Spánek miminka

10.6.21 12:02

Spánek 8mi měsíční

Ahoj, máme skoro 8mi měsíční slečnu a bojujeme se spánkem. V noci spinká krásně, usne v 9 budí se kolem 7-8 ráno. Ale přes den je to děs. Vydrží hodinu a půl a chce zas spát, dám jí teda do kočárku a tam vydrží spát asi 10 minut. Zkusila jsem postýlku. Tam spala 20 minut.po tomto spánku Vydří hodinu a zas chce spát. Opět ale na pár minut. Celý den je protivná, unavená a já už fakt nevím jak dál. Takhle to přece nejde do nekonečna. Třeba ať je vzhůru 3-4 hoďky a pak třeba hoďku spí, ale spánek po 15 minutách co hodinu je fakt o nervy. Udělat nestihnu nic. Když je vzhůru taky ne, protože kdykoliv se vzdálím na pár metrů začne řvát a leze za mnou s křikem a křičí tak dlouho, dokud s ní nezačnu hrát. Ještě tak 2 týdny zpět to bylo úplně v pohodě. Vydržela 2 hodiny vzhůru a pak šla na 30-60 minut spát a po obědě spala vždycky 2-3 hodinky. Samozřejmě, že nepotřebuju, ať půl dne prospí, ale 2× denně hodinka by stačila. Jenže ona spí tak 6×denne po 10-20 minutách a to je fakt na palici :pocitac: Původně jsem myslela, že je to tím teplem, tak jsem ji dala spát do postýlky, ale ani tam to úspěch nemělo. Zkusila jsem ji dát i do postýlky do spodního patra, kde je chládek, ale ani tam nespala…takhle je to už 2 týdny a já už jsem vyřízena :mrgreen: nemáte nějaké rady?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10.6.21 12:11

Sestra když byla malinká neuměla spát za světla. Naši ji museli dávat do kočárku do komory, kde jsme neměli okno aby měla tmu. Tam jedině spinkala spokojeně…teď když to po sobě čtu, vypadáme jak rodina nějakýho Fritzla :lol: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10.6.21 12:18

@mandle-v-cokolade máme v ložnici zatemňovací závěsy, takže tam tmu máme, ale nespí ani tam. Navíc ještě 2 týdny spala fakt krásně i přes den. Vydržela 3 hodiny spát v kočárku po obědě, takže si nemyslím, že by to bylo světlem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10.6.21 12:21

@Czerepakadaniela a nevytahujes ji z postýlky hned jak si poprvé zapláče? Třeba by potom usnula znovu ale nemůže.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10.6.21 12:34

@mandle-v-cokolade ještě ji vždycky zkouším uspat znovu, ale už to nikdy nejde

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
170
10.6.21 12:38

Může to být jen takové období. Já bych si lehla s ní do postele a byla bych tam s ní po celou dobu jejího spánku. Můj syn, když jsem vedle něj, spí déle. (Ale spí i sám dlouho). Zkusila bych to tak.. A po pár dnech bych zkusila, jestli bude spinkat sama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11622
10.6.21 12:54

Zkus si s i lehnout do velke postele, predstirat spanek a spat s ni. Takto mi deti vzdycky spaly jako dreva.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10.6.21 13:45

@Wendy.C94 @Lucie_Sx naše malá není moc kontaktní miminko. Vadí jí objímání, nosení a spát taky se mnou nedovede. Už od narození nikdy neusla vedle mě v posteli. Dokonce ani když jsme chtěli přespat u našich. Usla po hodině řevu a stejně se co chvíli budila. Od narození spala sama ve své postýlce u nás v ložnici. Na rukou mi taky nikdy neusla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64319
10.6.21 14:10

@Czerepakadaniela radu nemám, mám o chlup mladšího, dá si 3-4× denně 15 minut a tam to hasne :mrgreen: takže asi tak.. Poslední dobou už nespí ani v autě, prostě mu to stačí, asi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10.6.21 14:20

@martina.se a jak dlouho vám vydrží vzhůru?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11622
10.6.21 14:48
@Czerepakadaniela píše:
@Wendy.C94 @Lucie_Sx naše malá není moc kontaktní miminko. Vadí jí objímání, nosení a spát taky se mnou nedovede. Už od narození nikdy neusla vedle mě v posteli. Dokonce ani když jsme chtěli přespat u našich. Usla po hodině řevu a stejně se co chvíli budila. Od narození spala sama ve své postýlce u nás v ložnici. Na rukou mi taky nikdy neusla.

Hm, tak to mas o dost min uspavacich moznosti, no.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24
10.6.21 15:15

@mandle-v-cokolade Tak teď jste mě pobavila s tím Fritzlem 😂 😂 😂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
360
10.6.21 15:16

Zkus to vydržet. Malej měl několik takových etap, kdy se něco na 2-3 týdny,,pokazilo,, a pak se to zase srovnalo. Můžou ji trápit zoubky, může prodelavat skok ve vývoji. Nic než trpělivost neporadím :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
168
10.6.21 15:41

@Czerepakadaniela A nezkratila se Vam ta noc? Ze by byla mene vyspala a tak pak rano vydrzela mene? Ja bych to prvni bdeni zkusila zase natahnout na ty 2 hod., zkusit to delat v klidovem rezimu. Na ten vek je 1 hod. bdeni strasne malo - uz by to chtelo aspon 2,5 hod. Chapu, ze vypada ospale i po te 1 hod., ale zkusila bych to natahnout, aby ten prvni spanek se prodlouzil. A pak take zkusit drivejsi ukladani vecer, aby se ta noc prodlouzila a rano by dcera byla vyspalejsi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1906
10.6.21 15:51

@Czerepakadaniela Nebyla na očkování? To dokáže spaní taky rozhodit :-(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu