Muzu kapky do nosu v tehotenstvi?

12
6.7.20 21:34

Muzu kapky do nosu v tehotenstvi?

Zdravim, chci se zeptat mate nektera zkusenost s nosnima kapkama? Mam hroznou rymu a nemuzu spat tak jsem se chtela poradit jestli jsou nejake ktere se v tehotenstvi muzou. Predem dekuji :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

8611
6.7.20 21:36

@Dropa mně i doktor i v lékárně v ČR povolili jen mořskou vodu. V Německu, kde žiju mi pak prodali dětské s tím, že je užívat fakt jen v případě, když se budu dusit. Použila jsem je jen 2×, vždycky před spaním

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2861
6.7.20 21:38

@Dropa používala jsem skoro celé těhotenství dětské kapky Olynth HA. Byla jsen i na orl a tam mi řekla, ať si je klidně dávám, měla jsem těhotenskou rýmu a stále trvá..Prý možná až přestanu kojit zmizí :mrgreen: lepší než se dusit, ať se dostává dostatek kyslíku miminku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5406
6.7.20 21:42
@Dropa píše:
Zdravim, chci se zeptat mate nektera zkusenost s nosnima kapkama? Mam hroznou rymu a nemuzu spat tak jsem se chtela poradit jestli jsou nejake ktere se v tehotenstvi muzou. Predem dekuji :)

Zkus Vimcentku a nebo Pinosol (ty jsou bylinkové).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
62
6.7.20 21:42

Mám 3 děti. Při všech jsem používala Olynth a všechny jsou v pořádku. U prvního mě ani nenapadlo že by nějak nosní sprej mohl škodit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12
6.7.20 21:45

Vincentku i morskou vodu mam ale k uvolneni nosu to vubec nepomaha. Mam v lekarnicce i Olynth ale porad si rikam ze se bojim ho pouzit prave :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
298
6.7.20 21:48

@Dropa Radila jsem se v těhotenství s doktorkou, určitě si na noc stříkni normální sprej do nosu, abys mohla dobře dýchat. Lepší než se dusit, krátkodobě neuškodí.
@z.holubicka
A o závislosti na účinnou látku už jsi slyšela? Mně tedy na ORL důrazně varovali, max 10 dní. Dojdi si jinam a začni to řešit, opravdu není dobrý si to dlouhodobě stříkat do nosu, byť v menších dávkách! :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12
6.7.20 21:51

Ale ja nemam rymu dlouhodobe. Mam ji 3 den ale uz 3 noc bych poradne nespala proto jsem se chtela zeptat holek co uz tehotne byly a taky to resily :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
62
6.7.20 21:52

On je problém že na ty nosní spreje nebyli dělané studie. Žádná těhotná žena by toho nešla. Mi bylo řečeno kdyz jsem se na to v třetím těhotenství ptala. Ale Olynth pokud si ho striknes 3× denně v nejhorší době rýmy. Tak se vážně nic nestane.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1230
6.7.20 21:56

@Dropa při rýmě v těhotenství jsem použivala Olynth. Mořská voda mi nikdy nefungovala.

ttt

Svetr

fda 40 Kč
  • 68

Mikina

fda 35 Kč
  • 62, 68
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5406
6.7.20 22:01
@Dropa píše:
Vincentku i morskou vodu mam ale k uvolneni nosu to vubec nepomaha. Mam v lekarnicce i Olynth ale porad si rikam ze se bojim ho pouzit prave :?

Mě třeba ten hodně doporučovany Olynth nedělá vůbec dobře. Bolí mě po něm hlava. Na rýmu používám buď Pinosol a nebo tyčinku Hapci nebo jinou eukalyptovou tyčinku do nosu, krásně protáhne. Nic chemického už do nosu nepoužívám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12
6.7.20 22:01

Moc dekuju :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3263
6.7.20 22:05

Ke konci těhotenství na podzim jsem chytla virozu. Cpali mi homeopatika k hovnu, za dva dny jsem se vrátila pro olynth. Ta úleva byla k nezaplacení. Dcera je zdravá a živá.

Příspěvek upraven 06.07.20 v 22:06

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17567
6.7.20 22:05
@Dropa píše:
Ale ja nemam rymu dlouhodobe. Mam ji 3 den ale uz 3 noc bych poradne nespala proto jsem se chtela zeptat holek co uz tehotne byly a taky to resily :)

Mě kapky doktor zakázal, v těhotenství se používat nesmí. Nejlepší je to vyležet. Koupila jsem si inhalátor a dávala si tam vincentku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.7.20 22:06
@Martina86 píše:
On je problém že na ty nosní spreje nebyli dělané studie. Žádná těhotná žena by toho nešla. Mi bylo řečeno kdyz jsem se na to v třetím těhotenství ptala. Ale Olynth pokud si ho striknes 3× denně v nejhorší době rýmy. Tak se vážně nic nestane.

Ono je to s těma studiema trošku jinak, zrovna na tyhle dekongescenční spreje dělaný byly.

Zakaldatelko, podle oficiálního zdroje embryotox.de by sis toho do nosu musela nalejt celou lahvičku, aby to nějak ovlivnilo plod. Takže jestli se dusíš, tak si to tam třikrát denně stříkni. Ideálně si zejtra kup dětskej sprej, zabere ti stejně dobře a nebudeš se muset tolik bát :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama