Spani s rodici v posteli

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Simonka
Kecalka 474 příspěvků 01.12.05 18:16
Spani s rodici v posteli

Ahoj holky, chtela jsem se zeptat, jestli nehodou neresite nektera stejny problem jako my. Nikdy to nase mala nedelala, ale posledni mesic chce s nami spat v posteli. Usne sama, ale v noci se vzbudi, stoji v postylce, drzi medu a deku a vola „mami, mami“. Kdyz k ni clovek prijde a chce ji polozit, nejde to, je zatata a place :( Tim, ze je noc a manzel nebo ja nebo jsme totalne mimo, vezmeme ji k sobe a ona hned spi, dokonce rano o hodinu dele (do 8 hod.) jenze…clovek se nevyspi, mala se furt vrti, spi napric…no, kdo to zna, da mi za pravdu. Chceme uz s tim prestat, ale nevim, jaky je ten spravny navod? Poradite?

Diky moc :D

Simona

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Reakce:
Pavca
Kelišová 6289 příspěvků 01.12.05 19:29

Ahoj Simčo,

jako bys mi mluvila z duše a nebo byla v noci u nás doma. Řeším tohle s malým už přes dva měsíce a nějak se mi nedaří. Každý večer si říkám, že nevyměknu a nevytáhnu ho, ale většinou po hodině „ukládání-vstávání“ vyměknu a beru ho k nám, kde pochopitelně okamžitě spí, pokud možno napříč postelí, hlavu v mámy a nohy na tátovi :D

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.12.05 20:08

Máme to taky tak, ale stěhujem většinou až kolem páté ráno, tak většinu noci spí sám.
Nechám to tak, sice prďola spí napříč a kope nás, ale co naděláš. Nezuříme. Zatím.
Gábi

Zerda
Kecalka 159 příspěvků 01.12.05 21:40

Asi vas, holky zklamu, ale ja na tom, ze dite spi s rodici v posteli nic spatneho nevidim. Male dite proste potrebuje fyzicky kontakt s matkou a myslim, ze matka s ditetem taky. Ja spim s detmi uz tri roky, proste jsem jim prenechala loznici a s manzelem zalehame v obyvaku… Pak se dcera (14 mesicu) vzbudi (vetsinou po pulnoci, nekdy i driv) a ja si seberu polstar a jdu si lehnout k detem. Jasne, mala usne behem deseti minut a ja bych pak mohla jit za muzickem, ale ja vetsinou usnu driv nez ona a taky je mi to jeji malicke vonave telicko tak nejak prijemnejsi. Hlavu si z toho nedelam, mista mame vzhledem k odchodu manzela dost a myslim, ze do puberty se deti urcite osamostatni.
Jana

Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 01.12.05 21:51

Zerda: A partnerský vztah v pohodě? Máme kamaráda, kterého takhle děti vytěsnily z ložnice a dost těžce to nese :(

Smailinka
Kecalka 342 příspěvků 01.12.05 22:05

Ahoj Simonko, jestli přijdeš na to, jak ji to odnaučit, tak mi musíš dát vědět! :lol:

Honzík s námi spal do 7 let, od 1.týdne, ze začátku to bylo fajn, byl u nás, spal klidně, nakojili jsme a spalo se dál. Ve 3 letech jsme mu koupili válendu, usnul na ní v pohodě, jak jsme šli spát, hop k nám. Já to zkoušela po dobrém, pak víc po zlém, nešlo to ani náhodou. Tatínek ho vždycky zachránil :x , tak alespoň spal na kraji u táty, hrozně v noci kopal. Přestal spát s námi, až když jsem otěhotněla.

Dáda je další kapitola, ještě horší. Asi 9 měsíců spinkal do 5 do rána v postýlce, pak se kojilo, ale pak už spal s námi. No jenže jak dostával rozoumek, tak si řekl, že u nás je to lepší, a teď už řve v postýlce od 22. - 23.hodiny, jako ať už jdeme proboha spát, že tam sám nebude! :evil: . Chodíme spát s manželem okolo půlnoci, takže nás tím pěkně štve. Jsou i světlé chvilky, kdy spinká třeba do půlnoci, rekord byl do půl druhý, ale většinou když si jdeme lehnout, tak má radar nebo co a probudí se.
Je to zatím čím dál horší. Zatím ho nemůžu nechat samotného v posteli, protože cestuje a spadl by.
Na jaře jim chceme udělat společný pokoj, tak snad bude chtít být s bráchou. Doufám. Uf, to jsem si ulevila, omlouvám se, asi jsem neporadila. Nevím si s ním v tomhle rady.
Musím ale říct, že mi chybí (i manželovi), že ho máme mezi sebou, byli jsme zvyklí se v noci k sobě tulit, když jsem byla těhotná. :oops:

Ája

Fifik
Ukecaná baba ;) 1965 příspěvků 01.12.05 22:10

Ahoj Simčo,
u nás je to naprosto to samé, ale už jsem to přestala řešit…Malý má období, kdy spí třeba měsíc celou noc sám v postýlce a pak třeba další měsíc, kdy ho v noci musím vzít k nám do postele - no přece ho nenechám stát v postýlce, brečet a volat mama-tata, že…U nás vždycky okamžitě vytuhne, ale třeba včera v noci sebou pořás škubal a zničeho nic se rozplakal, no třeba se mu něco zdálo…tak to je i pro mě pohodlnější mít ho blíž, abych ho mohla pohladit a zklidnit.

Myslím, že je dětem s rodičema v posteli dobře (opačně to už tak moc neplatí… :roll: ), asi se cítí v bezpečí, tak proč jim to nedopřát, že :?

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.12.05 22:19

ahoj simčo,
jak jsem si v chytré knize přečetla a na vlastním dítěti vyzkoušela předávám dál. dceři je 16m a spánek má dobrý. jenom se třeba někdy v noci vzbudí. dříve jsem to řešila podobně, že jsme si ji vzali do postele mezi nás. jenže já se opravdu nevyspím, protože mi pořád šátrá po obličeji, pak jsem na ni mrzutá a mrzí mě to. tak jsem se prostě obrnila a když se zase v noci vzbudila, tak jsem k ní jenom přišla, pochovala a když se utišila, tak jsem jí položila a odešla. ze začátku se okamžitě zvedla a začalo všechno znova. první noc jsme k ní vstávala desetkrát (počítala jsem to) a usnula spíš únavou. ráno se na mě smála a protože další dny se počet utěšování zmenšoval, tak žádné trauma neutrpěla. jenom musí mít pocit bezpečí, zavolá mami a já jsem u ní.
pevné nervy a klidný spánek přeje alice

Nikoleta
Kecalka 377 příspěvků 02.12.05 11:46

Ahoj Simčo,

my máme taky doma „spáče ve velké posteli“
Niki je 15m a spinká s námi asi půl roku.Usíná krásně sama i přes den v postýlce,ale když jdeme spát,tak si jí přendáme k sobě.Asi nejsme normální,ale nám tam chybí.Krásně se k sobě přitulíme a spinkáme jedna báseňTaky je to z důvodu,že se Niki celou noc odkopává a kdyby spala v postýlce,spí celou noc odkopaná.Spací pytel už nám bohužel nefunguje,sama si ho rozepíná a vykopávala se i z něj.
Spinká se nám všem krásně a Niki je moc šťastná,když se ráno vzbudí vedle MÁMI A TÁTY.
Zatím to nijak neřeším,myslím,že to přijde,až půjde spinkat do svého pokojíčku na postel.
Naďa

Kac
Kelišová 5049 příspěvků 02.12.05 12:51

Ahoj,
taky prichazim se svou troskou do mlyna.
My jsme a mame stejny problem. V noci se vzbudil stal v postylce a chtel ven, polozit na spani ani nahodou.A nakonec jsem to vzdala a vzdycky ho vzala k nam na postel kde v klidu usnul.
Na konec to dopadlo tak, ze jsme jednu cast postylky sundali a prisoupli ji k nasim postelim. Tak mame letiste prodlouzene a Honzik spi s nama, ale na svem miste postylky. Sice nektere noci nejsou dobre porad me nahmatava a smatra ve vlasech, tak mi pripada, ze me celou noc taha za vlasy. Jeho to uklidnuje:-) ale me to dava nekdy zabrat. Premyslela jsem ze se necham ostrihat na „jezka“. Ale co bycho neudelaly, abychom se protejskum libily, ze?
Tak spani zdar.
Kac+H

Basket
Kecalka 129 příspěvků 02.12.05 12:57

Ahoj Simi,
chichi, tak to jsou ty naše děti asi ve stejném období. Peťuláš v pohodě spal celou noc, ale poslední dva měsíce se v noci probudí a putuje k nám do postele. Někdy spí celou noc, někdy k nám jde k ránu a někdy už třeba od půlnoci (ale to málokdy). Když spí se mnou, tak se mu spánek prodlouží, spí třeba až do osmi.
Manžel putuje do děckýho, abychom se vyspali. Musím říct, že už jsme si zvykli, i když mě malej utiskuje (spí klasicky napříč), tak je hrozně příjemný, když se ke mně tulí a když se ráno spolu probouzíme (manžel jde brzy do práce).
Takže jsem si řekla, že to řešit nebudu. Jedním vyřvávacím obdobím jsme si prošli a to mi zdaleka stačilo.
Alča.

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.12.05 13:01

ja som mala problém s dcérou, tak som ju pekne nechala spávať pri nás,aby nedajbože nemala nejaké nočné mory :-D a potom som mala čo robiť, aby som ju v 8 rokoch odnaučila spávať s nami :P takže nejaký recept si tu hádam nájdem aj ja, lebo syn má 19 mesiacov a tiež chce spať pri mne a robím asi tú istú chybu, ale keď je taký zlatý, čo s ním. Ináč stránka emimino je super. Chodila som sem celé tehotenstvo. Na Slovensku nemáme takú vymakanú stránku

KEIKO
Kecalka 290 příspěvků 02.12.05 13:22

Ahojky,
nedá mi to se nepřidat. u nás je to to samé jenže my v té posteli máme zhruba od půlnoci jedno dítě a kolem druhé se přidá i druhé - dvojčata se nezapřou!
U nás to dopadlo tak, že jsem odmítla s nimi spát, protože 4 lidi na dvoulůžko je fakt docela dost a polámaný jsme byli všichni. Odstěhovala jsem se do obýváku a v noci se snimi morduje taťka. Holky spí na polštářích a taťka chudák napříč v nohách (po stranách jsou postýlky, aby nespadly. Je to fakt děs běs, taky mi chybí se k taťkovi přitulit, ale i já doufám, že to jednou skončí..................chjo.

Zerda
Kecalka 159 příspěvků 02.12.05 21:25

Iviku,
partnersky vztah v pohode, nebot vsechno dulezite stihneme do pulnoci… Ja teda nejsem typ, co by vydrzel denne soulozit az do rana, pri dvou detech bych asi po tydnu takoveho milostneho zivota skoncila na psychiatrii. Manzel si nestezuje… zatim. :wink:

Snehu
Kecalka 152 příspěvků 02.12.05 21:36

Uff, to jsem rada, ze nejsem sama, kdo ma prcka nasysleneho v posteli..:-) Je pravda, ze Jachym nespal nikdy normalne (prvni 3 mesice neusnul jinak, nez u nekoho v naruci). Tehdy jsem razila,ze dite do postele nikdy - pak me prestalo bavit kazdou noc chodit od 2 do 5 po byte a snazit se ho uspat a najednou jsme se vyspali vsichni. Ted je mu 15m, do pulnoci spinka sam a pak se stehuje. Porad kojim, tak si rikam, ze az prestanu, tak se treba neco zmeni a vypraveni o detech, co spi celou noc a samy v postylce uz nebudou jenom hezka pohadka…:-) Doufam, ze mi nekdo tuto teorii odsouhlasi.
A navic - i kdyz ma - jako ostatni, jak jsem tu cetla, nejoblibenejsi polohu napric a jeste u toho nejlip nekoho okopavat, je to priiijemne…:-))

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Váš příspěvek
Reklama