Jak se spánkem u tříletého dítěte?

Anonymní
10.2.21 19:46

Spinkání tříletých dětí

Ahoj, mám syna tři roky a moc by mě zajímalo jak vaše dětičky v tomto či podobném věku spinkájí. Syn chodí spát v 19:00 a ráno už je mezi 5-6 hodinou vzhůru. Po obědě spát nechce a i když ho dám tak hodinu usíná, ale nakonec usne, ale pak samozřejmě nemůže usnout večer. Takže jsme tedy odpolední spánek vypustili, ale syn je třeba už od 5 hodin protivný a je vidět jak by spinkal. Řešil někdo podobný problém? Něco vám na to pomohlo? Nevadí mi, že vstává brzo, ale když je vzhůru už od 5 hodin od rána tak je to na něj asi moc, ale přes den spát nechce :think:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10108
10.2.21 19:49

Mám doma to samé :zed: usíná kolem půl osmé, vstává v pět, dneska výjimečně spal do šesti. Radu nemám, podle mě mu normálně 10 hodin spánku stačí. Taky je k večeru unavený, takže máme už spíš takový klidnější režim. V poledne ale usne výjimečně. Co s ním takhle po ránu, hlavně teď v zimě děláš? Já jsem z něj na prášky, často se budí v noci a pláče, takže k němu běhám a ráno to vstávání. Jsme vždycky úplně K. O.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
642
10.2.21 19:51

Máme to hodně podobné, nejmladší (teď je mu 3,5) teď usíná cca 19.30,ale vstává 6.00-6.30. V poledne nespí už minimálně rok, pokud je ve školce do odpoledne a usne, tak je to večer peklo a usne třeba až ve 22 hodin. Nám se hodně osvědčilo udělat po obědě „poledni klid“, většinou pustím tak na 30 minut televizi a děti si u toho odpočinou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2391
10.2.21 20:00

Syn spí od 20.00 do 8 - 9hod, ale nesmí usnout po obědě :roll: to pak usíná až kolem 23hod a to je peklo :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
863
10.2.21 20:02

3 roky, vstava mezi 7-8 po obede spat nechodi a chodi spat po 18 hodiny. Obvykle v 18:30 už odchrupuje. spi celou noc a vsata az v 7.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1525
10.2.21 20:05

Včera 3 roky. Spí 11h a to buď 2h po obede a večer usne až mezi 21-22 nebo když neusne po obede odpadne a to do slova (je unavený tak od 18:00) v 20:00 a spí až do rána. Tedy v noci okolo 1 má pravidelnou čuraci pauzu, ale tu nepočítám neb vypustí co je třeba a spí dál. Sama si říkám co je lepší. Zatím jsem spis pro odpolední spanek ať není v podvečer jako mátoha

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
651
10.2.21 20:21

U nás to kolem 3 let bylo podobný. Šel spát v 8, vstával mezi 5 a 6. Ted má 6 let a usina kolem půl 9 a ráno vstává sice pořád kolem šesté, ale už aspoň ne kolem 5… navíc jsem ho naučila, že já, táta i sourozenci prostě v tu dobu spíme, tak on ať si klidně vstává, ale nás nebudí. Pustí si TV, vezme snídani, hraje si… dřív měl ráno dovolený mobil, ale začal kvůli němu vstávat dřív a dřív, takže jsme ho zase zrušili. Moje sestřenice až do puberty vstávala v 5, taky ji naučili, ať si sama hraje, kouka na tv a tak. Někdo prostě ráno vstává, jinej zas ponocuje. Můžeš ho zkusit pár dní držet třeba do 8, jestli pak nebude vstávat později, ale u nás toto nefungovalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3960
10.2.21 20:27

Je to normální, dcera ma 3 roky za dva týdny a vstává po páté hodině (dnes třeba 5:12), když spí do šesti, tak jsem ráda a naprosto výjimečně se zadaří spí třeba do 7.. a to chodí spát v 8 večer… Polední spaní je taky kapitola sama o sobě.. je vidět, že ještě potřebuje, protože jinak je pak odpoledne přetažená a unavená, ale většinou neusne (ve školce ano) a i tak chodí spát v těch osm, není v tom rozdíl, jestli po o spí nebo ne, ale když ano, aspoň je víc v pohodě :) a my to ranní vstávání máme takhle pořád už od miminka a pořád jsem si nezvyklá, stále čekám, že jí to přejde a bude spát déle :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4048
10.2.21 21:29

Syn má v červnu tři a když spi po obědě, tak usina tak v 10 nejdřív… někdy ale vyloženě spánek vyžaduje a usne hned. Vstává kolem 7-8. Když po obědě nespi, usina tak 20:30 až 21 a to celou dobu jede jak motorová mys, pro mě úplně na palici. Přijde mi, ze je večer ještě víc akční a s tím samozřejmě i na pesticku, než když odpoledne spi. A budí se ráno úplně stejně. Takže pro mě snad i lepší, když po obědě spi, protože mám aspoň klid, ale když usne, je schopen chrnet i tři hodiny žádná křeč, takže ho musim budit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2558
10.2.21 23:07

Muj má 3,5 roku a spí cca 22-8. Po obědě od dvou let ani jednou nespal.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1216
10.2.21 23:18

Synovi budou za pár měsíců 4 roky a chodí spát kolem 20. hod a spí do 07:30 (o víkendu), ve všední dny ho musím budit v 06:45. Po obědě chodí spát kolem 13:30 a spí do těch 15:hod (potřebuje to). Vyžaduje ale, abych si s ním šla lehnout (já se tomu nebráním). Když usne (strašně rychle), tak odcházím… On je ale na to spaní celkově výborný - spal celou noc od 6. týdne a mohla bych spočítat na prstech rukou, kdy jsem k němu v noci do dnes musela vstávat (ťukám tady na všechno, co se dá).
Jinak dcera si mezi 2.-3. rokem pokoušela zrušit polední spánek (souviselo to s odebráním dudlíku), ale bazírovala jsem na tom, aby byla alespoň v pokoji a byl tam klid. Pak se jí spánek opět navrátil, ale opět vyžadovala moji společnost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat