Reklama

Sourozenec "na dálku"

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Janous056
Povídálka 12 příspěvků 21.11.08 23:23
Sourozenec "na dálku"

Ahoj holky,

už dlouho uvažuji o adopci na dálku. Teď mě napadlo, že bych touto cestou mohla pořídit svému drahouškovi sourozence „na dálku“. Dívala jsem se na stránky Arcidiecézní charity v Praze. Ale dát najednou částku 5000,– je pro mě náročné.
Nemáte s tím někdo zkušenost? Dá se posílat každý měsíc třeba 500? A pokud už „dítko na dálku“ máte - přes jakou agenturu?

Děkuji moc
Jana

Reklama

Reakce:

Handah
Kelišová 7094 příspěvků 21.11.08 23:46

Ahoj,
podobná diskuze byla tady:
http://emimino.cz/modules.php?…
My sponzorujeme zde, platit se dá i měsíčně - od 450 Kč:
 http://www.adra.cz/bangbaby

Galadwen
Kecalka 381 příspěvků 22.11.08 10:39

My máme holčičku z Indie, také přes Arcidiecézní charitu, zatím první rok. Moje sestra adoptovala přes Charitu dítě z Ugandy už asi před 2 roky - tam se myslím platí o něco míň, ale z Indie zase je dětí nejvíc (alespoň co se týče adopcí přes Charitu). Platila jsem celou částku najednou a plánuji to tak dělat i nadále, pokud to půjde, ale jsem si skoro jistá, že to jde i přinejmenším čtvrtletně. Myslím, že kdybys tam zavolala, určitě ti poradí.
Jinak Charitě věřím, že se peníze nikde neztratí a přijdou, kam mají, o adopcích přes Adru jsem slyšela také.
Přečti si hlavně podmínky, většina agentur třeba nechce, aby se dětem posílaly peníze navíc nebo drahé dárky (smí se jen drobnosti jako pastelky, omalovánky, samolepky a tak) kvůli závisti ostatních. Další věc je, že musíš počítat s tím, že až dítě dostuduje nebo ukončí účast v projektu, už o něm nejspíš nikdy neuslyšíš, je to proto, že chtějí, aby se ty děti o sebe samy postaraly a nespoléhaly na pomoc zvenčí :-(. A pokud se s tím smíříš, tak do toho - určitě to má smysl.

MartinaP
Kecalka 435 příspěvků 22.11.08 13:19

My máme takhle adoptovanou holčičku. přes www.humanisti.cz. Dá se s nimi myslím domluvit na čtvrtletním splácení nebo tak, asi záleží na domluvě, my platíme jednou ročně 7600,–.

Rdn.
Stálice 76 příspěvků 22.11.08 14:11

Ahoj,
já mám u arcidiecézní charity už 7 rokem adoptovaného chlapečka z Indie a mám s nimi dobrou zkušenost, přijdou mi solidní a vstřícní.
S tím placením ale nevím- běžný postup to určitě není, platí se 4900 jednou ročně- mají těch adopcí tolik, že by jim to jinak výrazně komplikovalo agendu, ale třeba se s nimi dá domluvit nějaká výjimka. (Nebo můžeš přispět třeba na stavbu školy- tam můžeš jakoukoliv částkou…ale chápu, že to není to samé, jako když platíš na jedno konkrétní dítě)

befana
Echt Kelišová 8647 příspěvků 22.11.08 16:20

ahoj,my máme taky holčičku z Indie přes Arcidiecézní charitu- 2.rokem. Taky jsem dlouho vybírala přes jakou společnost do toho jít,a na Ar.charitu jsem slyšela největší slávu. My teda taky platíme 1× ročně 5.000,–,ale věřím,že to určitě jde platit na části-napiš jim mail,jsou velice vstřícní a rychle reagujou.
Holčička nám 2× ročně píše dopisy a posílá fotky (ted nám zrovna přišel asi před 14dny). My jsme jí napsali za ty 2 roky myslím jen 2×. Oni to ani moc nedoporučujou­,hlavně neposílat nějaké fotky,kde by bylo vidět v čem žijeme…přece jenom jejich podmínky jsou úplně diametrálně jiné :roll:

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Ve StarDance bych tancovala i zadarmo, říká Arichteva: Podrží ji diváci?

Hvězda První republiky Veronika Arichteva (32) si splnila velký sen. Zároveň... číst dále >

Byla slepá, spalující a šílená, říká o lásce k ženatému Štaidlovi Zelenková

Od mládí byla rebel a bohém se vším všudy. Zpěvačka Jitka Zelenková (68)... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >