Šly byste do CARu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.02.19 20:59
Šly byste do CARu?

Ahoj holky. Mam na vás takový dotaz.
Je mi 20. A s přítelem se snažíme rok o miminko. Už jsem 3× potratila. A ted v prosinci už jsem to nezvládla. Dnes jsem byla u doktorky, ať mi udělá testy, proc nejsem schopna udržet mimco. Ta, že mi muže udělat testy, ale i když vyjdou pozitivně a přeléčíme je, neznamená to, že nebude problém. Ještě dodala, ze je to zbytečne brzy. Ale me to trápí. Otěhotním a hned o to přijdu..
Bylo mi tedy řečeno, že jestli chci vyšetření, že máme jít do CARu..
Moje otázka zni?
Neni to blbý jít tam tak brzy? Nevyhodí me odtamtud, že máme ještě počkat? Pomůžou mi tam vůbec?
Děkuji za radu..

Reakce:
Janli
Echt Kelišová 8178 příspěvků 26.02.19 21:03

Tři potraty o sobě nejsou normální a asi to nebude náhoda. Běž do CARu. Na co se budeš trápit dál? Tam udělají všechna potřebná vyšetření. Upřímně, většina gynekologů je ve věcech poruchy plodnosti dost mimo.

ugluk
Hvězda diskuse 45811 příspěvků 26.02.19 21:10

Ono stejně IVF jde až od 21 let. Souhlas s předešlými odpověďmi - v CARu jsou odborníci, kteří se s takovými problémy setkávají pravidelně, mají prostředky k tomu provést všemožná vyšetření a budou si vědět rady více, než řadový gynekolog. Dle tvé dr. by byl správný postup jaký - zkoušet to dál a zažít pár dalších potratů a pak už nebude zbytečně brzy?

Lumíkovec
Zasloužilá kecalka 825 příspěvků 26.02.19 21:11

Urcite jdi! Drzim palce, at jsi brzy maminka :srdce:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.02.19 21:16

Já do car šla poprvé ve 22. Byla jsem po třetí operaci ženských orgánů a přirozené početí mělo být max na 20% a dle prognózy endometriózy se měla šance snižovat. Chci tím říct, že není až tak důležitý věk kdy tam jdeš, ale to, abys vyřešila Tvůj problém. Chceš vědět, proč se Ti nedaří zůstat těhotná a potracis. To ale také neznamená, že musíš ve finále podstoupit IVF. Třeba na problém přijdete :nevim: a donosis přirozeně počaté dítě :hug:

Maminanamatersky
Kecalka 441 příspěvků 26.02.19 21:23

Pokud to bude na IVF, tak to ti udelaji nejdrive ve 21 letech. Ale jit do caru neznamena hned ivf. Tri potraty nejsou nahoda a v carech jsou na to odbornici. Muzou ti udělat ruzna vyšetření.

Micaella22
Ukecaná baba ;) 1243 příspěvků 26.02.19 21:24

Udelala bych jak radi holky vys + zmenila gyndu.

Bubla_Bučková
Kelišová 5946 příspěvků 26.02.19 21:31
@Micaella22 píše:
Udelala bych jak radi holky vys + zmenila gyndu.
:palec:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.02.19 21:57

Běžte na vyšetření. Mě moje rozumná doktorka poslala po 2 zamlklych potratech na genetiku, trombogen, infekce, imuno. Problém byl imunologický a teď mám zdravé dítě. Kdybych tehdy na vyšetření nešla, byly by další potraty.

Viktorka2017
Stálice 69 příspěvků 26.02.19 22:20

Šla bych tam hned a určitě,jim není nic po tom,kolik vám oboum je let … a pokud ano,oponovala bych,že to jsou jejich peníze :nevim:

Maminanamatersky
Kecalka 441 příspěvků 26.02.19 22:34

@Viktorka2017 Bohuzel je jim potom, kolik jim je let… Pojistovny driv nez ve 21ti letech ivf neproplati. Pokid by to bylo nutné. Drive pouze v případě oboustranné nepruchodnosti vejcovodu. Zakladatelka ma ale jiny problem.

Marlovee
Kecalka 210 příspěvků 26.02.19 22:57
@Anonymní píše:
Ahoj holky. Mam na vás takový dotaz.
Je mi 20. A s přítelem se snažíme rok o miminko. Už jsem 3× potratila. A ted v prosinci už jsem to nezvládla. Dnes jsem byla u doktorky, ať mi udělá testy, proc nejsem schopna udržet mimco. Ta, že mi muže udělat testy, ale i když vyjdou pozitivně a přeléčíme je, neznamená to, že nebude problém. Ještě dodala, ze je to zbytečne brzy. Ale me to trápí. Otěhotním a hned o to přijdu..
Bylo mi tedy řečeno, že jestli chci vyšetření, že máme jít do CARu..
Moje otázka zni?
Neni to blbý jít tam tak brzy? Nevyhodí me odtamtud, že máme ještě počkat? Pomůžou mi tam vůbec?
Děkuji za radu..

Určitě běž do CAR, neznamená to, že hned musíš absolvovat IVF, ale na klinice mají mnohem více zkušeností s neplodností a problémy s početím. Hlavně ti udělají podrobnější vyšetření, genetiku apod. Vůbec se toho neboj :hug: Ber to tak, že jdeš jen ke (v uvozovkách) zkušenějšímu gynekologovi. Držím Ti palce :srdce:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.02.19 23:13

@ugluk podle doktorky mame ještě dost času. Takže by to viděla, nijak to neresit, brát vitamíny a ono se to někdy povede..

Dekuju vam všem za odpovědi :srdce:

Pajule25
Kecalka 241 příspěvků 27.02.19 06:06

Neváhej a jdi, když budeš vědět že se něco řeší budeš i klidnější a cesta k miminku se bude pomalu krátit. My začaly chodit taky zhruba před 3tydny a dnes nás čeká první IUI. :) Jsem po jednom SP a roku nezdaru. Moc držím palce ať se brzo zadaří :srdce:

Váš příspěvek
Reklama