Spermiogram - teratozoospermie - co dál?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Renny80
Stálice 94 příspěvků 10.10.18 16:06
spermiogram - teratozoospermie - co dál?

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, zda Váš partner, měl tuto diagnózu a zda jste otěhotněly a donosily miminko? Já mám syna (8 let) s jiným partnerem, vše ukázkové. A s nynejším partnerem jsem měla 4× ZT. Prošli jsme druhé kolo, úplně všemi testy, co mohly být. Já nemám vůbec nic. Imunologie, štítná, genetika, hormony. Vše je v naprostém pořádku. Manželovi vyšel spermiogram 0,5% morfologicky dobrých spermií. Prosím, napište mi, jestli s tímto máte zkušenost, zda jste také potrácely a jestli se to dalo řešit. Nebo to zkoušet přirozeně a modlit se.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.10.18 16:52

@Renny80 manzel se s tim take potyka. V minulosti jsme zkusili vse mozne (preleceni antibiotikama, operace varikokely, vyzivove doplnky, hormonalni terapie, rezimova opatreni… nic bez valneho vysledku). Ted se chystame opet na IVF a sleduji k tomu tady temata ktera s tim souvisi a zda se mi ze by mohla byt nadeje v odberu spermii primo z tkane (MESA/TESE)… aspon nekterym zde to vyslo. Jinak jedine asi zkouset a zkouset :nevim: Drzme si palce :mavam:

Hearty
Zasloužilá kecalka 957 příspěvků 10.10.18 18:18

@Renny80 muž měl opakovaně morfologii 0-0.5%, spontánně jsem neotěhotněla za skoro 4 roky ani jednou, ale teď jsem v 19tt po IVF. ;)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.10.18 20:25

@Hearty to je skvela zprava pro nas vsechny kteri take mame tento problem. Prosim, muzes nam jeste poradit jestli jste meli ICSI nebo jinou metodu, PK, PGS apod a kolikadenni embryo se uchytilo? Moc moc diky a at se dari Tobe i miminku :srdce:

Delaltctrl
Ukecaná baba ;) 1584 příspěvků 10.10.18 20:58

A teď taková evoluční otázka. Je dobré takhle obcházet přirozený výběr? Jen kvůli samolibe touze mít to dítě s tím jedním konkrétním nemohoucim člověkem. Ono to má svůj dobrý důvod proč to přirozeně nešlo. Ona jim to příroda dá nejak časem sežrat…

Hearty
Zasloužilá kecalka 957 příspěvků 10.10.18 22:08
@Anonymní píše:
@Hearty to je skvela zprava pro nas vsechny kteri take mame tento problem. Prosim, muzes nam jeste poradit jestli jste meli ICSI nebo jinou metodu, PK, PGS apod a kolikadenni embryo se uchytilo? Moc moc diky a at se dari Tobe i miminku :srdce:

Děkuji :srdce: měli jsme ICSI, a PK. Genetiku jsme neměli, nebyl důvod. Dva transfery nevyšly, skončily biochemkem, třetí vyšel. Ve všech případech 5denni blastocysta. Vše z jednoho cyklu IVF, měli jsme celkem 4 hezké embryjka, jedno nám ještě zůstalo. Dle androloga s těmito výsledky není nulová šance na přirozené početí, jen může trvat dlouho. Pořád jsou tam statisíce zdravých spermií. Při IVF řešitelné ;)

Renny80
Stálice 94 příspěvků 10.10.18 22:17

@Hearty Ja jsem prave otehotnela 4× behem ctyr let prirozene a vzdy to bylo zamlkle. K miminku gratuluji. Mi se do IVF moc nechce. Jedno dite mam a take uz je mi 38 let. Spise by me zajimalo, jestli je sance prirozene. U nas asi ano, ale buhvi na ktery pokus.

Renny80
Stálice 94 příspěvků 10.10.18 22:22
@Anonymní píše:
@Renny80 manzel se s tim take potyka. V minulosti jsme zkusili vse mozne (preleceni antibiotikama, operace varikokely, vyzivove doplnky, hormonalni terapie, rezimova opatreni… nic bez valneho vysledku). Ted se chystame opet na IVF a sleduji k tomu tady temata ktera s tim souvisi a zda se mi ze by mohla byt nadeje v odberu spermii primo z tkane (MESA/TESE)… aspon nekterym zde to vyslo. Jinak jedine asi zkouset a zkouset :nevim: Drzme si palce :mavam:

Jaaj, tak to nejsou potesujici zpravy. Uvidime co se da delat. Chodime sice di CAR, ale chtela jsem jen ta vysetreni. Na IVF asi nemam nervy :-(

Wildflower
Kecalka 224 příspěvků 16.10.18 15:34

Ahoj, mam podobne zkusenosti - manzel ma 0% morfologicky spravnych spermii (celkove vsechny hodnoty spermiogramu jsou spatne). Take nam nic nepomohlo - vitaminy, preleceni ATB, operace varikokely…Vse bez vysledku. Prirozene otehotnim kupodivu ihned, na prvni/druhy pokus, ale vzdy je z toho ZT (jiz petkrat za posledni 4 roky). Momentalne mame pred sebou 3.IVF, budeme zkouset zrejme techniky MACS + PICSI, protoze v predchozich pokusech jsme nemeli zadna zivotaschopna embrya… :( Prirozene se zatim uspesne tehotenstvi nepodarilo, cestou IVF jdeme kvuli genetickemu vysetreni embryi a snaze vyhnout se dalsi revizi a zklamani…Ale ani IVF bohuzel nezarucuje uspech, musi se zkouset a doufat. Preju hodne stesti a hodne sil :*

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.10.18 15:45

@Wildflower Mužu se Te prosím zeptat kam chodíte, kde dělají kombinaci PICSI a MACS? Take nás to brzy čeká, už jsem tu psala… Chceme se dat po 2 letech “ocistne pauzy” znovu poradně vyšetřit (hlavně manžel) a trochu doufám jestli by nám třeba nenabidli MESA/TESE, jinak asi nezbývá než uvažovat o dárci, ale to není jednoduché rozhodování… děkuji :kytka:

Wildflower
Kecalka 224 příspěvků 16.10.18 15:58
@Anonymní píše:
@Wildflower Mužu se Te prosím zeptat kam chodíte, kde dělají kombinaci PICSI a MACS? Take nás to brzy čeká, už jsem tu psala… Chceme se dat po 2 letech “ocistne pauzy” znovu poradně vyšetřit (hlavně manžel) a trochu doufám jestli by nám třeba nenabidli MESA/TESE, jinak asi nezbývá než uvažovat o dárci, ale to není jednoduché rozhodování… děkuji :kytka:

Ahoj :mavam: Take jsme ted meli rok a pul pauzu po poslednim IVF, bohuzel v teto pauze jsme stihli dalsi dva potraty a 2 neuspesna IUI s darcem, takze je to narocne na psychiku… Prechazime do noveho CARu - do Heliosu v Brne, kde nam navrhli s timto spermiogramem zkombinovat prave MACS + PICSI. Kdyz budou hatchujici blasty, tak nechame udelat PGS (do ted jsme blasty bohuzel nikdy nemeli). Chteli jsme tento pokus uz s darcem, ale primar nas premluvil, at pouzijeme i vlastni spermie, takze to nechame oplodnit 50% darcem, 50% manzelovyma spermiema…takovy je plan…Bude i jina stimulace (protokol i preparaty spolecne s kontrolou pomoci krevnich odberu hormonalniho profilu, tak snad uvidime nejakou zmenu k lepsimu ;) …) Uvidime co z toho tentokrat vzejde. Predchozi stimulace v jinem CAR nebyly moc dobre zvladnute.
Jinak pry hraje roli hlavne geneticka informace ve spermii, tzn. ze i kdyz ma spermie spatnou morfologii, tak muze byt geneticky v poradku. My jsme si nechavali delat i vysetreni na DNA fragmentaci spermii, abychom videli, jak na tom ty spermie jsou. Hodne stesti!

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.10.18 16:54

Dik moc :palec: , možná Ti někdy napisu SZ. o tom jaky nápor na psychiku to je, něco vím! Psala bych i neanonymne, ale manžel to špatně zvládá.

My se pokoušeli v Gennetu (ICSI) ale take neúspěšně, a v IVF Cube jsme zkusili pokus s manželovym SPG a DV, IMSI s PICSI, z toho jsou 3 zmrazene dvojbunky, uvidime co s nimi, zitra jdu na UZ, nicméně počítám ze se spis nechytnou (chci PK do pátého dne a ne ze zavedou dvoudenní bez sance na uchycení) a po novém roce případně opět na konzultaci, asi zas Gennet, ještě nevím. DNA fragmentaci máme myslím taky, vše vyšlo tak nějak mírně horší než norma, no ale stejne nic, tak se prave chci zeptat na TESE.

Helios na me působí sympaticky, ale někdo zde psal, ze se nedá dostat k primári, tak nevím? Sympaticky na nás působil i primář Iscaru, byt tady na ne občas take ženy nadávají :nevim:

Každopádně přeji pevné nervy a hodně štěstí! :kytka: :hug:

Wildflower
Kecalka 224 příspěvků 16.10.18 18:40

No, mate toho za sebou taky dost teda :( My z Gennetu ted po 2 letech odchazime prave, docela zklamani… Uz je to tam moc velke a neosobni. S Cube ani Isacre zkusenost nemam. Jinak my prave nevime, zda krome spermii neni problem i v nekvalitnich vajickach a chteli jsme s darcem zjistit, zda embrya budou tentokrat lepsi anebo to dopadne stejne (vetsinou se nam od 2.dne zpomaluji ve vyvoji a zanikaji). Primar v Heliosu je celkem optimisticky clovek a podle nej byla na vine hlavne nevhodna stimulace. Jinak neni problem se k nemu dostat, myslim, ze dokonce konzultace probihaji jen u nej. Termin dostanes tak do 2 - 3 tydnu, takze uplne bez problemu. Klidne napis SZ, budu rada :) :mavam: Pevne nervy a hodne stesti!

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.10.18 20:13

Hmm zajimave, diky. My na to sli opacne, chteli jsme testovat manzeluv „matros“ a DV, i proto ze si nemuzu dovolit velky pocet opakovani kvuli rakovine prsu a zenskych organu v rodine. No a bohuzel to dopadlo zatim nejhur ze vsech pokusu, jenze je otazka, jestli darkyne nebyla jen spatne nastimulovana, to uz nam ted nikdo nezodpovi… Tak si drzme palecky :hug: :mavam:

Wildflower
Kecalka 224 příspěvků 17.10.18 14:45

To je mi lito, ze to ani s DV nevyslo… :? Preci jen ja na to take spoleham jako na posledni moznost, ze to pripadne s DV vyjde, ale vzhledem ke kvalite spermii je to asi malo pravdepodobne. Proto nejdrive zkousime darce spermii, tam vime, ze je problem urcite, u vajicek se to poznat tak uplne neda. Popravde si myslim, ze pokud ted nevyjde 3.IVF, tak do 4. stimulace uz take nepujdu, clovek si akorat huntuje telo a psychiku. Davam se pak do kupy minimalne pul roku, vsude ekzemy apod. Neni to sranda. Hodne sil.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Šlofík dne: Pašeračka Tereza si u soudu zdřímla. „Je nemocná,“ řekl nám zdroj

Pravidelné návštěvy soudu ji pěkně zmáhají. Během posledního soudního líčení... číst dále >

Daniel Nekonečný vedle pobledlé Vignerové už nevypadá jak z toho světa

Kromě finalistů Muže roku 2018 se na křest kalendáře vydal celý zástup hvězd,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >