Život se sociální fobií

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Alon11
Nováček 3 příspěvky 15.06.19 20:37
Socialni fobie zivot

Dobry den
By me zajimalo jaky je vas zivot s soc. fobie jestli chodite do lesa k vode nebo jen doma a jestli jste nasli vhodnou praci plus co na to pratele rodine a jestli vam pomohl psychiatr nebo psal leky a jaky je vas sen myslim treba cestovani jit do kina v patek na vino kavu do mesta…Prosim nepisste ze mate taky nemoci hlavne nepiste ze tohle je banalita dekuji vsem co sem napisi svoji zkusenost…

Reakce:
Šáruší
Závislačka 3587 příspěvků 15.06.19 20:45

Už zase ty? To tady budeš zakládat denně několik diskuzí? A měnit nicky?

hanka.br.
Generální žvanilka 20249 příspěvků 15.06.19 20:48
@Šáruší píše:
Už zase ty? To tady budeš zakládat denně několik diskuzí? A měnit nicky?

Tak to víš, nějak se ten čas v tom invalidním důchodu zaplnit musí.

Šáruší
Závislačka 3587 příspěvků 15.06.19 20:51
@hanka.br. píše:
Tak to víš, nějak se ten čas v tom invalidním důchodu zaplnit musí.

asi :mrgreen:

Alon11
Nováček 3 příspěvky 15.06.19 20:56

Nechapu chci rady od lidi ze stejnou nemoci pisu tady po prve…

pikola
Generální žvanilka 21424 příspěvků 1 inzerát 15.06.19 21:00
@Alon11 píše:
Nechapu chci rady od lidi ze stejnou nemoci pisu tady po prve…

Zajímavé, tak jste tu dva co píšou bez diakritiky a čárek a teček ve větě :think: a na uplně stejný téma. Hele my tu nejsme blbý a vidíme všude a pamatujeme si hodně. Tak aspoň nelži

hanka.br.
Generální žvanilka 20249 příspěvků 15.06.19 21:09
@Alon11 píše:

Další, kdo si myslí, že lidem tady koukaj z hlavy špejle.

Alon11
Nováček 3 příspěvky 15.06.19 21:18
Zensky

Nejsem cigan chci pracovat jestli vy mate taky problemy zaloste si tema…Je vam to prijemny? Snazim se aspon trochu neco delat vim ze materska je boj mejte pochopeni prosim…Ja vam v zivote neublizil spis bych jednou chtel pomahat lidem s psych nemoci jinak ziju v dobe zla vsichni zavidi vshichni pomlouvaji sme lidi zijem jen jednou prosim

pikola
Generální žvanilka 21424 příspěvků 1 inzerát 15.06.19 21:25

Jestli budeš takhle výbušně „milý“ tak si nenajdeš ani kamarády online. Trošku zbrzdi a zamysli se než něco napíšeš. Možná by ti to pomohlo i v životě naučit se trochu relaxovat.

Russet
Neúnavná pisatelka 17243 příspěvků 15.06.19 21:45
@Alon11 píše:
Dobry den
By me zajimalo jaky je vas zivot s soc. fobie jestli chodite do lesa k vode nebo jen doma a jestli jste nasli vhodnou praci plus co na to pratele rodine a jestli vam pomohl psychiatr nebo psal leky a jaky je vas sen myslim treba cestovani jit do kina v patek na vino kavu do mesta…Prosim nepisste ze mate taky nemoci hlavne nepiste ze tohle je banalita dekuji vsem co sem napisi svoji zkusenost…

By mě zajímalo, kde jsi studoval ten češtin :roll:

Evulina
Neúnavná pisatelka 17248 příspěvků 15.06.19 22:03
@Alon11 píše:
Nejsem cigan chci pracovat jestli vy mate taky problemy zaloste si tema…Je vam to prijemny? Snazim se aspon trochu neco delat vim ze materska je boj mejte pochopeni prosim…Ja vam v zivote neublizil spis bych jednou chtel pomahat lidem s psych nemoci jinak ziju v dobe zla vsichni zavidi vshichni pomlouvaji sme lidi zijem jen jednou prosim

Nemám vyloženě silnou sociální fobiii, ale jsem introvert a nejlíp si odpočinu sama a společenské akce jsou pro mě ne zábavou, ale spíš povinností. Ale snažím se jim nevyhýbat, hlavně proto, abych právě sama sebe trénovala na navyknutí být mezi hodně lidmi. Mívám stavy motání hlavy, křečovitého úsměvu a nejde mi popadnout dech. Ale pak jsem ráda, že jsem na tu akci šla, že jsem sama sebe překonala a někdy se dokonce i stává, že se v druhé polovině akce i uvolním a je to velká úleva. Mám sklony, když jsem z toho takhle nervní, to maskovat zvýšenou komunikativností, pořád něco melu a přistihuju se i při tom, že melu hodně o sobě, což jistě není pro okolí moc příjemné. Když se mi pak podaří uvolnit, tak najednou nemám potřebu pořád tak tlachat a začnou mě zajímat i ostatní.
Ale jsem prostě tvor, kterému kdyby jste kdykoli a kdekoli dali na výběr, jestli jít na oslavu či párty anebo být sám doma a něco třeba tvořit, tak si vybere druhou možnost.

Radím zakladateli co nejvíc trénovat. Sám sobě ordinovat postupně v tomto vyšší a vyšší cíle.

Šáruší
Závislačka 3587 příspěvků 16.06.19 07:38
@Alon11 píše:

takže ještě ke všemu jsi prolhanej

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.06.19 10:44
@Alon11 píše:
Dobry den

V zásadě žiju úplně normálně, lidem obecně přijdu spíš společenská. V minulosti jsem chodila k psychiatrovi, teď už ne. V té době jsem si naschvál našla práci, kde jsem musela neustále čelit svým problémům. Nejdřív mi v tom dost pomahaly léky, později jsem to zvládla již bez nich. Teď na RD se snažím do toho zase nepropadnout. Do lesa chodim, ale stejně tak chodím i mezi lidi. Špatně zvládám konflikty a často se dopředu strašně moc nervuju z toho, že by mohl nějaký konflikt přijít. Občas nezvednu telefon, ale obvykle se beztak ukáže, že to byla nějaká reklama. A když někam potřebuju zavolat já, tak to často odkladam. Mezi čerpáním PPM a RP mi vznikla trochu mezera, protože jsem pořád oddalovala návštěvu úřadu a zbytečně jsem se nervovala dopředu, jak to bude hrozné. Rodina a celkově okolí to nijak neřeší, protože ty problémy nemám zase až tak velké. A v minulosti, když jsem je velké měla, tak jsem na to docela brzo reagovala a začala to řešit a měla jsem asi i trochu štěstí, že mi léčba sedla. A taky jsem se do toho pustila fakt po hlavě. A vlastně jsem nikdy neříkala „mám SF“, ale pojmenovala jsem vždy konkrétní problém. Lidi to většinou berou, nikdo není dokonalý. Mezi lidi normálně chodím, akorát jsem introvert, takže po kontaktu s lidmi odpočívam. To je kupodivu asi to jediné, co někteří lidé z okolí moc nechápou (hlavně manžel, který by byl nejradši pořád s někým). Mé sny jsou různé, podle toho, jak mi zrovna je. Nejčastěji je to sen vypnout a nemuset na nic myslet. Ale já vypnout moc neumím. Teď se třeba těším na cvičení strašně moc a na druhou stranu se mi na něj ale nechce :D. Vím, že se mi tam bude líbit, ale to rozhoupat se k tomu, vypravit se tam, zařídit hlídání…

Váš příspěvek
Reklama