Spaní venku v mrazivých dnech

1081
6.1.09 11:28

Spaní venku v mrazivých dnech

Ahoj holky,

Barča (8měsíců) je strašně zvyklá spát přes den venku, buď na blakoně v kočárku nebo na prochajdě. Akorát nevím, jestli ji nemůžu nějak ublížit, když je teď venku takový mráz? Dnes jsem zkusila dát kočárek dovnitř, ale neusnula, tak jsem ji oblíkla a šup na balkon. Co si o tom myslíte? Náš doktor soporučoval být venku co to jde, ale o takhle nízkých teplotách jsme spolu nemluvili…

Díky za rady

Kotě

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2901
6.1.09 11:38

Ahoj, teď jsem přišla s holkama zvenku, zatímco my s Elis máme i přes namazání solidně omrzlé držtičky, sedmiměsíční Aňa má tvářičku jen tak decentně studeňoučkou, úplně v pohodě. Hlavně pořádně promastit kůži, než vyjdete, pořádně obléknout - a podle mě žádný problém. Anička taky v kočárku venku spí…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2237
6.1.09 12:10

Jo jo naše Elinka taky neuměla spát jinak než na balkóně v kočáře a to od 4.měs. mráz nemráz, déšť -prostě stará manžestrová liberta se jen houpala (bydleli jsme v 15.patře), když byl vítr, pěkně ji to houpalo. Spávala dopol, tak od 9-12 a odpol od 14-17 a pak jsme šli ještě do obchodu, ale už za tmy, každý se na nás pochybně díval. Měla larisu pod sebou, fusák a uvnitř deku. Navlečená byla, jak se patří dvoje ukavice, přetáhlou bundu, přes ručky a nikdy nebyla nijak ledová, dokonce spávala i v -20°. Ikdyž sousedka mi tvrdila, že se to nedoporučuje, ale mé předešlé zkušenosti se třemi staršími syny, kdy taktéž spávali venku za každého počasí, byly dobré.
Tak se nic neboj, navlíct a šup ven, horší jsou na tom ti prcci někde na saních na kopci, kde jsou zkřehlí a promrzlí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
421
6.1.09 12:20

Ahoj, novorozenci by neměli ven, pokud je víc jak -5 stupňů (rada doktorky). Tvoje holčička už je velká, takže bych se toho nebála. Jak psaly holky namazat a navlíct :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18633
6.1.09 13:15

možná přehodit přes korbičku plenu, aby nedýchala úplně ledový vzduch a trochu si to tam ohřívala sama. Jinak bych ji na ten balkon kliďo šoupla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
6.1.09 13:54

Právě to samý řeším s 4.měsíční holčinou. Odpo jinak než venku nespí, myslíte, že jí taky můžem „venčit“ ?

• Nahlásit
  • Citovat
867
6.1.09 15:32

Souhlasim s holkama, navliknout a mozna bych se nebala te plenky, to mi prislo jako skvely napad…
L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2361
6.1.09 17:22

Dnes jsem taky dala malou spát ven (1rok, -4st), za chvíli přiběhli mí rodiče, co blbnu,že bude nemocná a už mi ji dávali dovnitř.
Dost jsme se pohádali.
Nemyslím si,že -4st. je taková hrůzna,aby navlečené,zabalené dítě přechládlo.(Navíc malá stále spí v hlubokém kočárku zn.Roan- velký prostorný, doporučuji, pod sebou má 2 deky, fusák, na tom další deku, slídu a dávám i pláštěnku, pěkně si to vevnitř zadýchá a není pak tak studená)
Bydlíme na vesnici, s malou chodíme ven většinou přes poledne. A když jdeme do města navečer (malou hlídá babi) a vidím,kolik maminek je s kočárkama venku,tak si říkám,že se zbytečně bojím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
644
6.1.09 17:28

Ahojte, já si taky nevím rady a to už mám je rok a půl. Ale beru to podle toho, že ve školce s dětma taky nesmím chodit ven jakmile je tuším že pod -7°C a to jsou podstatně starší děcka… jenže naše Eliška je taky zvyklá chrupkat venku :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22315
6.1.09 17:34

Tak ja mam listoadove mimino a je fakt ze loni moc zima nebyla, ale mala spavala na balkone 3× denne, a to jsem ji ani tu plastenku nedavala. Byla v korbicce, ve fusaku pod nim mela jen bodyno, puncochy, ponozky, teplacky, mikinku a cepku. na rukou rukavice a v pohode, krasne se rochrupala.

Jinak kdyz foukalo, tak jsem ji dala at je tvari ke dverim, cili korbicka byla chranena.

Dnes tady u nas rano kolem -17, jsme jeli jen v manduce ven, mala oblecena body, puncochy, ponozky, teplaky, teply rolacek, cepice a kombinezka s tapkama a tlapkama a taky zadny problem, byla krasne teploucka, dokonce mi na zadech i usnula

A deti tady ve skolce byli minimalne 1/2 hodiny venku i v mrazu -8 stupnu- pred obedem

K

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.1.09 17:36

Já s dětmi ven nechodí. Jen ten starší chodí do školky. S malým nechodím, ne proto,že by mu byla zima,ale protože ten vzduch se nedýchá dobře.Dítě může být nabalené sebevíc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2318
6.1.09 18:29

Kluci jako malí spali přes den pouze venku v jakýmkoliv počasí, ani jsem jim tváře nemazala. Teď je mladší pořád nachcípanej, tak jsme ho přes Vánoce naučili spát i doma v posteli. Docela se mi ulevilo, že ho nemusím dávat na mráz.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6069
6.1.09 18:51

ahoj,
i když je takhle zima tak naše Anička spinká venku v kočárku mráz nemráz. Je ve fusaku a má ještě deku - skoro tam není vidět a když jsem ji vyndávala ven tak byla krásně teploučká. Takže bych se toho počasí nebála.
Měj se krásně :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
294
6.1.09 19:17

Ahojky,
taky patříme k těm venkovním spáčům. Od malinka mi přes den doma neusne, tak spinká venku v jakémkoliv počasí a mám pocit, že čím víc se žení čerti, tím spí líp :D Už to takhle praktikujeme druhou zimu a pořád mi venku spí i tři hodiny, doma ani ťuk.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2237
6.1.09 19:33

Danik, zeptej se mamky nebo rodičů, jestli s tebou ven nechodili, mí synové jsou ve věku 22 let, skoro 21 a 18,5 roku a za dob Švejcara, ještě bych snad jeho „První rok dítěte“ našla, tak tam psali ven za každého počasí. Navíc náš nejstarší trpěl na větry do tří měsíců a vždy začal řvát kolem 17 do 19hod, tak jsme přišli na to, že pokud to prospí venku je klid. Jasně je rozdíl dát dítě ven v mrazu, ale ne v inverzi, každá má snad rozum a odhadne, kdy je a kdy ne. Za to dnes, abychom naši 6.letou princeznu ven vyháněli (asi je po mě a údajně děti narozené v teplých měsících zimu nemusí), nevím, co je na tom pravdy.
Takže zdar a zdraví všem venkovním spáčům :-) .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama