Spaní na břiše

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
maleva
Stálice 64 příspěvků 28.02.09 11:27
Spaní na břiše

Co si myslíte o spaní na břiše? Slyšela jsem, že by miminka neměli spát na břiše.
Raďula na něm teď dopoledne, když není ve spacím pytli často spí, co se naučil přetáčet.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Gabinka
Kelišová 6545 příspěvků 28.02.09 11:52

od doby, co se to holky naučily (přetočit se), tak spí na břiše, vlastně Anetu tak vyloženě ukládám.

Anetu jsem párkrát dala spát i jako miminko…

(a neoblíbený argument - spali jsme tak naše generace prakticky všichni :) )

maleva
Stálice 64 příspěvků 28.02.09 12:08

Já si taky myslím, když se jim to tak líbí tak proč né.

Gabinko, Ty jsi z Libomyšle okres Beroun?

teredes
Kelišová 6266 příspěvků 28.02.09 12:09

TAky mi malý spí na břiše, přetáčí se sám (7 měsíců) a taky z toho nejsem moc nadšená, i když on tak spí rád. Někdy dokonce ve spaní zvedá hlavu. Ale spí s náma v posteli, tak ho občas přetočím na záda, neprobudí se a spí dál. Spí na břiše už několik měsíců a nikdy s tím žádný problém nebyl, jen se mi to uplně nezdá. Taky mi přijde, že když se probudí po spaní na břiše, tak řve mnohem víc, než když spal na zádech. To totiž většinou moc nebrečí. Takže ho přetáčím na záda, ale ne uplně vždy. Asi jsem ti moc nepomohla, ale alespoň víš, jak je to u nás.

Gabinka
Kelišová 6545 příspěvků 28.02.09 12:17

Malevo ano. Myslím, že už jsme si možná psaly i na diskusi Beroun nebo Hořovice:)

Jinak já teda neotáčím. Stejně jako u Báry jsem jen prvních pár nocí byla ostražitější, sledovala dýchání, budila jsem se na každý vrznutí v postýlce, ale jinak o nemělo cenu:)

AjkaZ
Kelišová 6512 příspěvků 28.02.09 12:22

Spani na brise je u miminek jednim z rizikovych faktoru SIDS

ALE! Dcera se ve 3 mesicich naucila pretacet na brisko a jinak uz spat nechtela :? A ona prave naopak takto spala klidneji, protoze ji diky tomu prestaly trapit prdiky.

Zalezi na tobe, jestli to chces risknout, jestli mas monitor dechu, aby te to nezneklidnovalo atd. To si musi kazda maminka zvazit sama!

gabinka
Extra třída :D 10813 příspěvků 28.02.09 12:22

madlenka tak spi v podstate od druheho mesice..jinak se budila a plakal… takhle byla spokojena :-)

Efa
Kecalka 208 příspěvků 28.02.09 13:07

Nas tak spi taky od doby, co se naucil pretacet. Spal pak o dost klidneji.

sandrik
Neúnavná pisatelka 19818 příspěvků 28.02.09 13:17

Anetka od miminka vyloženě nerada spala na zádech, tak jsem jí vždycky „zapřela“ o bok postýlky a spala na boku, jak se naučila přetáčet spala zá:,–(ně na břiše (uložila jsem za bok a šup přetočila se na bříško)
Spala v pozici „skokan na lyžích před odrazem“ :lol: kolínka pod břichem a zadek do stropu, ruce natažené podél těla :lol:

Na zádech začala usínat až tak kolem roku a půl a zůstalo jí to do teď

Kykoušek
Ukecaná baba ;) 2047 příspěvků 28.02.09 13:35

Ahoj, mě taky spinká na bříšku. Vlastně už od týdne po narození. Taky mám strach z toho Sids. Mám sice Nannynu, ale spinká se mnou v posteli. V noci se hruzou budim, jeslti je v pořádku. No asi plaším, ale v postýlce mi spát nechce a na zádičkách taky ne :roll:

Gabinka
Kelišová 6545 příspěvků 28.02.09 13:53

Nany jsem neměla. Dali mi jí akorát v porodnici a akorát mě to pak vystresovalo a následně jsem byla vystresovanější doma (znásobeno tím,že Aneta byla blicí a navíc řvala do modra, kdy zapomínala dýchat…)

Verrunka
Zasloužilá kecalka 644 příspěvků 28.02.09 14:03

S tímhle jsem taky bojovala. Když se malá narodila, tak nechtěla být v kočárku, pak jsem ale zjistila, že když jí položím na bříško, tak spinká. Ale jen v kočárku. Doma spala mormálně na zádíčkách. jenža ve chvíli, kdy se naučila přetáčet okamžitě začala spinkat JEN na bříšku. Ptala jsem se Dr a ona mi řekla, že když už se umí přetáčet, že s tím už nic nenadělám, tak ať ji nechám.
Eliška dodnes spinká na bříšku. :wink:

Len-til-kah
Extra třída :D 13986 příspěvků 28.02.09 14:11

Spaní na bříšku je rizikové, ale spaní na zádech je taky rizikové. Ideálně by měly děti spát na boku a to opravdu nevím, jak je donutit. Mladší syn mi na bříšku spí výrazně lépe než na zádech, to ho budí prdy. Já sama se na zádech absolutně nevyspím a těhotenské období, kdy se nemůžu nakulit na břicho, vyloženě přetrpím. Ale u mě už to nejsou ani tak prdy jako spíš záda :lol: .

sandrik - to je moje u dětí nejoblíbenější poloha :lol: .
Mně teď mlaďoch spí na zádech (myslím na mých zádech) a poslouchám, jak má co půl minuty apnoickou pauzu :twisted: .

Kykoušek
Ukecaná baba ;) 2047 příspěvků 28.02.09 14:27

Sem asi hloupá, ale za je to ta apnoická pauza?

MartinaP
Kecalka 435 příspěvků 28.02.09 15:46

Apnoická pauza aspoň u nás znamenala, že třeba při vztekání nebo když si malá něco udělala tak přestávala na chvíli dýchat, musela jsem jí občas i křísit nebo někdy sama naskočila na leknutí.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Tuno, A DOST! Ochranka tvrdí, že lžeš, a podává na tebe trestní oznámení

Moderátor Jan Tuna (45) tvrdí, že ho na vánočním večírku v klubu SaSaZu... číst dále >

Nezvládala dvě děti, pořídila si třetí! Špindíra Věra z Výměny manželek má syna

Jen málo dílů televizní show Výměna manželek bylo tak kontroverzních jako... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >