Reklama

Spaní v pelíšku

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ivi05
Stálice 58 příspěvků 15.02.17 07:32
Spaní v pelíšku

Ahoj holky,

Mám par dotazu..
Chci se zeptat, od malička nám malá spala v pelisku, viz. foto.. teď ji bude sedm měsíců a i když už má nohy 20 Cm přes, tak nevím jak ji dat spát bez toho.. Vy mamky co kojite na posteli například a pak přendáváte miminko jak to děláte? Nebo kojite na rukou a pak dáte do postýlky? Já kojim na posteli, a z 90% mi usne u prsa, tak ju v tom pelisku prendam do postýlky, ale jakmile bych ji vzala jen tak bez pelisku, tak je okamžitě vzhůru a spát nebude.. Určitě tam cítí pocit bezpeči, ale nevím jak dlouho v tom chce spát 8)..
No a druhá věc je.. naše malá teď začíná spát na boku a někdy ji najdu v takových pozach, ze jsem rada ze ten pelisek má a chrání ju aby se neotočila nějak divné.. Jak jste měli udělané postýlky, aby se Vám mimi nějak špatně neotocilo, nebo jste je tam měli proste na volno a hotovo?
Děkuji za rady :D :palec: :mavam:

Příspěvek upraven 15.02.17 v 07:41

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2288 příspěvků 15.02.17 07:36

Tak měla jsem mantinel, jinak jsem dítě i já sama polohovala různě na boky ať nemá chudák vajíčko místo hlavy.

Ivi05
Stálice 58 příspěvků 15.02.17 07:40

@Nowuka2
Ale to jo, já taky polohuji- polohovala jsem, hlavičku má myslím krásnou, ale dokud jsem ji tak nějak polohovala já a ležela.. Teď když už si to koriguje sama se bojím víc..
jinak taky máme mantinel na postýlce ale je tenký, tak přemýšlím jestli tam třeba nedat kojici polštář nebo tak..

Amy22
Kecalka 139 příspěvků 15.02.17 07:41

@Ivi05 S prvním dotazem moc neporadím, jelikož už nekojím takže přendavání nemusím řešit. Ale co se týče poloh v postýlce tak to je úplně jednoduché, našeho malýho občas najdu v takové poloze že se ani nestačím divit. Občas když to jde ho ve spánku srovnám aby byl v poloze která je přijatelná pro mě ( ale asi vážně jen pro mě) protože stačí když přijdeme za pár minut a už tak neleží. Takže prostě když nemá něco skříplého nebo si nějak hodně netlačí na hlavičku tak ho nechávám spát tak jak „chce“ on :palec:
Pro nás dospělé nepochopitelné polohy a pro něj asi pohodlí. Takždopádně to chce se obrnit před tím že se prckům něco stane :kytka: jinak by sme zešedivěli

mila.dka1 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.02.17 07:43

Mám od narození miminko volně v postýlce - zatím nemá ani mantinel, protože je mu 6 týdnů - přes den zatím spí v té novorozenecké, ale v noci klasicky v dětské. I dcerka tak jako malinká spala. Přes den si rád zachumlá obličej do deky nebo v kočáru do fusaku, až si říkám, že se udusí, ale v noci má ruce všude nad hlavou a je jen přikrytý peřinkou po prsíčka. Přesně si pamatuju, že dcerka spala úplně stejně, akorát pak ve větším věku trošku cestovala po postýlce. Neměli jsme ani hnízdečko, ani jsem nedávala spát do spacích pytlů nebo něco podobného…Přes den má pod hlavičkou polohovací polštářek, přes noc ho nedávám, kdyby chtěl ublinknout, ať se neudusí. Kojím tak, že ho mám položeného na polštáři na klíně, pak ho přenesu. Někdy spícího, někdy bdícího, každopádně ve tmě dřív nebo později sám usne…až bude větší - dostane mantinel, aby se nemlátil o špršle, příp si tam nezaklínil část těla.

Příspěvek upraven 15.02.17 v 07:44

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2288 příspěvků 15.02.17 07:43
@Ivi05 píše:
@Nowuka2
Ale to jo, já taky polohuji- polohovala jsem, hlavičku má myslím krásnou, ale dokud jsem ji tak nějak polohovala já a ležela.. Teď když už si to koriguje sama se bojím víc..
jinak taky máme mantinel na postýlce ale je tenký, tak přemýšlím jestli tam třeba nedat kojici polštář nebo tak..

Taky jsem neměla nějak extra tlustý, ale vem to, že dítě není rugbista, aby se hlavou rozběhlo proti šprušlím. :jazyk:

Ivi05
Stálice 58 příspěvků 15.02.17 07:44

@Amy22
Asi jo.. nejsem ten typ mámy který všechno řeší.. Jen se bojím toho aby se neotocila na bříško, nevím od kolika tak můžou mimca spát, ale to je tak jediné co mě děsí :)..
jinak to mám stejne, v noci jdu k ni srovnám ji, skocim se napít, jdu se na ni podívat a už leží zase zkroucena jak paragraf :D :D

Ivi05
Stálice 58 příspěvků 15.02.17 07:48

@Nowuka2
No to je právě to proč jsem napsala tento příspěvek :D :D
Zrovna jsem ji našla v takové pozici ze jsem manželovi říkala ze bych se nedivila kdyby si hlavu omlatila o sprusle :D

Amy22
Kecalka 139 příspěvků 15.02.17 07:48

@Ivi05 malýmu jsoi tedy 4 měsíce a sice přes den se přetáčí na bříško jak ďas ale ze spaní zatim ne, jen ráno když se vzbudí, to ho už nebaví koukat na strop :lol:
Třeba moje ségra má holčičku, 6 měsíců, a ta jí na noc obkládá polštářema aby se neotočila. To mi přijde moc, taky by se mi nelíbilo kdyby mi někdo určil polohu na spaní a já se nemohla hnout :nevim:

blumen
Hvězda diskuse 40282 příspěvků 15.02.17 07:56

Nakojila jsem a prendala ji pak do postylky, mela spaci pytel, hlavickou si hybala sama, takze byla navolno. Ona ale nikdy nesnesla neco vedle sebe, potrebuje doted prostor. Pri prendani se neprobudila. Az pak pozdeji kolem 6-10m a to pak spala se mnou.

Ivi05
Stálice 58 příspěvků 15.02.17 08:00

@mila.dka1
Naše je na tohle strašná koza :D.. V noci také spi v postýlce klasické, ve dne jak kdy, někdy v cestovní ale poslední dobou u nás v manželské, usne tam při kojení a odpoledne v kočárku..
taky bych ji nakojila na polštáři a pak přenesla, ale pak mi jde pravé o to ze nevím jak ji vzít nebo přenést, ona se proste probere a má oči jak blikacky a ja pak,,musim" uspavat..
jinak to má jak vy, buď si chytne deku nebo polštář, hodí na obličej a spi..
Spací pytel nebo něco takového taky nemela.. jen ten pelisek

Ivi05
Stálice 58 příspěvků 15.02.17 08:02

@Amy22
To by se mi taky nelíbilo, proto ti nemám..
nějak to musim zkusit a uvidíme jestli se pretoci na bříško nebo ne :potlesk: :D

Ivi05

@Amy22
nějak to musim zkusit a uvidíme jestli se pretoci na bříško nebo ne :potlesk: :D

Ivi05

@Amy22

Ivi05
Stálice 58 příspěvků 15.02.17 08:03

@blumen
Při prendani se pravé probudi..
tak máme asi citlivku no :D :D

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena věří, že je opravdovou elfkou a pochází z jiného světa

Šestatřicetiletá Kimberel Eventide z Illinois věří, že je elfkou a má na... číst dále >

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Reklama