Reklama

Snažení, BT, ovulace

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Margory
Kecalka 144 příspěvků 21.01.17 20:30
snažení, BT, ovulace

Zdravím všechny snažilky,
chtěla bych se tu podělit ze zkušeností a zároveň poradit. Druhý měsíc se snažíme s manželem o miminko. Vše začalo v listopadu, kdy mi našel doktor nález na děložním čípku a dělal mi nějaký speciální stěr, kde mi odebral kus tkáně. Vše naštěstí dopadlo dobře co se toho týká. Ale týden po tom jsem samovolně potratila (nevěděla jsem že jsem těhotná a ani doktor to nepoznal…zřejmě to nebylo vidět). Myslím si, že to bylo díky tomu vyšetření, těžko říct. Doktor mi řekl že se to prostě stává…
Od té doby se snažíme o miminko. Zatím se nedaří. Beru kyselinu listovou, vitamín C a E. I manžel bere Ečko. Snažím se přijít na to, kdy mám ovulaci. Mám nepravidelnou MS, poslední byla 9.1.-13.1.2017. Podle kalendáře bych měla mít ovulaci 21.1. což je dnes. Může se na to člověk nějak spoléhat? Nebo se to dá vypozorovat i jinak. BT jsem si začala měřit až dnes, teplota 36 C. Poblívá mně v podbříšku a mám lehký výtok. To je ale vše.
Děkuji všem za rady a zkušenosti. :)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Maja Z
Zasloužilá kecalka 632 příspěvků 21.01.17 20:37

@Margory pokud nemáš pravidelný cyklus, tak se tomu opravdu věřit nedá. Stejně tak měření bazální teploty je k ničemu, pokud neprobíhá celý cyklus. Nejsoolehlivější by pro tebe mohly být ovulační testy, a nebo prostě dostatek sexu v průběhu celého měsíce

Margory
Kecalka 144 příspěvků 21.01.17 20:39

Děkuji za radu. A ty ovulační testy se používají stejně jako těhu test?

Bobby
Extra třída :D 14021 příspěvků 21.01.17 20:54
@Margory stejně jako těhotenský test, ale pozitivita se posuzuje podle intenzity čárky. Druhou čárku totiž budeš mít na testu pravděpodobně celý cyklus, ale aby byl test pozitivní, musí být čárka stejně silná nebo silnější než kontrolní
@Margory píše:
Děkuji za radu. A ty ovulační testy se používají stejně jako těhu test?

Maja Z
Zasloužilá kecalka 632 příspěvků 21.01.17 20:56

@Margory trochu jinak. Prodávají se sady, většinou 5 ks. Děláš je každý den ve stejnou hodinu v rozmezí asi mezi 10-18 (ale to už si nejsem jistá). Když se objeví jedna čárka nebo dvě, ale ta druhá je slabá, je to negativní. Za pozitivní se bere test, který má obě čárky stejně silné nebo dokonce tu testovací čárku silnější, než kontrolní. Takový test značí, že do 36 hodin proběhne ovulace, a je tedy načase mít styk…

Margory
Kecalka 144 příspěvků 21.01.17 20:58

@Bobby @Maja Z Děkuji za informaci hned zítra koupím.

Margory
Kecalka 144 příspěvků 21.01.17 21:00

Ještě by mně zajímalo, jak často mít styk… Zda raději nechat muže uzrát aspoň dva až tři dny. Nebo je to vcelku jedno? :roll:

Bobby
Extra třída :D 14021 příspěvků 21.01.17 21:04
@Margory píše:
Ještě by mně zajímalo, jak často mít styk… Zda raději nechat muže uzrát aspoň dva až tři dny. Nebo je to vcelku jedno? :roll:

mě dr. říkal, že co dva, tři dny je ideál..není potřeba denně

Margory
Kecalka 144 příspěvků 21.01.17 21:06

@Bobby já si to myslela.. to manžel mně přesvědčuje o opaku :lol:

Margory
Kecalka 144 příspěvků 21.01.17 21:20

Prosím je ještě něco, co by jste mi doporučili? Aby se zvýšila pravděpodobnost otěhotnění? :think:

Avocado123
Kecalka 481 příspěvků 5 inzerátů 21.01.17 21:29

@Margory zkus čaj z kontryhele. Od 1. Dne ms do ovulace. Srovná cyklus, pomůže se sliznici. A muze se klidně secí bát každy den, jestli mate chuť oba. FF to dokonce doporučuje, pokud neni prokázané ze ma muž problem

Margory
Kecalka 144 příspěvků 21.01.17 21:35

@Avocado123 čaj jsem si včera zakoupila a začnu pít v den MS. Zatím jsme ani jeden na žádném vyšetření nebyli. Přemýšlím, ale nad tím zda to není i tak potřeba…?

Avocado123
Kecalka 481 příspěvků 5 inzerátů 21.01.17 22:21

@Margory co jestli není i tak potřeba?

A666
Zasloužilá kecalka 710 příspěvků 21.01.17 22:29

@Margory
S ovulačníma testama je trochu problém, že může ovulace proběhnout v době mezi testy a nepoznáš, že byla… Dobrý je měřit tu teplotu, ale musíš měřit pravidelně celý cyklus, tady ovšem ovulaci poznáš až ex post. Já měřila BT rok jako antikocnepci a musím říct, že za tu dobu jsem vypozorovala příznaky ovulace, takže teď ji poznám i bez měření, ale chce to cvik…
Jako nejlepší řešení mi přijde sex pravidelně obden plus měřit teplotu, aby jsi si (pokud na sobě ovulaci nepoznáš) ověřila, že ovuluješ. Navíc po pár cyklech můžeš zjistit nějaké zákonitosti, kdy ovulace přichazí a dle toho upravit snažení…
Jinak vím, ž e je to na hlavu náročné, ale dva měsíce snažení kor když envíš, kdy ovulace je, ještě nic neznamenají…

Margory
Kecalka 144 příspěvků 22.01.17 11:32

@Avocado123 myslela jsem tím, zda není potřeba nějaké vyšetření. Zda jsme oba v pořádku. Stejne je asi nejlepší to neřešit a jen se snažit. Jen bych to chtěla co nejdřív :D ale to asi každá ;)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Očkování a autismus - mýtus, který ohrožuje dětské zdraví

Očkovat, či neočkovat? Téma očkování dětí se stalo v dnešní době mezi rodiči... číst dále >

Jak jsme přežili krmení z láhve

Jmenuji se Laura a jsem máma. Jako by to bylo včera, když jsem se nestačila... číst dále >

Články z Expres.cz

Jako malý kluk! Brečícího Ronalda utěšoval Nedvěd, kterého málem vyšoupl z Juventusu

Dostal červenou, kterou dostat neměl. Takový už fotbal, ve většině světa... číst dále >

„Bohoušek si občas něco dal!“ Je za smrtí sbormistra Kulínského pervitin?

Pražští kriminalisté stále pracují na objasnění náhlé smrti bývalého... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem tak trochu rebelující černá ovce rodiny, říká sestřička z Ordinace

Ha Thanh Špetlíková, která je známá jako zdravotní sestřička ze seriálu... číst dále >

V Praze nám můžou závidět, říká Šumavan Marek Ztracený

S partnerkou a synem žije v Železné Rudě. To je místo, kde Marek Ztracený... číst dále >

Reklama