Sm systém vs. klasická rehabilitace

107
18.9.20 23:49

Sm system vs. klasicka rehabilitace

Ahoj lidi, jsem 4 mesice po vyhrezu plotenky L5/S1 o 1 cm, diagnoza osteofity, skolioza, lordoza plus dysplazie kycli, ploche nohy a kratsi prava noha o 2 cm. Cvicil jsem 14 let fitness. Dokrori mi rekli, ze bych uz nikdy nemel cvicit, ale kdyz necvicim mam deprese a radsi bych se zabil, nez zit bez toho. Cvicim 2 mesice sm system, 1× tydne pod odbornym dozorem a jsem zcela bez bolesti, chodim 4× tydne 10km po lese nekdy i vice. Zajimalo by me, jestli je sm lepsi nez klasicke rehabilitani cviky a proc? Proc je sm system tak propagovan? Je tu nekdo komu to vylecilo skoliozu ci vyhrez a ted posiluje bezbolestne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
19.9.20 06:59

Mám operovanou páteř, každodenní bolesti. SM systém také cvičím 1 h týdně. Že by to byl nějaký zázrak, který by vyléčil skoliozu, to si troufám říct, že není. Možná tak u dětí v růstu při každodenním cvičení. Při SM systému protahuješ a posiluješ svaly, což u jiného cvičení také (pilates, jóga). Dle mych zkušeností zcela necvicit je cesta do pekel. Cvičit ano, ale ne v posilovně. Takže různorodý pohyb (chůze, SM, rehabilitační, jóga, pilates) je OK.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
19.9.20 07:50

Manžel má ještě vetsi vyhrez nez ty. Je mu 37 a fitko delal od svych 17ti let. Ted pred 2 lety si udelal fitko doma. Cvici kruhove treninky a ma tam hrazdu na shyby. Kdyby necvicil to svoje, tak je v prcicich. Takhle je prakticky bez obtíží. SM system ani nic jineho necvici. Jen ty kruhace podle aplikací z mobilu. Svaly ma jak kulturista a bez poradnyho treninku by se psychicky zblaznil. A já tak :lol: a jinak jeste jezdi na kole. To mu pry na ty zada hodne pomaha, i kdyz se vsude pise, jak tahle cinnost neni vhodna.

• Citovat
  • Nahlásit
107
19.9.20 13:44

Cviky jako drepy s volnou vahou, pritahy v predklonu ci mrtve tahy jsem vubec nemohl cvicit, kvuli neustalym bolestem. Behem karanteny jsem zpanikaril a nakoupil si domu cinky, hrazdu, stojan na drepy a u toho se dodelal, protoze jsem cvicil s volnymi vahami. Nejvic mi vyhovovaly shyby, kliky, bench press, tlaky a drepy na legresu, zakopy a predkopy, s tim jsem nikdy bolesti nemel a mel slusnou formu. Jenze ty doktori me dost postrasili tema negativnima kecama. Sm system me prave vubec nebavi, nehlede na to, zecvicitelka mi porad rika, ze mam spatny postoj atd. Vic mi vyhovovaly klasicke protahovaci cviky ci cviky s vlastnim telem a tohle smrdlani s gumama? Prijde mi, ze Smisek je klasickej lobbista. Take neverim tomu, jak by mi tohle smrdlani napravilo skoliozu a vyhrez.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
102
19.9.20 20:45

Jsem fyzio a myslím si, že SM systém není špatné cvičení, ale trochu mi přijde, že je to velká marketingová bublina. :lol: Znám osobně pacienty, kteří cvičí už léta a nemůžou si to vynachválit a taky takové, kterým se to po Smíškovi ještě zhoršilo. :nevim: Pokud ti to pomáhá, tak u toho zůstaň, s tím fitkem bych ale byla opatrná. Nejlepší cvičení je dle mého názoru u vertebro potíží Mckenzie. Je to nenáročné a opravdu to pomáhá. Ale je to dost individuální, být tebou, tak vyzkouším různé cvičení, jógu, nordic walking, šetrné cvičení ve vodě nebo třeba DNS. Nejlépe pod vedením fyzioterapeuta. Pohyb určitě potřebuješ, jinak se to bude horšit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
102
19.9.20 20:47

Spíš bych dělala posilování s vlastní vahou než posilování se zátěží.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
107
19.9.20 22:16

@fyziowomen dekuji za obsahly a vedecky pohled. Nemuzu rict, ze by me to zhorsovalo. Vyhrez jsem mel asi 5 let a normalne jel bomby v posilovne a nevedel to. Pred 5ti lety mi ruplo v zadech a dva mesice jsem nemohl chodit. Na pohotovosti rtg nic nezjistil a poslali me do Sokolova, jenze ja se na to vybodl a dva mesice chodil o holi a pak jsem to rozhejbal sberem dreva na chate. Svoje telo uz znam a vim co muzu a nemuzu. Velke vahy mi u benche a tlaku neskodi spis naopak, zato u drepu s tyci na zadech mam bolesti uz pri 50 ti kilech, kdezto na legpressu uzvednu 400 kg jako pirko, pritahy delam na kladce ci s oporou hrudniku. NaMcKenzie jsem koukal a jsou to tedy 3 cviky? Kocic hrbet, poloha ditete atd? Nechci behat od certa k dablu a chci se drzet jednoho. Takze zkusim delat ten sm system a jestli to zase vyhrezne zkusim jiny cviceni. Delam obden 60 kliku a plank a 20 min denne sm system, 4× tydne chodim 3 hodiny po lese. Jsem bez bolesti naprosto, ale do posilovny zatim nechodim. Smisek tvrdi, ze kliky a plank jsou spatne, ale at mi ukaze proc? Proc doktori odmitaji cinky? Ty jedine daji cloveku formu a vzhled reckych hrdinu. Yogu a sm system neberu jako cviceni, ale spis sekundarni doplnek k opravdovemu cviceni a to cinkam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama