Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky
Mgr. Lucie Machová
Ahoj Rozinko Tery, přišla jsem po pár dnech a co nevidím v nových diskuzí, nějaké nové snažení
V normálním snažení už to není ono? Minule jsi tu zakládala ještě jednu diskuzi. Chtěla jsem se zeptat, teď už nevím a vy se s přítelem jak dlouho snažíte, není to už také nějak dlouho, měli jste nějaké problémy, chodíte do nějakého centra? Protože už by se ti to mohlo podařit, přijdeš mi jako taková v pohodě a zdravá, hodně se zaměřuješ na ovulaci. Čekala jsem, že se ti to každou chvíli podaří ![]()
Ahoj!
tak se přidám. Je mi 36. Loni jsem prodělala mimoděložní těhotenství. Dvakrát.
takže vejcovody nemám. A 5. března jdu na vstupní konzultaci do FertiCare v Praze. Budu zkoušet IVF. Nic jiného nemám na výběr.
@Rozinka_terka ahoj mě je 37, první dítě v 35 a teď se začínáme snažit o druhé a strašně moc se na těhotenství těším, na porod a hlavně na další dítě.
beru coenzymQ10 a klasické vitamíny
dneska 22 DC
@sarah1618 ahoj, vítej ![]()
22Dc tak to už budeš brzy testovat, ne?
Hlidas nějak ovulaci, nebo to necháváš volně? Držím palce
![]()
Ahoj děkuji,
testovat netestuji, čekám až na vynechanou ms a ovulaci také neměřím nijak
mám pravidelný cyklus takže se řídím tím.
poslouchám jeden podcast a tam jedna gynekolozka říkala, ze pokud má žena pravidelnou ms, tak ovulace probíhá.
@sarah1618 no je asi fakt, ze ženský které mají cykly hodně dlouhé a ještě různě dlouhé, tak je to s tou ovulací těžší…
Já mám telo asi také jako hodinky…
Cykly 26 dnů dlouhé, 12DC bolesti vlevo nebo vpravo pravidelně každý měsíc.
Na podzim se povedlo z toho 12DC ale bohužel to bylo biochemko.. tak alespoň vím, že ta ovulace v tu dobu fakt probíhá…
Mě bude 35 teď na jaře.. máme doma už dceru, kterou jsem měla ve 23 ![]()
Ahoj taky se přidám
teď v září mi bude 35 s ex partnerem jsme se snažili 8 let z toho dva roky jsme jezdili na kliniku mám za sebou 2× neúspěšně iui a pak jsme se rozešli, teď od prosince zkoušíme s novým přítelem a od čtvrtka mám zpoždění
ale nevím co si mám o tom myslet byla jsem teď nemocná (chřipka a zánět v těle, horečky) a teď zase kašlu co myslíte vy? ![]()
Tak já tady budu nejstarší, letos mi bude 40 a snažíme se o první.
Dřív to bohužel nebylo možné, kvůli mému zdraví. Ivf podstoupit nemohu, takže to necháváme na přírodě, Bohu, Vyšší moci, jak kdo chce.
Z gynekologického hlediska jsem v pořádku, cykly pravidelně, testuji ovulaci.
Snažíme se 8 měsíců.
@Rádkyně píše:
Tak já tady budu nejstarší, letos mi bude 40 a snažíme se o první.
Dřív to bohužel nebylo možné, kvůli mému zdraví. Ivf podstoupit nemohu, takže to necháváme na přírodě, Bohu, Vyšší moci, jak kdo chce.
Z gynekologického hlediska jsem v pořádku, cykly pravidelně, testuji ovulaci.
Snažíme se 8 měsíců.
Ahoj, nejsi nejstarší, mně teď bylo 41 ![]()
Jedno dítě už tedy máme, dceru, kterou jsem měla ve 38, skoro na první pokus. Teď už nám to skoro rok nejde, takže už tomu trochu nevěřím, ale pokud Bůh nebo vesmír nebo co dá… ráda bych jí dopřála sourozence, protože já jsem ho neměla.
Držím moc palce všem tady
![]()
Edit - úplně stejně, IVF taky nechceme.
@taralevoe píše:
Ahoj, nejsi nejstarší, mně teď bylo 41
Jedno dítě už tedy máme, dceru, kterou jsem měla ve 38, skoro na první pokus. Teď už nám to skoro rok nejde, takže už tomu trochu nevěřím, ale pokud Bůh nebo vesmír nebo co dá… ráda bych jí dopřála sourozence, protože já jsem ho neměla.
Držím moc palce všem tady![]()
Edit - úplně stejně, IVF taky nechceme.
Děkuji, taky držím pěsti ![]()
Já bych do IVF i šla, ale nemůžu hormonální stimulaci. Do inseminace jít nechceme, v šanci oproti přirozenému početí je minimální rozdíl. Takže do toho taky zatím jít nechci.
Manžel už děti má, takže bezdětný nezůstane a je smířený, že třetí kit možná nebude, nijak netlačí a nechává to taky na přírodě. Já se s bezdětnosti smířila, to, že mi lékař teď dovolil to zkusit, beru jako něco navíc.
Jsem ráda, že nejsem jediná, kdo i přes vyšší věk nechce jít do umělého.
Ahoj holky, mohu se k vam pridat? Je mi 35 a premyslime o druhem miminku. Mame doma osmileteho kluka. ![]()
Byli jsme včera s přítelem na vstupní konzultaci. Spermiogram super, u mě taky všechno v pohodě. Takže neměl by být žádný problém. Ale moje štítná žláza myslí jinak. ![]()
Ahoj holky,
Rozhodla jsme se založit skupinu pro holky od 35 výš… mě bude teď 35..
Pojďme spolu sdílet svoje úspěchy a neúspěchy
Jsem dnes 1 DC…