Poradna dětského psychologa
PhDr. Václav Mertin
@Eva2610 On ma některé názory zvláštní i na jiné věci. No já s nim naštěstí doma nežiju
Tady je mi jedno.
@Eva2610 píše: Více
Několik minut zoufalství dítěte je úplně v pohodě, jen mírné nepohodlí a rozhodně by se tím neměli rodiče stresovat, už tak je na rodiče tlak ze všech stran
@AdamMoudrý Do teď si ho po celý ten měsíc brali do ložnice pokud v noci kňoural -
Psala zakladatelka. Proč by najednou mělo
Dítě chápat, že to nelze. Domáhá se jen toho co mu bylo celou dobu umožněno ( spaní s rodiči v ložnici, pokud bylo v nepohodě ).
@Snopy123 píše: Více
Každého věc, já bych od začátku nechal dítě spát v jeho pokoji a šel k němu, když by potřebovalo. Když by bylo ze začátku v ložnici, tak by si muselo v nějakém věku zvyknout, že do ložnice nesmí. Ale jestli někdo nechce nastavit hranice a nechat se v noci kopat od vlastních dětí, ať to klidně dělá, až do úplného vyčerpání
@AdamMoudrý Tak jste si doma nastavili hranice, které vyhovovaly vám doma. Snad to vyhovovalo i těm dětem a nebo je to dostatečně naučilo překonávat ty překážky nebo co jsi psal.
Ono dítě spící na vlastní postele u lože rodičů nemusí nikoho v noci kopat do úplného vyčerpání rodičů. ![]()
Nám děti v posteli spaly všechny. Věkem přešly do vlastní postele v ložnici a později do svých pokojů. Nikomu se nemusel udělovat žádný zákaz vstupu, nikam běhat a podobné. Fungovalo to několikrát a naprosto přirozeně jak děti rostly.
@Pyžamožrout píše: Více
já jsem ti včera psala, že to u nás bylo také tak, nadšeně šla spát do nového krásného pokojíčku a když zjistila, že to už tak má být nafurt, tak hodila zpátečku, a je jí 9 a pořád v pokojíčku nespí - už jsem i koupila novou postel, protože měla patrovou, tak jsem předpokládala, že je problém v posteli, ne není, chce být se mnou,
když mám noční, spí u babičky ve svém pokoji teda sama, ale babička s ní při uspávání leží, a je tam rozsvícené světýlko
@AdamMoudrý píše: Více
ano „já bych“, já když jsem neměla dítě, tak jsem si také spoustu věcí vysnila, jak to bude fungovat - a ejhle, ono ne - to dítě není žádná naprogramovaná hračka, ale má to svůj vlastní rozum a svůj vlastní názor, který ty naše krásné teorie háže do koše
@stinga píše: Více
Taky jsem byla nejchytřejší pred detma a věděla jsem co a jak budu dělat..jak se narodil první, pochopila jsem, ze jsem věděla houno ![]()
@citlivaduse píše: Více
Jo tak to já jsem byla chytrá ještě s prvním dítětem. A navíc matka roku🤣. Dítě od porodnice spalo celou noc, kojení ok, samo si zavedlo režim, příkrmy paráda, zaclo tabulkové chodit na nočník… Rozdávala jsem rady jak na běžícím pasu. No… Druhé mi ukázalo, zač je toho loket. Je mu dva a půl, nespalo ještě nikdy celou noc, kojení hrůza, příkrmy hrůza, vzteka se a dneska mi řekli, že mi ureze hlavu. Podotýkám, že nemá přístup k mobilu, tabletu ani televizi. Takže zas tak skvělá už si nepřipadám.
@Eva2610 píše: Více
Tak to me vyskolil hned ten první, to byla jízda. Porad jsem poslouchala, ze to druhé bude za odměnu. Hmm, tak je to jeste náročnější kus. A to jsem si myslela, ze uz mam fakt vybráno. Taky je mu 2,5. Bylo by to na román. Ale my uz mame za sebou 1 celou noc v kuse, nedávno se zadarilo
A celkově uz se většinou vzbudi třeba jen pětkrát za noc. Jsou samozřejmě horší noci, ale jinak je to uz velká parada.
@Eva2610 píše: Více
Nicméně mam v okolí taky prvomaminky s dítětem, se kterým to jde jednoduše a taky mi radily co a jak. Jenže jejich rady na moje dite nefungovaly
Ono to bylo a je casto dost frustrujici, kdyz ti dává někdo dost okatě najevo, ze děláš neco blbě.
@AdamMoudrý hlavně vy neterorizujte manželku a děti 😂nejlépe když byste taky šel spát na samotku, snad si žena správně nastavit hranice ![]()
@stinga píše: Více
Dokud jim žena nedovolila lézt do ložnice, tak to fungovalo