Spaní v peřince

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Kapi
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.12.09 20:15
Spaní v peřince

Chtěla bych se zeptat, necháváte spávat miminka v klasických peřinkách (zavinovačkách)? Naši holčičku (14dní) v ní spinkat necháváme, ale zarazil mě údiv některých maminek, když se o tom zmíním.. :nevim: Tak by mě zajímalo, jestli je to tak zvláštní a nezvyklé.. 8-o 8-o

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Saxana22
Neúnavná pisatelka 16247 příspěvků 29.12.09 20:29

Ahoj, pokud myslíš kalsickou starou zavinovačku, tak v ní naše malá spala docela dlouho, nikdo se nedivil. Navíc vždyť i v porodnicích dávají miminka do zavinovaček ne :)

hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 29.12.09 20:32

No tak já nechávala spát Anežku v zavinovačce možná i víc jak půl roku. A to se narodila v květnu a po měsíci začala být příšerná vedra. Jak se pak ochladilo, dostali jsme větší a teplejší zavinovačku, tak jsem dávala dvě na sebe, později jsem i přikrývala lehčí dekou (přes ty zavinovačky). V zavinovačce byla v kočárku i v postýlce, vůbec jsme nepotřebovali peřinky do kočárku - a taky je ani nekupovali, protože pán v prodejně s dětských zbožím mě na to upozorňoval, že je to zbytečné, že je lepší zavinovačka, popř. larisa..

Kapi
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.12.09 20:52

Jo jo, myslím ty staré klasické zavinovačky :wink: Chci ji tak nechávat spinkat minimálně do 3 měsíců ( a taky ještě přikrývám dekou). I do kočárku máme zavinovačku..tak to mě těší, že to až tak nezvyklé není :palec:

Gama
Zasloužilá kecalka 882 příspěvků 29.12.09 21:04

Taky jsme měli zavinovačku. Sice jen to 4 týdnů (pak potřebovala kopat do výšky a zavinovačka jí překážela). Spíš se lidi divili, proč jsme ji přestali dávat tak brzo.

kamiŠ
Generální žvanilka 23825 příspěvků 29.12.09 21:18

My taky zavinujeme do klasické. Sice jen na noc, ale jo. Přes den dávám jen do rychlozavinovačky.
Nikdo se nediví, naopak moje mamina by ho v té napevno viděla nejraději pořád :roll: Ale já ho chci nechat taky odpočnout :mrgreen:

Monika1980
Zasloužilá kecalka 608 příspěvků 29.12.09 21:23

Ahojky,
já po příchodu z porodnice nechávala spát bez peřinky. V nemocnici (malej byl na JIP po porodu) spal s polohovacími válečky. Doma jsem je neměla, tak spal na volno..

Jenže se strašně budil každým pohybem, tak jsem dávala do zavinky a ještě přikryla peřinkou a spinkal klidněji.

Někde jsem četla, že miminka neradi velký prostor. V děloze mají málo místa, mají hranice a najednou je kolem nich celý svět a jsou z toho neklidné, takže se i doporučuje dávat spinkat v zavince, aby ten se ten prostor omezil.

Tož tak. Teď má malý 4 měsíce a spí bez zavinky už měsíc. :-)

Monika1980
Zasloužilá kecalka 608 příspěvků 29.12.09 21:24

jo a byla to klasická zavinovačka, kterou jsem pevněji utáhla u rukou a nožičky nechala volnější, ať netrápí prdíky..

Angua
Hvězda diskuse 50730 příspěvků 29.12.09 22:36

My jsme měli teda rychlozavinovačku, páč ty klasické se mi nelíbily, ale Samík v ní spával taky, asi do 3 měsíců. Kdybych měla klasickou, spával by v klasické - stejně jako v porodnici. Naopak mi přijde ta klasická lepší v tom, že se z toho mimčo tak snadno nevykope.

My jsme to zrušili, protože začal spávat nějak tímto stylem (viz. foto) a to už mi přišlo teda zbytečné aby ji měl - měl to vlastně jenom zapnuté dokola kolem těla (nohy vykopával ven už od narození - i v porodnici z klasické se mu to jednou povedlo) :mrgreen:

Jinak teda nechápu, že se furt musí někdo něčemu divit, to je jak národní sport :roll: :lol: Dyť neděláš nic špatného a jestli to vaší holčičce vyhovuje, tak je to v pořádku. Napadlo mě, jestli se spíš nedivily, že máte klasickou peřinku a ne rychlozavinovačku? To už tolik k vidění není…

Lesina
Echt Kelišová 9865 příspěvků 29.12.09 22:43

Mně nespala zavinutá ani jedna :) Nikdy :)

L.

Anetoska
Kecalka 363 příspěvků 30.12.09 00:00

Ahoj, já koupila rychlozavinovačku, ale po příchodu z porodnice jsem hned půjčovala klasiku od kámošky. Malej se z ní nevykopával :-) Později až byl větší tak jsme přešli na rychlozav.

DonnaNoble
Neúnavná pisatelka 16291 příspěvků 30.12.09 00:18

Ahoj, my jsme konec července a zavinovali jsme (jen na noc) asi 2 měsíce, líp spal… Ani nevím proč jsme přestali :) Staršího jsme zavinovali dokud z nich nevyrostl, ale toho i přes den, i do kočárku :)

Alinka
Echt Kelišová 8566 příspěvků 30.12.09 00:25

Všechny moje děti spávaly v zavinovačce dost dlouho. I teď mi Naty spí zavinutý, má to moc rád a spí opravdu klidně, líp usíná.
A nikdo se mi nedivil…

obrazek
Echt Kelišová 9868 příspěvků 30.12.09 08:25

ahoj, my taky ještě stále zavinujeme, do rychlozavinky, nožičky má holt venku. spí v ní líp. Klasická nám byla velká (když jsme přijeli domů z porodnice, malý měl jen 2500g) a pak jsem na ní už úplně zapomněla, bylo léto, tak spal jen v podkůvce, a když jsem klasickou vytáhla, byla mu už malá :lol:
a jinak teďka spí stejně jako Samík :wink:
 http://photos-c.ak.fbcdn.net/…933816_n.jpg

Příspěvek upraven 30.12.09 v 20:35

Ivoušek
Nováček 1 příspěvek 30.12.09 20:21

Ahojky, my spaly v rychlozavinovačce tak dva měsíce a moc se nám v ní líbilo. Pak už nám byla malá, tak jsme huply pod peřinku a pokud máme dobrou noc, což není často, tak se malá ani neodkopává a já nemusím v noci běhat přikrývat. Co bych občas dala za pořádnou zavinovačku :-D

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Svoboda ze StarDance má tajemství. Proč nechce mluvit o přítelkyni?

Od poroty získal nejvíc bodů a vyslechl si jen slova chvály. Přesto nakonec... číst dále >

Glosa: „Snílek“ Feri formuje EU. Proč ho v Česku neberou vážně?

Nejmladšího českého poslance Dominika Feriho z TOP 09 zařadil server Politico... číst dále >

Články z Ona Dnes

Deset tipů, jak nastartovat životní změnu a být zdravější

Cítit se dobře fyzicky i psychicky si přejeme určitě všichni. Někdy k tomuto... číst dále >

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >