Skříplý nehet

Fotoalbum tématu (4) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Tyna-Terezka
Povídálka 20 příspěvků 20.09.18 11:00
Skriply nehet

Omlouvám se za založení diskuze ale nevím kam s tím..
Minulý týden jsem si všimla že má dcera na palečku něco jako puchýř- měla to podlité hlavně pod nehtem ale na bolest si nestěžovala..teď po týdnu občas přijde že má bebí ale jinak jí to v ničem neomezuje. Jenže dneska už to nemá jen jako puchýř ale spíš jako hnis nebo strup-nejde to poznat.. pod nehtem to má pořád podlité.. náš lékař je v ordinaci pouze 1× týdně a to je tam plno nemocných dětí tak nevím jestli tam s malou jet nebo to nechat… :think: :nevim:

Reakce:
ivašot.
Echt Kelišová 8303 příspěvků 20.09.18 11:05

Na fotce není nic moc poznat, ale jestli se to postupně zhoršuje, tak to bude nějaký zánět. Buď bych zkusila mazat nějakou atb mastičkou, pokud máš doma a nebo rovnou k doktorovi.

Tyna-Terezka
Povídálka 20 příspěvků 20.09.18 11:11

@ivašot. Předtím to měla jen podlité -vypadalo ta jak píchanec od vosy..malá párkrát za den přišla ukázat bebí ale měla to pořad stejné až právě dneska tak nevím jestli to brát jakože to je lepší nebo horší.. doma nic nemám tak asi raději zajedem :hug:

azalia
Kecalka 360 příspěvků 20.09.18 11:11

Tak podle fotky to má pod polovinou nehtu pěkně zhnisané. Dcera to měla také, vzniklo to z obyčejné záděry. Léčili jsme to dva měsíce a ještě trvalo než nehet odrostl. Je třeba se dostat pod ten nehet, aby hnis vytekl a dostat tam antibiotickou mast. Jestli se nedostaneš k obvodní dr, tak jeď klidně na chirurgii nebo na kožní, tam by jí to měli také ošetřit.

Tyna-Terezka
Povídálka 20 příspěvků 25.09.18 08:21

Tak u doktora jsme byli v pátek, napsal malé mastičku framykoin a ručičku jsme ještě měli namáčet v heřmánku.. od té doby se jí z toho udělali pěkné puchýře a já nevím jestli zajet zase za doktorem nebo ne.. nevím jestli to brát jako zhoršení nebo zlepšení.. jestli puchýře propíchnout nebo nechat až prasknou sami-jsou dost nalité..doktor nám ani neřekl jestli máme prstík přijít ukázat tak nechci bejt za hysterku :roll:

ivašot.
Echt Kelišová 8303 příspěvků 25.09.18 08:27

@Tyna-Terezka Mě se to teda vůbec nelíbí, šla bych znovu k doktorovi.

Tyna-Terezka
Povídálka 20 příspěvků 25.09.18 08:56

@ivašot. Mě právě taky ne, ale nevím ani jak by to vypadat mělo.. prstík si nespálila ani žádnej úraz..doktor řekl že to vypadá na ekzém -byli jsme v pátek a to měla jen červené fleky.. odpoledne zajedeme do vedlejší vesnice tak snad vše už bude v pořádku..

ivašot.
Echt Kelišová 8303 příspěvků 25.09.18 09:01
@Tyna-Terezka píše:
@ivašot. Mě právě taky ne, ale nevím ani jak by to vypadat mělo.. prstík si nespálila ani žádnej úraz..doktor řekl že to vypadá na ekzém -byli jsme v pátek a to měla jen červené fleky.. odpoledne zajedeme do vedlejší vesnice tak snad vše už bude v pořádku..

Samozřejmě, že nejsem doktor, ale teda jako ekzém mi to vůbec nepřipadá :think: . Spíš bych si myslela, že je to nějaká kožní infekce a podle fotek mi připadá, že se to spíš horší než lepší.

Váš příspěvek
Reklama