či závin

Česká republika je makovou velmocí a mák je jednou z nejtradičnějších surovin... číst dále >