V osmi měsících se nevzpřímí na dlaních, záklon hlavy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
jita 1107
Povídálka 40 příspěvků 29.11.18 11:45
V osmi měsících se nevzpřímí na dlaních, záklon hlavy

Ahoj maminky, prosím Vás o rady, pokud někdo máte zkušenosti…
Máme 8,5-měsíční holčičku. Narozená v termínu, zdravá, kojená, jinak bez problémů. Koníky začala pást snad celkem hezky někdy kolem 3 měsíců, otáčet na bříško se začala v půl roce, od sedmi měsíců pivotovat, teď v osmi měsících plazit se dopředu. Bohužel ale vše provádí opřená o předloktí, nevzepře se na dlaních. Už i zkouší zvedat zadeček a podkládat kolínka, ale na rukách se u toho nezvedne. Když ji teď pozoruju, tak mi přijde že je na bříšku opřená hodně jakoby blízko k hrudníku, to těžiště má vepředu a hodně zaklání hlavičku. Což dělá i ve spánku, spí na boku se zakloněnou hlavou. K tomu se teď poslední dobou začala budit tak po hodině na kojení, ale to asi nesouvisí, to vydržím. :D Navíc mi přijde, že se ani neumí správně otočit z bříška na záda, udělá to tak 3× týdně a působí to že omylem, vždy se ducne o zem do hlavičky… Máme staršího pediatra, ten ji na prohlídce vždy jen posadí, řekne, že záda má pevná a dál neřeší. Teď jen konstatoval, že už by měla alespoň pérovat na kolínkách ale nic víc, že prý snad brzy začne.
Jinak skoro celý den mám dceru na zemi, prostoru má dost, pořád je na bříšku a hraje si nebo zkoumá okolí. Neposazuju, snažím se s ní manipulovat správně. Četla jsem, že někdy s tím mají problém oplácanější mimča, že se neunesou. Což náš případ asi nebude, váží 8,2 kg a měří 75 cm…
Máte některá podobnou zkušenost? Řešily byste to víc, měla bych si vydupat žádanku někam na rehabilataci nebo neurologii? Nebo jsou místa, kam můžu bez žádanky? Nebo to „druhé vzpřímení“ moc hrotím? Předem moc děkuji za názory!

Reakce:
Alyss1
Závislačka 2870 příspěvků 1 inzerát 29.11.18 11:57

Podle toho co popisujes bych si tipla na slabe brisni svaly a naopak vyssi napeti v zadech. Urcite bych si nechala zkontrolovat dite fyzioterapeutkou. Muzes jit rovnou za detskym rehabilitacnim lekarem ci detdkym neurologem. Nebo najdi na netu detskou fyzio a tu jednu navstevu si zaplat.

Medičkaa
Kecalka 154 příspěvků 4 inzeráty 29.11.18 11:58

U nás teda doktorka řešila že se pořádně nezvedá na rukou a to už v půl roce… Vyhrožovala že bude mít problémy s lezením a pak s chůzí… ale my jsme chodili cvičit Vojtu už předtím od 3 měsíců s tím že špatně pásl koně a ještě další věci. Takže fyzioterapeutka řešila že se moc nezvedá na natažených rukou ale stejně to nakonec dohnal sám, vpodstatě až po tom co jsme přestali cvičit :D Já jsemse bála že jak se jednou dostanem do ruky neurolozce a rehabce, už nás odtamtud nepustí ale po třech měsících cvičení nás propustili sami. Každopádně myslím že žádanka je na takové vyšetření určitě potřeba.

Luciferka_j
Zasloužilá kecalka 684 příspěvků 29.11.18 12:07

Taky jsem resila. Uz mi lozila po kolinkach, ale ruce na predlokti. Jdi hned k fyzioterapeutce, ukaze ti cviceni na velkem mici. Deti to bavi a za 2 tydny poctiveho cviceni najednou konecne zacla spravne lozit. Jsou to slabe mezilopatkove sva­ly.

KristynaTita
Kecalka 450 příspěvků 29.11.18 12:31

@jita 1107 fizio

jita 1107
Povídálka 40 příspěvků 04.12.18 14:11

Moc vsem dekuji za prispevky. Donutilo me to malou objednat k rehabilitacni dr., mame to dnes cerstve za sebou a je dobre ze jsme sly. Uz jsme tam asi mely byt davno… I techniku plazeni ma pry spatnou.. Mame cviky a pokyny k manipulaci, za mesic kontrola. Tak snad se to zlepsi. Dekuji! :)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Tři hollywoodská zmrtvýchvstání: Ben Affleck, Demi Lovato a Tori Spelling

Ještě nedávno to s nimi vůbec nevypadalo dobře, někteří byli rádi, že z toho... číst dále >

Čestmír Řanda ukázal novou milenku. Je to mladší kopie Pletánkové!

Vrátila se Tina Pletánková k Čestmíru Řandovi? To napadlo všechny, kdo se... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >