Špatná technika kojení

103
8.7.15 18:55

Špatná technika kojení

Holčička - 3týdny…od začátku bojujeme s kojením, co se týče mlíčka, tak poslední dny ho mám konečně hodně, v těch vedrech byla malá pořád na prsu a stimulovala tak hodně, že mlíčka je až až…nicméně mi přijde, že malá odsaje jen to přední, mám je tak přeplněný, ona pije chvilku a pak usne, vůbec nevim, kolik toho může vypít, dnes ráno měla mírně nazelenalou stoličku, zatím jednou, ale mám strach, že se k tmu zadnímu ani nedostane…pak ještě musím odsát, protože toho mlíka tam je fakt moc a prsa mám na prdnutí…jde taky o techniku, ikdyž jsem byla u LP, tak mám pocit, že malá nesaje tak jak má, hodně u toho mlaská, snažím se, aby se pořádně přisála, ale nedaří se, jak má, je vůbec možné to ještě předělat, když se to naučila"blbě"…pořádně nedá ten dvorec celý do pusy, spíše ho hodně kouká a prsa u kojení očas bolí, bradavky…ona moc neotevře při tom přisátí pusinku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1606
8.7.15 19:10
@theu píše:
Holčička - 3týdny…od začátku bojujeme s kojením, co se týče mlíčka, tak poslední dny ho mám konečně hodně, v těch vedrech byla malá pořád na prsu a stimulovala tak hodně, že mlíčka je až až…nicméně mi přijde, že malá odsaje jen to přední, mám je tak přeplněný, ona pije chvilku a pak usne, vůbec nevim, kolik toho může vypít, dnes ráno měla mírně nazelenalou stoličku, zatím jednou, ale mám strach, že se k tmu zadnímu ani nedostane…pak ještě musím odsát, protože toho mlíka tam je fakt moc a prsa mám na prdnutí…jde taky o techniku, ikdyž jsem byla u LP, tak mám pocit, že malá nesaje tak jak má, hodně u toho mlaská, snažím se, aby se pořádně přisála, ale nedaří se, jak má, je vůbec možné to ještě předělat, když se to naučila"blbě"…pořádně nedá ten dvorec celý do pusy, spíše ho hodně kouká a prsa u kojení očas bolí, bradavky…ona moc neotevře při tom přisátí pusinku.

Ahoj, ja bych zkusila odsat naopak pred kojenim to predni mliko, aby se dostala k zadnimu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
326
8.7.15 19:11

Zkuste gumové kloboučky - v DMku jsou za pár kaček. Prý pomáhají správnému přisátí a bradavky nebudou tak bolet. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2735
8.7.15 19:25

3 týdny je ještě malá, je normální, že u kojení usíná- pokud přibírá, neřešila bych, jinak se děti šimrají, hladí, svlékají do naha aby jim nebylo hned teplo a neusnuly. Bradavky ze začátku bolí myslím každou- chce to větrat a mazat, časem si zvyknou. POkud se Vám laktační poradkyně nezdála, zkuste si najít jinou, nebo zkonzulrovat s pediatrem, ti obvykle také dokáží poradit. Já osobně bych moc neodsávala, tím si tvorbu mléka uměle zvyšujete a plných prsou se nezbavíte. Mě třeba bolely prsa i z odsávaček- nejlepší bylo odstříkat ručně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7975
8.7.15 19:29

Ve vedru je normální, že mimča pijou to přední. Potřebujou hlavně vodu, cukr a soli. Víc se většiniu nají až během nočního kojení. Z toho je i ta nazelenalá stolice. Jinak ty sis taky nejspíš nešla nandat vepřoknedlo ;) Přebytek odsaj a zamraž.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
103
8.7.15 19:33

@kotyk :lol: když ona v noci právě moc nejí, tak to dohání přes den, pediatrička mi řekla, že když tak hezky přibírá, ať ji nebudim, sama se totiž v noci nebudí, kojíme třeba po 5hodinách v noci a to si jen cucne a hned je tuhoš a nic nezabírá, vslečení, šimrání, foukání, nic…je to špalíček :))

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.7.15 19:46
@Danča87 píše:
Zkuste gumové kloboučky - v DMku jsou za pár kaček. Prý pomáhají správnému přisátí a bradavky nebudou tak bolet. :)

Ježiš jen kloboučky nee, právě sání přes kloboučky je pro mimčo obtížnější, vytáhne si méně mléka, čímž právě snižují laktaci, navíc tu techniku právě kazí!
http://www.mamila.sk/…a/klobuciky/
Pokud dostatečně příbírá, asi problém nebude, nicméně můžete kontaktovat dobrou laktační poradkyni z výše zmíněných stránek, ať vám tu techniku posoudí.
Případně se poradit na facebookové skupině „laktační poradkyně/poradci, zastánci a milovníci kojení spojme se :-)
https://www.facebook.com/…90100674335/?…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7975
8.7.15 19:49

@theu Hele, pokud prospívá, tak to fakt nemá cenu řešit. Prostě jí to takhle vyhovuje a viditelně i bohatě stačí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18622
8.7.15 19:55

@theu Nehledala bych problem, kde není. Pribira a je jedno zda z mlíka takového nebo makoveho. Dostávat jen do úlevy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
brko
8.7.15 19:57

Jinak dodatek: zelená stolice není z hladu.

• Nahlásit
  • Citovat
brko
8.7.15 19:57
@eetkikinka píše:
Ježiš jen kloboučky nee, právě sání přes kloboučky je pro mimčo obtížnější, vytáhne si méně mléka, čímž právě snižují laktaci, navíc tu techniku právě kazí!
http://www.mamila.sk/…a/klobuciky/
Pokud dostatečně příbírá, asi problém nebude, nicméně můžete kontaktovat dobrou laktační poradkyni z výše zmíněných stránek, ať vám tu techniku posoudí.
Případně se poradit na facebookové skupině „laktační poradkyně/poradci, zastánci a milovníci kojení spojme se :-)
https://www.facebook.com/…90100674335/?…
:palec:
  • Nahlásit
  • Citovat
Lizzi
8.7.15 20:04

Pokud pribyra tak to zbytecne neres. piluj techniku kojeni a mnozstvi nech na ni :)

• Nahlásit
  • Citovat
77
8.7.15 20:33

Taky bych řekla, že převaha „předního“ mléka bude v těchhle vedrech ok… ono navíc to dělení je jen hodně orientační, složení mléka se může měnit v závislosti na denní době a tisíci dalších věcí prakticky od kojení ke kojení a kdyby malé něco chybělo, tak to prsa postupně vyprodukujou. ;)

Rovněž se přimlouvám za to, určitě nechat v noci spát, jak se jí chce; budit má asi smysl jenom, pokud se ztrácí mléko, aby se laktace zase nastartovala.

@theu píše:
je vůbec možné to ještě předělat, když se to naučila"blbě"…pořádně nedá ten dvorec celý do pusy, spíše ho hodně kouká a prsa u kojení očas bolí, bradavky…ona moc neotevře při tom přisátí pusinku.

Ano, je to možné, popíšu náš stav jako živý důkaz: Jsem na některé manuální činnosti docela levá; kojení bylo jedna z nich, navíc jsem měla poměrně velká prsa (velikost mi vyskočila až na F), takže nějaké správné přisátí se nám ze začátku nedařilo ani náhodou. (Podobný stav, jako popisuješ ty.) Miminko naštěstí brzo seznalo, že nemá moc šikovnou maminku a chce-li se dostat k jídlu, musí na tom zapracovat samo - naučilo se postupně tak nějak samo od sebe, jak správně vzít prso do pusinky, aby se mohlo pohodlně krmit; já si postupem času jen vychytala (jednu jedinou) polohu sezení, aby mě nebolela záda, a ke konci (15 m) už jsme kojení obstojně zvládali. Pokud nejsi na manipulaci rukama střevo jako já, jistě to zmáknete mnohem rychleji. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13476
8.7.15 20:39

Mela jsem ten samej problem :-) ze zacatku ani nepribiral jak mel a museli jsme k doktorce na prevazovani a pak prisel jak na to a ted se dokonce doktorka divi ze pribira zas nak moc :-D jinak ja zkousela treba masaz prsou aby se to zadni mliko spis uvolnilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.7.15 20:48

Ahojky první věc nazelenalá stolička je hladová stolička s tím souvisí i to, že je mimčo spavé unavené. Je dobré vážit před kojením a po kojení tak zjistíš kolik si maličká vypije a jestli je to dostatek 3 tydenní mimčo by si mělo vytáhnout cca 60 až 90 ml /proto vážení / je třeba vycházet z porodní váhy /náš malý měl 3580g v 6 týdnech už vážil 4700g/nevím jak postupuje tvůj pediatr k vážení. Stolice kojeného dítka by měla být vždy žlutá jak říká můj pediatr přesně jako míchaná vajíčka to je známka, že dítko nestrádá!!!Vše ostatní je špatně mi bylo řečeno. Zkus si najít vhodnou polohu já kojila v tzv. fotbalová poloha vyhovovalo nám to. Pokud máš mléka hodně tak odstříkat a mrazit. pokud máš prsa nalitá pomůže sprcha teplá voda nezatvrdnou ti.Taky je třeba být opatrná s pitím nesmíš se moc přepíjet pak je mléko slabší mám vyzkoušeno na sobě vím v těch vedrech je to těžké, ale pak není mléko tak kvalitníjá jedla zasmažené polévky vychlazené kefíry pila v těchto vedrech nic nepokazíš tím když dáš na pití maličké kojeneckou vodu po lžičkách vlastní zkušenost. Před kojením zkus odstříkat mléko a pak kojit je možné, že maličká se nemůže dostatečně dobře přisát už jen tím, že jak jsou prsa nalitá bradavky se jakoby vpáčí a i s dvorcem jsou tvrdší. Proto vytáhne jen to přední mléko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama