Správný postup při léčení zubu

Anonymní
14.4.21 17:44

Správný postup při léčení zubu

Dobrý den,
V pátek jdu k svému zubaři a tak se ptám zde je léčebný postup správný. Několik měsíců mě bolí zub šestka. Nejprve mi pan doktor jenom proplachoval, to vydrželo chvíli, po několika v týdnech zub rozbolel fakt fest.
Zub je nevrtaný, vypadá zdravě. Ani na rentgenu není nic vidět. Přesto hrozně bolí. Takže pan zubař mi zub otevřel, prý vytrhnul nervy a zaplnil provizorní plombou. Čas u něj cca 15 minut. Poté se bolest zvýšila na skoro neúnosnou hladinu, takže jsem šla na pohotovost, kde mi zub úplně otevřeli a prý se má chodit zub čistit k panu doktorovi. Jenže ten mi odvětil, že je to zbytečné a objednal za týden opětovném zaplnění zubu. Zub neustále bolí, takže se chci zeptat co má v tomto případě dělat? Je to již na vytržení nebo měli jste něco podobného? Nebo prosím kdo tomu rozumí ať napíše jestli je postup pana doktora správný nebo jak v tomto případě postupovat? Lze již zub zaplnit nebo se má ještě čistit? Díky!

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3878
14.4.21 18:07
@Anonymní píše:
Dobrý den,
V pátek jdu k svému zubaři a tak se ptám zde je léčebný postup správný. Několik měsíců mě bolí zub šestka. Nejprve mi pan doktor jenom proplachoval, to vydrželo chvíli, po několika v týdnech zub rozbolel fakt fest.
Zub je nevrtaný, vypadá zdravě. Ani na rentgenu není nic vidět. Přesto hrozně bolí. Takže pan zubař mi zub otevřel, prý vytrhnul nervy a zaplnil provizorní plombou. Čas u něj cca 15 minut. Poté se bolest zvýšila na skoro neúnosnou hladinu, takže jsem šla na pohotovost, kde mi zub úplně otevřeli a prý se má chodit zub čistit k panu doktorovi. Jenže ten mi odvětil, že je to zbytečné a objednal za týden opětovném zaplnění zubu. Zub neustále bolí, takže se chci zeptat co má v tomto případě dělat? Je to již na vytržení nebo měli jste něco podobného? Nebo prosím kdo tomu rozumí ať napíše jestli je postup pana doktora správný nebo jak v tomto případě postupovat? Lze již zub zaplnit nebo se má ještě čistit? Díky!

Myslím, že. Je to Správný postup. Moje dr. mi takto léčila zub 3 měsíce. Kontroly po provizorním zavření prodlužovala, až jsem vydržela bez bokesti 3 týdny. Automaticky mi ale předepsala i Aulin na bolest, který jsem potřebovala jen první týden. Další období jsem o zubu věděla, když jsem blbě zkousla, ale sam od sebe už oak nebolel. On musí mít justotu, že zub je skutečně mrtvý.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.4.21 18:12

A co ti dělala na kontrole? Čistila ti nějak zub při provizorním zavření?
A nemá se zub při vytržení nervu nějak vyčistit? Přijde mi to že za 15 minut nemohl stihnout nic, jen vytrhnout ty nervy. Nyní mám právě zub s dírou a chce mi ho zaplnit, což se mi nezdá.

• Citovat
  • Nahlásit
2564
14.4.21 18:18

No co na to říct…čištění kanalku je jedna návštěva cca na hodinu až hodinu a půl. Čistí a rozšiřují se speciálními nástroji a přístroji. Pokud je to na několik návštěv. Někdy se začíná (záleží na okolnostech)devitalizační vložkou, která by se měla cca 7-10 dni odstranit a pak následně čistit kanálky a opět dle okolností vyplnit léčivou vložkou a provizorně uzavřít, Toto tam ponechat několik dní a pak další návštěva, opět čištění, rozšiřování a opět dle okolností bud znovu léčiva vložka nebo již samotné plnění kanalků a provizorní plomba. Po plnění se pár dní nechává a nasledne se dává již stálá kompozitní výplň. Je to opravdu velmi pracné a pokud se jedná o molár, cena se pohybuje okolo cca 8-10 tis

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3878
14.4.21 18:21
@Anonymní píše:
A nemá se zub při vytržení nervu nějak vyčistit? Přijde mi to že za 15 minut nemohl stihnout nic, jen vytrhnout ty nervy. Nyní mám právě zub s dírou a chce mi ho zaplnit, což se mi nezdá.

Samozřejmě, že to chce zaplnit, provizorní vložkou. Na křesle jsem byla taky asi tak dlouho. V tom zubu se ti hromadí krrv a je třeba to nechat odtéct, proti je otevřený. Mě se ucpal jídlem, to bolelo jak prase potom, oteklo mi patro, boule jak blázen. Dr to vyndala a ten hnis a srazenina krásně odtekly, pak jsem si to jakoby vycucavala podtlakem. Bylo to nechutné, ale ulevující. Pak mi to už provizorně zacpala. Mam to v živé paměti, protože doleceny ho mám cca 14 dnů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3878
14.4.21 18:24
@Gábííí píše:
No co na to říct…čištění kanalku je jedna návštěva cca na hodinu až hodinu a půl. Čistí a rozšiřují se speciálními nástroji a přístroji. Pokud je to na několik návštěv. Někdy se začíná (záleží na okolnostech)devitalizační vložkou, která by se měla cca 7-10 dni odstranit a pak následně čistit kanálky a opět dle okolností vyplnit léčivou vložkou a provizorně uzavřít, Toto tam ponechat několik dní a pak další návštěva, opět čištění, rozšiřování a opět dle okolností bud znovu léčiva vložka nebo již samotné plnění kanalků a provizorní plomba. Po plnění se pár dní nechává a nasledne se dává již stálá kompozitní výplň. Je to opravdu velmi pracné a pokud se jedná o molár, cena se pohybuje okolo cca 8-10 tis

Žádný zubař mi nikdy nečistíl kanálky hodinu. Ani jsem nic neplatila. A zubařku mám teď už pár let výbornou, má mou plnou důvěru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
913

Já takto chodila půl roku s jedním zubem. Vždy ho vyčistila, zadělala tou vložkou a bolest neskutečná, tak ji vždycky musela zase vyndat. Mě to pak přestalo bavit chodit furt s tím jedním zubem tak jsem zubařce řekla ať mi ho vytrhne. Ona sice nechtěla, prý někdy je to léčení i třeba na rok, ale já z toho byla už na nervy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní

@Gábííí děkuji moc, takže teď jsem tam zřejmě měla jen tu léčivou vložku a kanálky teprve přijdou vyčistit? A když ani tu jsem tam nesnesla a na pohotovosti museli odstranit? Takže teď by mělo následovat to čištění, zhruba hodinu a pak provizorně zaplnit? Moc se v tom nevyznám, jaký je postup tak se raději ptám.

• Citovat
  • Nahlásit
950
14.4.21 18:26
@Anonymní píše:
A nemá se zub při vytržení nervu nějak vyčistit? Přijde mi to že za 15 minut nemohl stihnout nic, jen vytrhnout ty nervy. Nyní mám právě zub s dírou a chce mi ho zaplnit, což se mi nezdá.

Z toho, co píšeš, mám pocit, že vůbec neví, co ti je a léčí na slepo. Je to na tobě. Já osobně bych šla jinam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3878
14.4.21 18:30
@Kipa22 píše:
Z toho, co píšeš, mám pocit, že vůbec neví, co ti je a léčí na slepo. Je to na tobě. Já osobně bych šla jinam.

Tak snad udělala dr. Rgt, ne? Přece jí nebude léčit jen tak. Mě piszip přijde správný, mě takhle moje dr. Zub zachranila a zaléčila. V podstatě bez komplikací.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2564
14.4.21 18:31
@Anonymní píše:
@Gábííí děkuji moc, takže teď jsem tam zřejmě měla jen tu léčivou vložku a kanálky teprve přijdou vyčistit? A když ani tu jsem tam nesnesla a na pohotovosti museli odstranit? Takže teď by mělo následovat to čištění, zhruba hodinu a pak provizorně zaplnit? Moc se v tom nevyznám, jaký je postup tak se raději ptám.

Tak to opravdu nemohu posoudit, ale pokud pouze zub odvrtali a nešli ještě do kanálků tkz endo nástroji, což na pohotovosti pochybuji, tak tam pravděpodobně dali právě tu devitalizacni vložku (vložka k umrtveni nervů)a to opravdu může pak dost bolet, než se nervy umrtví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.4.21 18:31
@Kipa22 píše:
Z toho, co píšeš, mám pocit, že vůbec neví, co ti je a léčí na slepo. Je to na tobě. Já osobně bych šla jinam.

Přesně tak, máš pravdu. Zub mi vyvrtal, protože nevěděl proč mě bolí a teď neví co dál a nemá na mě ani čas, ani chuť dál něco zjišťovat.
Dnes jsem volala na stomatologie a všude mají naprosto plno, takže asi se k někomu jinému tak snadno nedostanu.

• Citovat
  • Nahlásit
2564
14.4.21 18:33
@Kockazvysocan píše: Žádný zubař mi nikdy nečistíl kanálky hodinu. Ani jsem nic neplatila. A zubařku mám teď už pár let výbornou, má mou plnou důvěru.

Fajn, tak pokud si za čištění kanalku nic neplatila a byla na kresle par minut, nechtěla bych vidět ten rtg, jak je zub zaplněný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.4.21 18:34
@Gábííí píše:
Tak to opravdu nemohu posoudit, ale pokud pouze zub odvrtali a nešli ještě do kanálků tkz endo nástroji, což na pohotovosti pochybuji, tak tam pravděpodobně dali právě tu devitalizacni vložku (vložka k umrtveni nervů)a to opravdu může pak dost bolet, než se nervy umrtví.

Ne, na pohotovosti pouze vyhodili tu vložku a nechali zub s dírou, že mi to má můj zubař vyčistit. A ten nějak na to nespěchá.

• Citovat
  • Nahlásit
2564
14.4.21 18:35
@Anonymní píše:
Ne, na pohotovosti pouze vyhodili tu vložku a nechali zub s dírou, že mi to má můj zubař vyčistit. A ten nějak na to nespěchá.

Ano, takže je zub otevřený a otevřený zub smi být pouze 1-2 dny…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat