Správný výpočet týdne.

32
6.7.20 22:14

Správný výpočet týdne.

Ahojky :)

Dneska jsem si dělala poprvé test - testy. Vyloukly na mě dvě čárky… Tak nějak to na sobě cítím. Bolest prsou, podbřišku, teď večer mi v břiše začalo škrundat.

Nicméně, chtěla bych poprosit vás zkušené a a zasvěcené, jak správně vypočítat, v jakém týdnu těhotenství bych mohla být. Některá kalkulačka mi počítá, že 4 a jiná 7 a já jsem z toho jelen.

První den mé poslední menstruace 23.5.2020.
Ovulace (krvácení dva dny) 12.-13.6.2020.
Mimi (početí) 17.6.2020.

Je možné, že mám bříško (tvrší)? :srdce:

Kdy jít nejlépe na prohlídku?

Mám zařadit kyselinu listovou i bez čekání na řady lékaře?

Moc děkuji! ❤️

Příspěvek upraven 06.07.20 v 22:20

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

203
6.7.20 22:19

Zadej si do googlu „tehotenska kalkulačka“ a vypln si ji údaji, které jsi sem napsala. Vyjede ti tam většinou i přibližná velikost a váha plodu. K doktorce bych se klidně objednala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12828
6.7.20 22:21

@Lyrian stačí si to zadat do první kalkulačky na netu. Vyběhne ti 7tt, zavolej na gynekologii a objednej se

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32
6.7.20 22:22

@lachtanice86 v aplikaci mi ukazuje 4 :) tak bezva, to už je slušný na kontrolu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32
6.7.20 22:23

@Jukat děkuju, mě máte právě aplikace, kde mi to ukazuje méně…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12828
6.7.20 22:23

@Lyrian a co si zadala do té aplikace? Těhotenství se počítá od prvního dne poslední ms

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24324
6.7.20 22:25

K lékaři nejdříve 10 dní po pozitivním testu, aby bylo něco vidět. Klidně ale i déle. Já po svých zkušenostech bych počkala do konce 6 tt minimálně.
Tvrdší břicho být může.
Listovku zobat můžeš i bez doktora, tím nic nezkazíš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
203
6.7.20 22:27

@Lyrian tak jo… podle webu maminkam.cz jsi 6+2,tedy sedmý týden.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14533
6.7.20 22:30

@Lyrian Těžko došlo k početí 4 dny po ovulaci, tak dlouho vajíčko nevydrží. Buď se zatím orientuj podle data poslední menstruace (tedy že jsi 7. tt), nebo pokud to byl jediný sex toho 17., tak jsi o něco míň, tedy 5. tt. K lékaři bych se objednala tak za dva týdny, to už by mohlo být srdíčko i v druhém případě. Podle velikosti pak uvidíte, ke kterému týdnu je to blíž. Odchylka je ale taky až týden, takže přesně se to už nedozvíš, orientačně to ale stačí. :kytka:

Příspěvek upraven 06.07.20 v 22:31

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32
6.7.20 22:30

@lachtanice86 bezva, to jsem potřebovala slyšet :) moc děkuju za rady!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32
6.7.20 22:32

@Litta Tak je možné že jsem krvávela dva dny a opravdová ovu byla o nějaký den déle? Vím jistě že 17.ho :) došlo k početí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14533
6.7.20 22:37

@Lyrian Určitě? Pokud by ovulace byla toho 12., tak jsi klidně mohla otěhotnět ještě z třeba tří dní před tím, pozor na to. ;) Pokud ale jiný sex než 17. nebyl, tak počítej s tím, že tě budou strašit, že ultrazvuk neodpovídá… Protože by to bylo jako kdybys měla poslední menstruaci třeba 3. 6., což je u tebe jeden a půl týdne rozdíl. Tak jdi raději na první kontrolu co nejpozději, ať už je srdíčko a nestresují tě tolik. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14533
6.7.20 22:40

A listovku koupíš normálně v lékárně i bez předpisu, takhle na začátku se doporučuje tuším až 800 mikrogramů, tak si podle toho vyber. Mají i menší koncentrace, tak ať zbytečně nepolykáš tři tabletky denně. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32
6.7.20 22:50

@Litta Tak kdyby to bylo třeba toho 14.? Ach to moje tělo… To jsem tedy zvědavá… Zpoždění menstruace mám dnes 9 dní :) listovou si raději koupím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14533
6.7.20 22:55

@Lyrian Těžko říct, s tvojí délkou cyklu jsi mohla mít ovulaci nejspíš někde mezi 11. a 17. 6., jestli dobře koukám. Ale fakt těžko říct, když nevím, jak to máš. ;) Dala bych tomu ten týden určitě, spíš dva, a uvidíš na ultrazvuku. Ono je to nakonec jedno, stejně se nerodí na termín, fakt jde spíš o to, aby kdyby teď ještě nebylo pořádně nic vidět, aby ses nelekla a nebála, protože se vychází z tabulek, kde je početí dva týdny po menstruaci, což u tebe nejspíš tak nebude. Ale držím palce, aby bylo vše OK. :kytka: Dej pak vědět.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama