Stafylokok a Hemofil - syn se stále nemocný a nemůže na očkování

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Veerr
Zasloužilá kecalka 871 příspěvků 29.11.18 14:53
Stafylokok + Hemofil / odsun očkování

Ahoj holky, jdu si pro radu, třeba mate někdo podobnou zkušenost. Malej (9m) už několik měsíců pokaslaval, je zahlenený. Poslali nás po několikátém poslechu průdušek na ORL, kde nejdřív zjistili masivně Zlatého Stafylokoka v nose a krku a vzhledem k velkému zahleneni dostal nejdřív atb do nosu (lokální) a po tydnu na dalších 14dni Klacid. Nyní po kontrolních stěrech tam Stafylokok není, ale pro změnu Hemofil. Chtěla dat další atb, ale vzhledem k tomu, ze má malý jen jednu ledvinu, zatím máme nějaké kapky do nosu a za týden další stery. Malý má zatím očkováni jen na rotaviry a hexa se stále odkládá, protože jsem měli víc komplikaci už od narození (nízká váha pro reflux, pak měl třes a dělali mu lumbalku a následně EEG a vše v pořádku, ale měl mít odklad do 8mi měsíců a v 8m se rozjelo tohle a zase tedy odsuny). Takže začínám mít nervy ohledně toho, ze očkováni nemáme a navíc nevím, jak se tohohle a kdy zbavíme :zed: marodily vám taky takhle děti? Co to očkováni? Do těch 8m jsem byla v klidu, teď už bych ho rada dala, ale musí být zdravý.

Přečtěte si článek: Očkování dětí: Kalendář, popis a informace

Reakce:

Makito
Zasloužilá kecalka 738 příspěvků 29.11.18 16:02

Takhle malé děti jsem nemocné neměla. Až tak ve 2 letech, doktorka mi po dobrání ATB řekla, že se může objevit hemofil právě po ATB, že ho má téměř každý. Spíš než další ATB bych se snažila zlepšit imunitu a hemofil se může ztratit sám. Syn byl s hemofilem i na trhání nosní mandle, doktorce to nevadilo. Jaký to má vliv na očkování nevím.

Veerr
Zasloužilá kecalka 871 příspěvků 29.11.18 17:33

@Makito děkuji :palec: dáváme laktobacilky, nevím, jestli nasadit už v tomhle věku i nějaké vitaminy :think: v lékárně mi řekli, ze stačí ta probiotika :think:

Makito
Zasloužilá kecalka 738 příspěvků 29.11.18 20:11

@Veerr ještě jsem našla tento článek https://www.maminka.cz/…nitu-miminka …

Šípkový čaj pro nejmenší
Posilovat imunitu byste v zimních měsících měla především těch nejmenším. Je pochopitelné, že na kojence toho příliš zabírat nebude. Těžko budete třeba půlroční dítě cpát umělými vitamíny, krmit zeleninou a nutit jej k pravidelnému otužování a sportu. To je zkrátka nesmysl.

Na nejmenší miminka zabere v tomto ohledu především šípkový čaj. „Šípky jsou tak trochu vitamínová bomba. Obsahují hodně vitamínu C, který je v tomhle směru velmi důležitý. Dodává totiž organismu energii. Navíc šípkový čaj, pokud je vařený pouze z pravých sušených šípkových plodů, neobsahuje žádný kofein a ani jiné látky, které by zbytečně zatěžovali játra a ledviny. I pro dítě je velmi dobře stravitelný. Osobně mohu doporučit kápnout do čaje ještě trochu medu,“ radí dětská zdravotní sestřička Tereza Petrasová.

A dodává, že čaj by se měl podávat o pokojové teplotě nebo jen mírně ohřátý. Dítěti ho můžete připravovat prakticky celou zimu. Ideální je podávat čaj jednou za dva dny. Pokud si ho vaše miminko oblíbí, můžete samozřejmě i denně. Jen pozor, abyste to příliš nepřehnala s medem, aby dítě netoužilo po šípkovém čaji jen proto, že je velmi sladký. To by naopak mohlo uškodit.

Tak můžeš také zkusit. :D

Veerr
Zasloužilá kecalka 871 příspěvků 29.11.18 21:30

@Makito :palec: jen jsem teda nikdy z čerstvých šipku nedělala, tak si najdu na netu inspiraci :lol: dekuju :)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

Články z Expres.cz

Co ty dva svedlo dohromady? Tomáše Řepku přišel podpořit i Lukáš Rosol!

Kapitán. Tak se jmenuje čtvrtá autobiografie, kterou ve středu večer pokřtil... číst dále >

Workoholik Kopřivová si po návratu do Čech stěžuje: Potřebuji siestu!

Návrat do České republiky jí příliš nesvědčí! Veronika Kopřivová (27), známá... číst dále >

Články z Ona Dnes

Anorexii jsem schovávala za vysílení z baletu, říká tanečnice

Megan Brewerovou (22) podezřívali z anorexie mnoho let, ale vždy tvrdila, že... číst dále >

Příběh Ondřeje: Chci konečně strávit Štědrý den s mámou, žena je proti

Začal advent, období, které jsem měl od dětství z celého roku nejraději.... číst dále >