Špatný spermiogram, co bude dál?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Tashunka
Povídálka 13 příspěvků 11.11.18 19:52
Špatný spermiogram, co bude dál?

Ahoj holky, byli jsme na spermiogramu a výsledek je docela špatný :( Objem má být 1,5 on má 0.7… Koncentrace má být 15 on má 4… Počet má být 39 mil. On má 2,8 mil… Závěr snížena koncentrace spermií a zvýšený podíl morfologicky abnormalnich spermii. Prosím co se bude dít dál? Je tu někdo kdo to měl podobně? Jsem z toho smutná, ale nevzdavame to :nevim: a také by mě zajímalo jak je to s oplodněním?
Děkuju za odpovědi :srdce:

Reakce:
Oplatečka
Ukecaná baba ;) 1214 příspěvků 11.11.18 19:55

Ahoj, nějaký lékař se k tomu vyjádřil? Ja jsem vzala výsledky ke svému gyn. a ten mi řekl jaké jsou šance.

Tashunka
Povídálka 13 příspěvků 11.11.18 19:56

@Oplatečka
Máme přijít za 10 dní :roll:

Oplatečka
Ukecaná baba ;) 1214 příspěvků 11.11.18 20:03

@Tashunka Tak se zkus uklidnit, třeba to není tak zlé jak to vypadá na papíře..My mame sice jiný problém ve spermiogramu ale docela mi pomáhá když si přečtu o tom že se to někomu i přes to povedlo přirozeně…a kdyby ne, tak je tu stále naděje v podobě IVF, ale tomu se zatím vyhýbám.

ugluk
Hvězda diskuse 43580 příspěvků 11.11.18 20:04

Z jednoho špatného spermiogramu se nedá moc soudit, bude potřeba ho s odstupem zopakovat. Do té doby bych nasadila taková ta profláklá opatření (volné trencle, nepřehřívat, vitamíny…). Při opakovaně špatném budete řešit s doktory, co s tím.
Někdo s tímhle otěhotní bez problémů, někomu to s o dost lepším trvá léta.

Tashunka
Povídálka 13 příspěvků 11.11.18 20:07

Děkuju holky, tak uvidíme no :andel:

Pandulka
Zasloužilá kecalka 578 příspěvků 11.11.18 20:11

Tak jen pro info, jak to může taky vypadat.

1. spermiogram půlka 07/2018. - 0 ks a asi 1 ml ani ne - nasazeny trenky, a nějaké vitamíny
2. spermiogram 09/2018- 3,75 mil/ml, asi 1,8 ml, vše v normě krom morfologie pod 1%- andrologem nasezn lék na prokrvení, další várka vitamínů a zjištěn snížený testosteron
3. spermiogram 10/2018- 65 mil/ml, asi 1,2 ml, snížená pohyblivost a morfologie alespoň už 2%
Tím chci jen říct neklesej na mysli, strašně se to mění! U nás za 3 měsíce z 0 na 65 mil/ml :nevim:
Jinak po 1. spermiu jsme šli za andrologem, který zahájil léčbu. Mně bylo doktorkou oznámeno, ať se smiřuju s dárcem. Po 3. spermiogramu nám byla doporučena inseminace, na kterou jdeme snad už v prosinci..

nika1988
Zasloužilá kecalka 504 příspěvků 12.11.18 08:04

@Tashunka spermiogram se u muzu hodne meni,muz mel v jeden cas vysledek hroznej,doktor rikal,ze bez umelyho to nevidi realne a asi po 3 mesicich co muz zmenil zivotospravu,se mu to vyrazne zlepsilo a ja otehotnela

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Pomeje si vyslechl krutý verdikt: Rakovina se šíří dál a lékaři tápou

Rakovina je velmi zákeřný soupeř, který se nechce vzdát bez boje. Svoje o tom... číst dále >

Slávek Boura: Zažil jsem poltergeista a našel recept na výrobu zlata!

Slávka Bouru (54) si pamatujeme jako potrhlého moderátora pořadu Rande, který... číst dále >

Články z Ona Dnes

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >

Pelíšky už asi nepřebiji, říká filmová Jindřiška

Před dvaceti lety jí popularita filmu Pelíšky byla dost nepříjemná, s... číst dále >