Slovanská jména ve starém slovanském kalendáři

Anonymní
27.3.15 08:12

Slovanská jména ve starém slovanském kalendáři

Krásný den všem, posílám starý slovanský kalendář, třeba někoho budou tyto vesměs zapomenutá jména inspirovat. Některá jsou k pousmání, jiná pro zasmání (Šulislav, Semen :mrgreen: )ale myslím, že je tam i spousta zajímavých a krásných zapomenutých jmen, které by nebylo na škodu oprášit :-)
Je zajímavé, že třeba Vanda a Sáva jsou taky slovanská jména…Náum a Pejo bych ve slovanském kalendáři nehledala…
Mě osobně se líbí třeba Kosma
Anonym proto, že jsem kalendář uvedla i na svém profilu fb a nechci, aby mě určité osoby poznaly pod mým nickem na emiminu, děkuji…

http://kalendar.beda.cz/…em-kalendari

Určitě napište, jestli se necháte inspirovat :-)

  • Citovat
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4373
27.3.15 08:20

Už je tu zmíněný několikrát ;)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
10248
27.3.15 08:31

Kluci se se narodili na Krásnorodu, to je hezké 8)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
6525
27.3.15 08:39

To je samý…slav a…chval. Hezký ;)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Mango_Lassi
27.3.15 08:58

Jooo!!! Konečně je tam můj favorit Žitomír :-)))
:potlesk: :potlesk: :potlesk: :dance:

  • Citovat
  • Upravit
35438
27.3.15 09:06

:think: řekla bych, že to není ani tak kalendář tehdy užívaných jmen, ani staroslovanský, spíš na mě působí jako obrozenecký (viz právě tihle šulimíři nebo co :D)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1283
27.3.15 09:10

Vidim to poprve a hodne jmen se mi libi, akorat se mi zda, ze je tam docela velky nepomer mezi jmeny muzskymi a zenskymi…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Mango_Lassi
27.3.15 09:11
@KlaraBoch píše:
Vidim to poprve a hodne jmen se mi libi, akorat se mi zda, ze je tam docela velky nepomer mezi jmeny muzskymi a zenskymi…

To nevadi, z kazdeho -Mira snadno udelas -Miru ;-)))

  • Citovat
  • Upravit
7746
27.3.15 09:23

Moji favoriti jsou Dědomír a Číslibor. :lol:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
20777
27.3.15 09:26

Co je to za slovanský kalendář, když tam chybí Vojen, Strachkvas, Žitava, Mladota, Božetěcha, atd? Takže předpokládám, že to není starý kalendář, ale jen někým převymyšlený, či jak to napsat?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
7602
27.3.15 09:26

No tak my máme Zoroslavu :mrgreen: Teda jen zkráceně Zoru, koukám, že by měla mít svátek den před svými narozeninami, to je pěkný :lol:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
35438
27.3.15 09:27
@Amys píše:
Co je to za slovanský kalendář, když tam chybí Vojen, Strachkvas, Žitava, Mladota, Božetěcha, atd? Takže předpokládám, že to není starý kalendář, ale jen někým převymyšlený, či jak to napsat?

však jo, to bude nějaký obrozenecký škvár ;)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
3796
27.3.15 09:32
@Amys píše:
Co je to za slovanský kalendář, když tam chybí Vojen, Strachkvas, Žitava, Mladota, Božetěcha, atd? Takže předpokládám, že to není starý kalendář, ale jen někým převymyšlený, či jak to napsat?

Taky mi to tak přijde- nenašla jsem tam Libuši, Šárku, ani Ctirada. Přitom tahle jména zmiňuje už Hájek z Libočan.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
10248
27.3.15 09:35

Jacek, Veselko, :palec:

Bohumil je tak asi 3× min

Tetka :lol:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
20777
27.3.15 09:44
@ropucha 02 píše:
Taky mi to tak přijde- nenašla jsem tam Libuši, Šárku, ani Ctirada. Přitom tahle jména zmiňuje už Hájek z Libočan.

No právě, chybí tam ten úplný základ. Já to natěšeně otevřela a tohle mě zklamalo :zed:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

Ahoj, tati

  • (5) + 5 recenzí

Petr, Ida a miminko

  • (3.7) + 3 recenze

Poradna porodní asistence

Ikona - Vladimíra Toplaková

Bc. Vladimíra Toplaková